Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 22.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Каква е оптималната компресия за МР3нови  
Автор Rossignol (a.k.a. Paris)
Публикувано29.10.05 01:28



така че разликата с аудио CD да е недоловима за човешкото ухо.
Решил съм до архивирам на ХДД-то колекцията си.
Гледам масово ги правят на 128 и 192 и тук-там на VBR.
Аз лично между 192 и оригинала не хващам разлика. А вие?

Знам, че е под нивото на аудиофилите да слушат МР3 и че хващате разлика и в посоката на кабелите, но все пак...

Dignity and Demeanor


Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Rossignol]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано29.10.05 11:35



Прав си че темата не е за тук, но.... на въпроса: най-добре ползвай Lame, със някой от специализираните профили: --alt-preset standard или --alt-preset extreme. И засега най-добра все още се води версия Lame 3.90.3

Друг е въпроса че за архив се ползва .ape или .flac формат.



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Rossignol]  
Автор end ()
Публикувано29.10.05 21:25



Здрасти. Не знам на кой какво му е нивото и коя тема за къде е - според мен си е точно за тука :o)

Лично мен 192 kbps ме устройват напълно, а за определена музика си е достатъчно и 128 k. Но хората са различни и затова най-добре да си направиш няколко ABX теста и да си установиш нужните нива. Отличен ABX модул има в също толкова отличния плейър Foobar2000.

За енкодерите:
На 128 к еднозначно ти препоръчвам професионалния енкодер на Fraunhofer -
получаваш го безплатен ако имаш инсталиран Windows Media Player 10. За да го ползват и другите приложения се прави съвсем елементарен хак - преименуване на два файла.
На 192k и за всичко останало - Lame encoder

VBR vs CBR - при всички тестове които съм си правил CBR дава по-добри резултати, въпреки обратните твърдения. Отново въпрос на индивидуални тестове - задължително ABX !

Две важни места:

- тук може да намериш последните компилирани версии на Lame, а и на всички Lossless и Lossy енкодери.

- това е най известния форум с всякакви раздели за цифрово аудио. Тук например е основния форум за Lame енкодера - правят се тестове на новите версии и тн. като редовно пишат част от главните разработчици на Lame. Същото важи и за останалите формати - чети тук и ще научиш доста :o)



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Rossignol]  
Автор Бoбyзa (Drifter)
Публикувано29.10.05 21:25



освен битрейда много съществено значение оказва и скоростта на конвертиране.

BIG GUN, BIG FUN


Тема Eй, момчета,нови [re: Rossignol]  
Автор Rossignol (a.k.a. Paris)
Публикувано29.10.05 23:42



не очаквах толкова изчерпателни отговори.
Мислех, че ще ме пратите по дяволите.
Много тенкс за инфото.

Dignity and Demeanor


Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: end]  
Автор fullrange (непознат)
Публикувано30.10.05 07:28



end готов ли си да се обзаложиш че няма разлика между оригинал и какъвто и да е друг формат ?




www.bgaudio.org

Редактирано от fullrange на 30.10.05 08:21.



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: end]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано30.10.05 18:07



Не гледай тестовете при mp3, не винаги това което изглежда най-добре на графика звучи най-добре. VBR профилите на Lame са разраборени с цел най-добро звучене при слушане, а не за анлизиране. И който иска качество, изобщо не му трябва мп3.



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: fullrange]  
Автор end ()
Публикувано30.10.05 20:34



Обзаложи се ти :o)
Естествено че има разлика, въпроса е дали тя ти пречи да се кефиш на музиката. На мен при определени условия не ми пречи - особено като се отчете факта, че mp3 ми дава възможност да слушам музика, която иначе просто няма как да си купя.

Има и друг вариант - днешните хардове са достатъчно големи - вече спокойно може да се ползва и някой Lossles формат. Аз съм фен на Flac - най вече заради това, че е свободен, има пълна подръжка на всякакви тагове включително и ReplayGain таговете на Foobar2000. Та така...

Редактирано от end на 30.10.05 20:35.



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: end]  
Автор fullrange (непознат)
Публикувано02.11.05 00:13



радвам си че си съгласен с мен

www.bgaudio.org


Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Rossignol]  
Автор slu6atel (amateur)
Публикувано03.11.05 15:05



праи си ги на 192 с някакъв ДОБЪР кодек и ще си доволен... ако не си купиш добра система




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.