Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 23.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дайте мнение за DVD/HDD recorder  
Автор broadway (непознат )
Публикувано10.11.05 12:37



Здравейте,
Избирам приличен но не много скъп ДВД рекордер с хард диск. Имам два въпроса към тези които имат опит и биха могли да споделят:

1. (случайно ми хрумна този въпрос) Мога ли на РС с DVD записвачка, подходящ софтуер и ТВ тунер да постигна функционалността и качеството която ми предлага DVD видео рекордера? Ако да - какви са предимствата и недостатъците? качество, лесна употреба, програмируем запис и т.н. (може да изглежда лаишки въпросът ми, но тук нямам опит, не съм следил последните неща, така че споделеният ваш опит ще ми е много полезен).

2. Някой вече ползвал ли е LG RH-7500 (DVD recorder s 80GB HDD). Доколкото знам той е с Video DAC 54Mhz/10bit и с Audio DAC 96KHz/24bit, което наистина е слабо, да, но моля ви имайте предвид че не искам да похарча състояние и търся нещо по-скоро от среден клас.

Редактирано от broadway на 10.11.05 15:43.



Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: broadway]  
Автор broadway (непознат )
Публикувано21.11.05 15:33



Предполагам че въпросите ми са или неуместни или няма хора които могат да отделят малко време да помогнат.
И понеже за другото постепенно си набирам информация и попрочитам (Гугъл е по-добър приятел понякога ), то за втория ми въпрос - ако имате някакви впечатления от LG RH-7500 ще бъда благодарен.

Помогнете моля ви.

Със здраве...



Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: broadway]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано21.11.05 15:52



Здрасти!
Мога само да дам отговор на първия ти въпрос:
Неуместно е да се сравняват възможностите на РС, което с подходящ софт ще ти позволи да правиш монтажи, корекции и всичко онова, което DVD-рекродерът само може да се мечтае да направи!
Бих избрал DVD-рекордер само ако трябва да записвам неща без монтаж, без озвучаване, без ефекти и т.н.



Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: broadway]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано21.11.05 16:16



1. Компютърът е далеч по-функционална система от всеки DVD рекордер. Включително и много по-добро качество може да постигне. Но му липсва лесната и удобна работа на рекордерите, и възможността да записва сам в определено време (това също може да се реши преполагам). Така че рекордерите са по-скоро любителски устройства, за масовия потребител. За сериозен видео монтаж, може да се сглоби добра компютърна система на цената на един по-висок клас рекордер.



Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: D.H.V.]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано21.11.05 19:59



Това със записването в определено време въобще не е проблем. Всички програми от типа PVR (personal video recorder) го правят това.

При компютъра единствения момент който е под въпрос е за достатъчно високото качество на кепчър от телевизия, но и това е решимо с повече опити, особено ако се отнася до кепчър в МПЕГ2 формат и запис на ДВД ...

Единственото преимущество на рекордерите за което мога да се сетя, е ако не ти се занимава прекалено много с опити за кепчър от тв а искаш да записваш сериали

По-скъпите рекордери с хард диск също предлагат някакви ограничени възможност за обработка на сигнала и мастеринг под формата на добавяне на просто меню.

Преди да купуваш прочети в този сайт - менюто отстрани "recorders" - търсиш модела и после четеш ...

www.videohelp.com

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: V. Grig]  
Автор broadway (непознат )
Публикувано22.11.05 11:36



Благодаря на всички за мненията, това ми дава добра ориентация.

Аз всъщност търся, както може да се допусне от първия ми постинг, именно любителска система - за запис на филми от ТВ, детските предавания за сина ми който иначе ме буди в 7 да гледа своите си филми (явно заради рекламното време детските предавания и филми се изместват във все по-странни часове - има и от 6 сутрин...), а също за запис на любителски клипове от камера. Така че не се целя в (полу)професионални монтажни системи. Но разбира се, ако ще е РС, качеството на видео кепчъра бих искал да е поне като на среден ДВД рекордер.



Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: broadway]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано22.11.05 12:44



По-добре си взимай рекордер, ще ти свърши по-добра работа за целта. Ако се захващаш с компютър, трябва и да разбираш да го поддържаш, освен това компютрите са като колите - постоянно се "наливат" пари, веднъж захванеш ли се, няма спиране



Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: broadway]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.11.05 15:14



Ами при добро качество на подавания сигнал - тоест добра кабеларка или директно от сателитен приемник и средна ръка тв тунер за компютъра качеството на запис е добро дори и без прекалени усилия ... аз ползвам Cyberlink PVR, който записва директно към МПЕГ / ДВД формат и качеството е задоволително и сравнимо с VHS видео свалено от телевизор - освен това преимуществото на МПЕГ2 формата е ниските изисквания към хардуера - на Атлон Паломино 1.4 ГХ съм нямал изтървани кадри ...

Освен това ако целта е единствено филмчетата на детето с компютър си спестяваш разхода за ДВД дискове, а и ще ти излезе същите приблизително пари като средната ръка рекордер с хард диск ... а и в крайна сметка ще си имаш компютър и ако си от онзи тип безсъвестни закононарушители дето крадат продукти с авторски права ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: D.H.V.]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.11.05 15:23



Е хайде сега не всеки е вманячен тип дето си харчи парите за нови и нови чаркове

Една добре балансирана система направена с рамо от приятел до около 500$ ще му свърши перфектна работа за целта, стига разбира се да му се занимава с подобни неща. Иначе си прав - ако не разбира и тепърва ще си блъска главата по-добре да взема дистанционното на рекордера ...

При всяко положение обаче да направи проби на място в магазина какво качество предлага рекордера - и то не само на новини а и на бързи сцени от някой екшън, за да няма после изненади

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: дайте мнение за DVD/HDD recorderнови [re: V. Grig]  
Автор broadway (непознат )
Публикувано22.11.05 17:38



да, ще трябва да се поровя малко по-обстойно тогава какво и за колко мога да събера като РС (не е проблема в разбирането и поддръжката - по-скоро не съм в час какво се предлага за аудио/видео на РС-тата в последните години). доста години съм се занимавал с поддръжка на Мак. Лаптопа ми (Мак) го откраднаха миналата година така че наистина с РС-то ще убия и двата заека, че не може без компютър...
Е сега Григ ако кажеш дали си срещал прилични тунери и кепчър за ноутбуци - ще си направо супер... ама май станах нахален с претенции :)

Благодаря още веднъж за мненията




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.