Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 30.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема относно bgaudio.orgнови  
Автор quad ((bg))
Публикувано06.06.05 23:40



Оказа се, че така наречения сайт на българските аудиофили, допринесал не малко за подобряване на общото ниво на аудиокултурата у нас, не е толерантен към своите участници с мнение по-различно от тяхното(на повечето модератори).
За тези, които не са наясно за какво става въпрос, могат да влезат в сайта и да прочетат темите в раздела "Flame wars", статиите:"Г. Крылов Моят поглед върху субективизма" и "ТЕСТОВЕ НА УСИЛВАТЕЛИ В “MULTISIM 2001".
Сайта е частен, оттук и крайно необективен в отношението към себе си. Какво имам впредвид: голяма част от модераторите (хора с опит и познания), решават че това което правят е сред най-доброто(някой неща наистина се приближават) и започват да гледат надменно и с презрение към останалите.
Ако усилвателя, за които се говори не е лампов или конструиран от някой от модераторите, то следва той да бъде оплют или забранен. Дори всички постове за бг. говорители (а се правят на родолюбци) веднага се заключват!
Не било hi end, и който не може да си позволи да слуша моноблоковете на алнико или поне ампа на Уидоу(направен от него самия), значи не трябва да слуша музика и да има мнение.
По надолу ще напиша мнения относно постове на някой негови участници.
Моля, модераторите тук да не трият ничие мнение(иначе ще се преместя в раздел електроника,където няма модератори). Всеки има право да намери начин да изразява свободно мнението си, ако постовете му не съдържат обидни думи.
Сега оставям читателите да се запознаят с темата без да са предубедени, аз скоро ще продължа постовете си.



Тема Re: относно bgaudio.orgнови [re: quad]  
Автор 3aropka (член)
Публикувано07.06.05 10:00



Изразявай свободно мнението си, за да видят хората колко си ограничен и колко тенденциозно представяш нещата.
Не се опитвай обаче да налагаш мнението си на други, още повече коментирайки неща, които нито си чул, нито видял.

Сайта наистина е частен и ако не ти харесва не го посещавай.
Той няма да стане по-лош от това, че твоята светла личност няма да цвъка глупостите си вътре. Може би даже ще спечели.

И се научи да пишеш правилно на български!



Тема Re: относно bgaudio.orgнови [re: quad]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 10:25



Предлагам форумът bgaudio.org да се прекръсти на bgaudio-DIY.org или нещо такова. Така посетителите му ще са наясно от самото начало за какво става въпрос.



Тема Re: относно bgaudio.orgнови [re: dido]  
Автор 3aropka (член)
Публикувано07.06.05 11:35



bgaudio.org ще си остане такова, каквото си е.
Ще се радвам да видя твоя сайт bgaudio-diy.org



Тема Re: относно bgaudio.orgнови [re: dido]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 13:31



Защо се засягаш? Не съм имал намерение да се заяждам. Просто форумът е с такава насоченост. Топицити BEST BUY са или празни (!!) или са най-бедните в разделите. Ако пък някой потърси съвет какви колони да си купи, обикновено получава отговор "що не си направиш или не дадеш на някой да ти направи".
Така, че уточнението DIY не е излишно



Тема Re: относно bgaudio.orgнови [re: quad]  
АвторBojo (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 14:23



Quad, ти беше изгонен от форума заради изключително неконструктивното си поведение. Постовете ти бяха заядливи и необосновани. Аз на няколко пъти се оптвах да водя диалог с тебе "по същество" (както Ручо, Кирил и др.), но ти нито един път не ми отговори "по същество". Доставяше ти удоволствие да се заяждаш и то, почти винаги необосновано. Но чашата преля с публикуването на некоректните симулации. Аз разлолагам със специализирана апаратура, не за симулация, а за истински измервания - и ги правя, но никога няма да публикувам измервания, за да злепоставя някого, да му се надсмея, да го унижа или да омаловажа труда му, както тенденциозно направи ти. Нещо повече, симулациите ти бяха фалшиви, което е абсолютно неморално от твоя страна.
Така, по този начин, ти фанатично реши да налагаш мнението си, прикривайки се зад анонимноста на нета и затова беше изгонен, а сега ходиш и се жалваш. Сипеш обвинения. И то пак неоснователни.
И знаеш ли какво ще стане? Пак ще трият постовете ти, и пак ще те изгонят.

Божидар Божанов - модератор на www.bgaudio.org

ПП Между другото ти направи страшно лоша реклама на "приятелите си" от МК, които аз уважавам заради изданието, което правят.



Тема Re: относно bgaudio.orgнови [re: dido]  
Автор 3aropka (член)
Публикувано07.06.05 14:51



Не се засягам.
Сайтът е отворен и за други теми.
Просто повечето хора, които са там нямат време (или възможност или желание) да пишат и за неща, които се намират по магазините.
Аз лично много бих се радвал някой да напише статии за сравнение на достъпни в магазините апаратури. Ако ти можеш - заповядай. Ще го оценят всички!



Тема Смисълът на bgaudio.orgнови [re: quad]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано07.06.05 15:25



Това, че сайтът вече има противници, означава единствено, че най-после в него се случва нещо съществено. Един човек или кръг от хора, които имат собствено мнение, винаги ще предизивикат и негативна реакция у някого. Това може само да ни радва - значи сме на прав път.
Колкото до DIY насочеността на сайта, това е обичайно явление при Hi-End аудио средите. Колкото и на ниво да бъде една аудиосистема, при съгласуването на компонентите и винаги се налага тюнинг и често - изработване на отделни модули "on demand".
В кръга хайфисти, който създаде bgaudio.org вече има сформирани няколко екипа, чиито квалификация, опит и измервателна апаратура отдавна вече не се вместват в понятието DIY. Въпреки, че много хора в сайта се занимават с аудио до известна степен комерсиално, това по никакъв начин не пречи да общуваме и да си помагаме съвсем добронамерено.
Защо ли?
Защото усилията на всички са насочени към едно и също - създаване на една широка аудиофилска публика в нашата страна, която да бъде достатъчно ерудирана и с високи изисквания, за да не може повече да пълни джобовете на всякакви шарлатани...

Ich bin ein Bild von Stein und Zeit


Тема Re: Смисълът на bgaudio.orgнови [re: Rutcho]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 15:42



Не ме брой към противниците на сайта. Напротив изпитвам респект към хора с такива умения и познания. Просто споделих мнение, че сайтът е с DIY насоченост. Не намирам нищо лошо в това. Забележката ми относно името на сайта беше от гледна точка на това, че много хора търсят съвет там за покупката на комерсиални компоненти, а не го получават (до голяма степен). Явно по причините, които изброи Загорка.
Още веднъж - здраве и успех на всички членове на www.bgaudio.org



Тема Подкрепанови [re: Rutcho]  
Автор Audio Man (член)
Публикувано07.06.05 16:48



Подкрепям те с две ръце, толкоз добре не бих могъл да го кажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.