Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 24.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Цифрова камера и DVDнови  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 08:18



Добри ли са камерите които записват директно на ДВД диск какви са им предимствата и недостатъците! Спрял съм се на Сони 92 DVD Мнения?



Тема Кви предимства? [re: nasko]  
Автор jordanvass (новак)
Публикувано07.07.05 09:16



Ми то май предимства няма. Има само недостатъци. По-смешно решение май не е имало от доста години. Прецени си сам - колко ГБ събира една касетка MiniDV и колко един малък DVD диск.



Тема Re: Кви предимства?нови [re: jordanvass]  
Автор2 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 11:07



4,7gb малко ли е? качеството на видеото добро ли е? Е да ама няма да чакаш да се компресира и тн



Тема Re: Кви предимства?нови [re: 2]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано07.07.05 11:13



Малкия DVD диск не е 4,7GB а мисля беше 1,4GB. Но пък е компресирано и трябва да побира 1час видео. Незнам точно колко време е, но в зависимост от избраната компресия ще бъде различно.



Тема Re: Кви предимства?нови [re: PeteRHR]  
Автор Tweeg ()
Публикувано07.07.05 12:16



Преди време в Технополис се бяхме заприказвали с един от продавачите за тези камери. Значи според качеството хваща от 15 до 30 минути.
Друг е въпроса какво качество вади. Аз на машина P4 2.6 в момента компресирам в DVD от DV със скорост 30fps. Как това чудо ще го прави в движение с 25fps не ми е много ясно.



Тема Re: Кви предимства?нови [re: Tweeg]  
Автор V. Grig (пристрастен)
Публикувано07.07.05 13:15



броя на кадрите не е важен - важно е с какъв битрейт е крайния резултат. А и все пак не забравяй, че прекомпресирането което правиш на компа е софтуерно докато камерата все пак има хардуерен енкодер ...



Тема Re: Кви предимства?нови [re: V. Grig]  
Автор Tweeg ()
Публикувано07.07.05 13:56



ти не ме разбра
имах предвид, че кодирам с 30 fps, а не че резултата е с 30 fps. При тази скорост 1 час видео на 25fps го кодирам за (60 * 60 * 25) / (30 * 60) = 50 минути на P4 2.6. Интересно ми беше какво има в камерата че успява да го направи в реално време. Ако има P4 може да го направи, ама се съмнявам.

Какво значи хардуерен енкодер - да не мислиш че е чисто хардуерно се прави - съмнявам се. Предполагам има някакво процесорче с програмка на него дето върши работа. Е въпроса е колко е мощно това процесорче че успява за 60 минути да свърши това дето P4 2.6 върши за 50 минути?



Тема Ми малко е, разбира се!нови [re: 2]  
Автор jordanvass (новак)
Публикувано07.07.05 14:14



По-точно 1,46гб.
А за чакането - пак ше чакаш. То си има процедура finalize! И хич не е толкоз бърза!

Ти видял ли си някой да ползва едно към едно оригиналния запис, без да реже, лепи, добавя ефекти, наслагва снимки и т.н.? Дори и супер профи да си в заснемането пак си се налага допълнителна обработка. А тя камерата като ти го намачка един път записа на тоя малък диск ти после върви го оправяй с допълнителна обработка! Друго си е на касетката да го запишеш в DV с 25 мегабита/сек. След това възможности много...

И точно пък тая камера, с тоя микроскопичен сензор (1/6") и тез скромни пиксели (680к с 340к ефективни)...и с тия 500 реда резолюция... Егати качественото видео ще да е!



Тема Re: Цифрова камера и DVDнови [re: nasko]  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 15:06



до колкото разбрах диска е 8см стандартен 4,7гб не 1,4 малък!
Тогава препоръчайте камера която да си заслужава !



Тема Re: Цифрова камера и DVD [re: nasko]  
Автор jordanvass (новак)
Публикувано07.07.05 15:47



Ти линийка в къщи имаш ли си? Ами тогава премери колко е голям "стандартния" диск 4,7гб.
Май е някъде към 12см, а?
Нема такова животно 8см диск 4,7гб. Малките са все по 1,4гб. Тва е положението!
А по въпроса каква камера да избереш - зависи от паричките, дето си решил да прежалиш. Във всеки случай Sony са много по-напред с материала от другите.
Гледай физическия размер на сензора да е по-голям, оптиката да пропуска повече светлина, голям оптичен зуум ти не трябва особено много. Цифров пък въобще! Гледай да ти пасва добре в ръката и да се работи лесно с нея. Многото пиксели не се отразяват съществено върху качеството на картината, но пък са важни за цифровата стабилизация на изображението. Не се захласвай по възможността да прави снимки. Така или иначе снимките от цифрова камера са си боза.
Вземи си камера с касетка (МиниДВ). При нея записът от камерата е с много повече запас от качество, което ще ти позволи да правиш в последствие допълнителни обработки на компютъра си, без да се влошава съществено видеото.
Айде, успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.