Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 23.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Цифрова камера USB и DV въпроснови  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 22:38



Имам цифрова камера Sony. Записва на miniDV касети.Искам да прехвърля на компютъра записите като камерата предоставя възможност през USB и DV кабел. Значи въпроса ми е с добро ли качество става записа като се свали през USB за да знам дали да си купя USB кабел?



Тема Re: Цифрова камера USB и DV въпроснови [re: azz]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано05.07.05 23:42



През USB обикновено се сваля във VCD формат (или поне качеството е подобно) и се четат memory картите за снимки и др. Ако искаш качество, сваляй през FireWire (при Sony май се казваше i-Link или нещо такова).

Mixy


Тема Вярно ти казва Mixyнови [re: azz]  
Автор jordanvass (новак)
Публикувано06.07.05 00:34



Ми то Сонито си има в комплекта USB кабел, няма нужда да купуваш. Пробвай с него и сам ще се убедиш какъв ужас е. После послушай Mixy кво ти казва. Аз като свалих за първи път от моето Сони през USB, па на всичкото отгоре и с "вълшебната" Pixela, която Сони предлагат, се хванах за главата. Ама после като свалих през i.Link и нещата си дойдоха на мястото.



Тема Re: Цифрова камера USB и DV въпроснови [re: azz]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано06.07.05 11:50



Тук :

съм написал няколко неща за прехвърлянето на видео от miniDV към компютър. Не е кой знае колко, но ако ще го правиш може и да помогне.



Тема Re: Цифрова камера USB и DV въпроснови [re: azz]  
Автор V. Grig (пристрастен)
Публикувано06.07.05 11:58



Не е съвсем на 100% вярно това което ти казват - май си зависи от камерата. След кратко проучване изкачат следните данни

IEEE 1394 стандарта има теоретична пропусквателни способности 100-200-400 МБ/с
USB 2.0 Hi-Speed дава теоретично 480 Мб/с, а USB 2.0 full speed е с едва 12 Мб/с

Панасоник примерчета по модели камери:
GS 150 - USD 2.0 Hi-Speed
GS 35 - USD 2.0 Hi-Speed
GS 19 - USD 2.0 Full speed *******

Най-добре погледни какво си си купил и с какви входиве разполагаш на компютъра си.



Тема Re: Цифрова камера USB и DV въпрос [re: V. Grig]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано06.07.05 15:46



Абе момчета!!!
Ако не е имало нужда от 1394 нямаще да го направят!
Който иска качество и не иска да си губи времето с глупости и "тънки" сметки - работи през него!



Тема Re: Цифрова камера USB и DV въпроснови [re: Шkoдa]  
Автор V. Grig (пристрастен)
Публикувано06.07.05 17:24



Отново в опозиция (ама да отбележа предварително - нямям опит с видеокамери) ....

Та думата ми беше тва че IEEE 1394 май е по стар стандарт от USB 2.0 освен това както често често се случва има създаден стандарт от някой, някой друг създава нещо подобно - пряка аналогия е DVD+/DVD- ...

В случая ако камерата поддържа пълния USB 2.0 стандарт не виждам теоретична пречка качеството на записа да бъде нарушено.

Освен това докато всеки компютър от последните 3 години поддържа USB 2.0 то със сигурност не всяка дънна платка разполага с IEEE 1394 интерфейс и ако не разширителна карта то обикновено ти трябва допълнителен извод който да се върже към пиновете на дъното .... така че както и да си говорим като съвместимост УСБ 2.0 си е по добре ..

Още нещо (пак теоретично ):


DV стандарта използва компресия от 25 мб/сек ...

Това предполагам дава добро обяснение кое, как и защо има проблем с USB 1.0 и дали би имало проблем при USB 2 HiSpeed стандарта



Тема Re: Цифрова камера USB и DV въпроснови [re: V. Grig]  
Автор Tweeg ()
Публикувано06.07.05 19:50



Въпроса не е дали има теоретическа възможност за прехвърляне, а дали има реализирана такава. Аз все още не съм видял камера дето по USB пък било то и 2.0 да прехвърля видеото в DV формат. Ти ако си виждал кажи. USB-то се ползва за Web Cam ама там говорим за съвсем друго качество и за прехвърляне на снимки.

А относно 1394 и USB кое е по-по-най иди в google и напиши "1394 vs. USB"



Тема Първо да беше пробвал, а?нови [re: V. Grig]  
Автор jordanvass (новак)
Публикувано06.07.05 21:09



Недей да пишеш глупости. Хората не искат на теория да си свалят видеото, а на практика! Има съществена разлика. Въпросът не опира само до дебита на съответната връзка. Ти като свалиш 720х576, 25 кадъра/сек по УСБ ела ми се обади.



Тема Re: Цифрова камера USB и DV въпроснови [re: Tweeg]  
Автор V. Grig (пристрастен)
Публикувано07.07.05 13:21



не ме интересува кое е по-по-най - въпроса опира до "bandwidth" на интерфейса ... а за камерите съм ти посочил примерите с панасоник - данните съм ги взел от сайта. В конкретните случаи се оказа, че по-евтините модели работят с USB 2.0, но "full speed" което ти дава 12 мб/с и разбира се не е достатъчно да за трансфер на мини дв стандарта ... скъпите модели съответно са със USB 2.0 hi speed и трансфер до 480 мб/с .... прави сметка

пак повтарям - не споря дали USB е по-добро от 1394 - просто от темата ми стана интересно защо с USB не се получава и съответно си дадох отговор




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.