Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 18.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Rossignol]  
Автор 3aropka (член)
Публикувано03.11.05 18:37



Защо не ги компресираш в някой loseless формат?
FLAC или APE?



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: 3aropka]  
Автор Rossignol (a.k.a. Paris)
Публикувано03.11.05 20:47



Ами дъщеря ми се е заела масово да унищожава дисковете ми. И идеята беше да ги хакна всичките на харда и да ги слушам оттам. А тези формати от теб ги чувам. Та се поразтърсих и научавам, че не се губи качество, пък и се просвирва директно. Направо супер.

Съгласни ли сте напълно с това мнение?

Dignity and Demeanor


Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Rossignol]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано03.11.05 21:42



даваш на flac и нямаш грижи
аз вече само на този формат търся музика из нета
иначе техниката ми да не е на такова ниво, че да мога да усещам разликата м/у MP3 и flac, но е добре да знам че във всяко време мога да изпека едно СД от flac-овете и няма да има разлика м/у оригитала и мойто



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Eнтycиacт]  
Автор fullrange (непознат)
Публикувано04.11.05 10:13



Eнтycиacт-че малко объркано си го написал затова ще обясня какво си имал впредвид за да не се обърка някой прохождащ в аудиото
разликата между оригинала и всички останали е като разлика между 2 много красиви манекенки самоче едната с отрязана глава и крака
Eнтycиacт-чето и всички останали който твърдят обратното просто не притежават аудиосистеми на който могат да се чуят тези разлики и нямат натрупан достатъчен слушателски потенциал и умения за да ги различат
ако искаш пък да знаеш аудиофилското мнение по този въпрос питай www.bgaudio.org ,там има hi-fi-сти с колекции винил и оригинални цд-та от по 2,3-10 хиляди часа музика и аудиосистеми на който се чува Всичко вервай ми

www.bgaudio.org


Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Eнтycиacт]  
Автор redhot2 (непознат )
Публикувано04.11.05 10:31



много сам заинтерсуван от тази дискусия ако е вазможно препора4аите ми софтуер



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: redhot2]  
Автор 3aropka (член)
Публикувано04.11.05 16:32



Ами аз вече го написах кой софтуер е.

За ентусиаста:
Разлики винаги има, но при компресиите със загуби са толкова големи, че се чуват и на най-лошите свирки!



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: Rossignol]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано04.11.05 19:48



Така е. При ape и flac не се губи качество, но зависи как ще свалиш оригинала. Работи се с EAC (Exact Audio Copy). След това от архива може да възтановиш 100% оригиналния диск. Копието е съвсем точно (виждам че някои твърдят обратното - това е тема за друг спор, който няма разрешаване, освен с военни действия )



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: fullrange]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано04.11.05 20:10



за една част си прав, за друга -не!

компресия без загуба на качеството значи без загуба на качеството.
да използвам твойта метафора - с MP3-ките режеш от манекенката, но не краката и главата, ами с МР3-ките подрязваш малко от ноктите, разрошваш косата и поразмазваш червилото на манекенката и който откаже на такава манекенка и я върне защото маникюра и прическата й не са идеални, значи е КРАЕН СНОБАР
колкото до flac-а - ако някой твърди че може да направи разлика м/у звученето на един wav и звученето на същият wav, но компресиран в zip и после разкомпресиран, значи нещу му хлопа... сори, ама мисля че си придаваш прекалено много важност съвсем добронамерено го казвам.

та тук стигнах за това за което си прав, а именно "не притежават аудиосистеми на който могат да се чуят тези разлики и нямат натрупан достатъчен слушателски потенциал и умения за да ги различат" - ето за това си прав, признавам, какво да се прави, така е...

... то и фотографите се съдират да спорят коя оптика е по добра, канонската или никонската, та и вашата работа тук е същата...




Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: D.H.V.]  
Автор end ()
Публикувано04.11.05 21:41



Излишно е да се водят военни действия с бетонни глави - както се казва глупака е непобедим! :o)

Към другите забележителни достойнства на Lossless форматите бих добавил поддръжката на тагове, и разбира се намаления с около 1/3 размер спрямо wav файла. Това си е един чудесен начин за архивиране на audio колекция - както каза винаги след това може да си пекнеш обратно Audio диск или пък да си направиш някоя и друга mp3-ойка за преносимо плейрче примерно



Тема Re: Каква е оптималната компресия за МР3нови [re: end]  
Автор HiFi COP (непознат )
Публикувано05.11.05 10:01



Ентусиаста, и как ще подрежеш ноктите, разрошиш косата и размацаш малко червилото на манекенката (което веднага би станало очевадно за всички които я харесват и познават), след като в стандартния случай трябва да махнеш пет шести при компресия 1:6 или девет десети при компресия 1:10 от нея?
Помисли малко и не бързай да отговаряш, дали едно червило нокти и коса покриват 90% от нея!
Ако случайно се познаваш с Господ и той ти каже: Аре да те видиме колко си отворен, аз ще ти дам 10% от ДНК-то на тая мацка, да видиме дали можеш да я направиш такава каквато е?
Очевидно за мен е, че никога не си чувал музика. Можеш да не ми отговаряш, а ако държиш да го направиш, искам подробно да ми обясниш на каква звукова система не ги чуваш тези разлики, за да стане на всички ясно защо е така




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.