Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 24.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цифрова камера: Panas.NV GS22 или Canon MV800  
Автор lvanco (непознат )
Публикувано23.06.05 09:32



Искам да помоля за съдействие: Ще си купуваме цифрова камера и се колебая между 2 модела на почти еднаква цена Panasonic GS22 EGE - /749 лв/ и Canon MV 800 /790 лв/ ИЗборът ми клони към Panasonic, защото има повече екстри, но Canon-a пък има 20х охтичен зоом срещу 10 на Panasonic.
Предварително благодаря!



Тема Re: Цифрова камера: Panas.NV GS22 или Canon MV800нови [re: lvanco]  
Авторcamcorder (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 11:39



преди да закупя моята камера, се двоумих точно м/у тези две марки, в крайна сметка избрах панасоника защото:

- модела, който взех има 24х оптика (в действителносто обаче дори и при ел.стабилизатор на картината е доста трудно да се снима статична картина при зоом над 10х, за дигиталния няма смисъл да ти споменавам, че е афиф работа и изобщо не подлежи на коментар)
- бях чел по форуми, че при всички канони има нещо като фабричен дефект с механизма на касетката, при превъртане, плейване и тн се появява някво зацикляне и блокаж на механизма, в резултат не което не може да се превърта касетата .. незнам колко в вярно, но дори и в БГ форум го бях срещал.
- оптиката на панасоника е лейка + има джойстик, който е много удобен за навигация през менютата.
- надявам се, че има по сериозен сервиз (имам дигитално фото Канон, а официален севиз не съм намерил)



Тема Re: Цифрова камера: Panas.NV GS22 или Canon MV800нови [re: camcorder]  
Авторlvanco (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 15:35



Благодаря ти Camcorder за инфото. Сега обаче ситуацията се промени коренно, защото избора ми трябва да е между Panasonic NV GS17 SL или Sony DCR HC 17E. /Първите 2 камери, за които питах вече ги няма в Търново а не ми се занимава да търся другаде/. Все пак бих искал съвет от някой кой да бъде избора ми: Panasonic NV GS17 SL или Sony DCR HC 17E. И двете са в промоция.
Благодаря!



Тема Re: Цифрова камера: Panas.NV GS22 или Canon MV800нови [re: lvanco]  
Авторcamcorder (Нерегистриран)
Публикувано24.06.05 16:57



айде пак да кажа две три думи :)

оптиката на сонито е май по-добра (поне доколкото съм чувал аз), макар че на панасоника е малко по-голяма

сонито има touchscreen функционалност на дисплея, панасоника се управлява с джойстик - ти трябва да си прецениш кое е по-удобното

едно време когато гледах сонитата, не ми хареса в тях че копчето за ЗООМ (т.е. то по скоро е някъв плъзгач) е много малък и остър, т.е. неудобен за боравене, та съвета ми е: хвани я в ръка и прецени коя ти допада повече в дланта :)

Някои неща за панасоника, които е хубаво да знаеш
- има една много полезна функция - автоматично търсене на празно място на касетката и подготовка за запис
- няма лампа за нощни снимки (от която има смисъл ако се снимат обекти до 2-3 метра, след това и със и без лампа все тая).
- Има zoom mic, което до известна степен работи прилично, това ти дава възможност като използваш оптичния зоом, освен картината да приближава и изчиства звука от обекта който снимаш.
- Точно този модел няма вграден фотоапарат, но може да се ползва като webcam:)
- няма дистанционно

При Сонито незнам как стоят тези неща, трябва да провериш :)



Тема Re: Цифрова камера: Panas.NV GS22 или Canon MV800нови [re: lvanco]  
Автор Cooper (bla bla)
Публикувано28.06.05 03:01



Sony Cybershot DSC T-1 digital camera se prodava za okolo $400. proveri technicheskite danni na internet i ako te interesuva mi pishi na paul.georgiev@gmail.com




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.