Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 05.10.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Само за разбирачи на ресивъри!!!нови  
Автор Bubolin (непознат)
Публикувано02.09.05 10:13



Здравейте, обръщам се специялно към хората от този форум, който разбират от ресивъри, защото аз съм още аматьор в тази област.
Купих си от интернет Yamaha DSP-AX620 на сравнително добра цена (560лв.).
В описанието на ресивъра пише че същия е от висок, клас и има разрушителен звук.Останах обаче малко разочарован и то най-вече заради това че няма тунер.Уж е от висок клас , а му липсва Dolby Pro Logic II , съсщо така е 5.1, няма ръчна настройка и т.н. Говорих с хората от магазина и казаха че мога да го заменя с друг. Това на което съм се спрял е : Kenwood KRF-8080D; Pioneer VSX-515-K; Sony STR-DB 790/BL. Трябва да доплатя още 100лв.
Обръщам се към вас, за съвет, "какво да избера". Или да си оставя Yamahata, защото май наистина има добър звук.Все още не мога да преценя добре, поради липсата на добри колони.

You can do it.


Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: Bubolin]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 10:34



Аз лично си взех Pioneer VSX-814 с auto MCACC (настройва автоматично силата/разтоянието с помощ на микрофон). Всъщност той е 6.1 (6x100W). Потдържа разбира се Dolby Digital EX, DTS ES 6.1, PLII i PLIIx. Единствения "проблем" е че е 6.1 а не 7.1, което не е толкова страшно тъй като така и така няма почти нищо записано в "7.1". Не знам каква му е цената в БГ, но аз го взех за 290ЕUR. Също така внимавай - има две версии VSX-814 - едната е американската която няма Auto MCACC, другата е европейската, която има.



Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: Xexo]  
Авторbubolin (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 14:04



Скъпичък ми идва този. Тука го продават за 800 и няколко лв.



Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: Bubolin]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано02.09.05 15:25



ДОбре де, извинявай че се намесвам, но ти като купуваш само цената ли гледаш? Просто ми е странно как така едва след доставкат установяваш че нямало тунер и не знам си какво ...

Междувпрочем - зачий ти е този Долби про лоджик 2 ?

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: V. Grig]  
АвторBubolin (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 15:30



Естествено че цената също е от значение. То аз ако имам 2 хил. знам, какво да си купя. Мисълта ми е кой от всичките изброени да избера.Даже ще трябва да доплатя 100лв.
Какво да направя като не съм видял че липсва тунер. Иначе за мен Yamaha са най-добрите.



Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: Bubolin]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано02.09.05 15:32



А къде поточно в интернет го намери това за под 600 лева?? Щото като гледам този модел в техномаркет е 1044 пари български!!

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: V. Grig]  
АвторБyбoлин (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 15:51



www.electron.bg



Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: bubolin]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 16:17



Сори наистина, аз май го бях взел докато имаше някакви намаления. Иначе мисля че повечето по ниски модели Pioneer (пък и други) си приличат по качество на звука. Разликата е в екстрите и форматите които потдържат.



Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: Xexo]  
Авторred (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 16:31



Много съм любопоитен,ако имаш 2000 лв.какъв би си купил,и защо.



Тема Re: Само за разбирачи на ресивъри!!!нови [re: red]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 17:23



Не мога да ти кажа какъв бих си купил така - зависи за какво ми трябва. Зависи дали е за музика, кино или радио. Зависи колко колони ще слагам, от качеството им, можността им. Изобщо има много фактори - така и така като купувам не гледам първо колко пари имам и после да търся продукта, ами по скоро обратното: гледам първо какво ми трябва като функция и после търся нещо което да покрива и функциите и да влиза в бюджета ми.

Иначе имам предпочитание към Pioneer и Elite, но то е субективно. Сигурно бих си купил нещо което е сертифирано THX (използвам предимно за кино). Ако ще харча толкова пари сигурно щях и да се информирам повечко за други марки. Но пак казвам зависи - кел файда да взимам ресивър за 2000лв ако колоните са ми дървени ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.