Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 17.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стига с тоя quad де...нови  
АвторAми Cтиra Дe (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 16:34



...има толкова много прилични схеми, що сте се захванали с тази простотия. Ами тя два пъти еднакво не свири! Нито е симетрична, нито е свястно изпълнена. А е и излишно усложнена.
Далеч не заслужава възхвалите дето и се приписват. Особено на варианта от МК (аз си мислех, че всички са разбрали, че от там никоя схема не е кадърно направена, вкл онова жалко подобие на импулсно захранване, каква смелост са имали да кажат, че е и за аудио усилвател не знам...)
Айде потърсете някоя друга схема - има!

ПП
100W не са всичко което се иска от всеки усилвател.



Тема Ти ме уби!нови [re: Aми Cтиra Дe]  
Автор3нaeм ce (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 16:55



Ти ме уби бе човеко! За импулсното вярно че имаше проблеми с минуса мисля като се натовари. А за Quad-а ........... ти ми разби илюзиите.......
Аре някой да напише нещо хубаво, че ще се хвърля от някъде!!!



Тема Re: Ти ме уби!нови [re: 3нaeм ce]  
АвторHoby (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 21:15



За DIY проект си е пръчка.Ама с малко подобрения - става.Иначе е по-добър от разните му там Пайнери и Ямахи от 300-400лв.



Тема Re: Ти ме уби!нови [re: 3нaeм ce]  
АвторAми тaka дe (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 09:33



Погледни само схемата - смяташ ли, че това наистина е нещото което описват в статиите? Не е нищо повече от ОУ, допълнен за по-висока мощност (при това не особено добре).

За импусното да не приказваме. Не му е само минуса проблема.

А и за двете схеми - като чета тука - тоя сменил резистор, онзи сменил конденатор и вече схемата станала чудо... Абе вие наистина ли си вярвате?
Смятате ли, че всичко необходимо за да се направи една добра схема е смелост за да сменяш елементи? Някакси не се връзва, а?



Тема Re: Ти ме уби!нови [re: Hoby]  
АвторAми тaka дe (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 09:42



И кое ще му подобряваш? Някакси да го закрепиш за да не изгори? Или пък да не се самовъбуди?

По-добър от Пайнери и Ямахи? Кое по-точно? Усилва по-добре? По-стабилен или може би по сигурен? Или по-добре направен, по-добре иглеждащ, компактен? Или нещо друго?

Аз също правя схеми, за удоволствие. Даже си ги ползвам. Ама тоя quad е нещо отвратително откъм схемотехника... Айде моя ви се...



Тема Re: Ти ме уби!нови [re: Aми тaka дe]  
Автор Bojidar2OO (Вътък до край!)
Публикувано18.05.05 17:44



В www.quad.hit.bg има един doc file с модификаците за разработката на MK абе не е лош усилватела! То зависи как го направиш ще по-надежден от всеки друг зависи човек как реши да го прави. На рамо по две MJ-ки и на 2 ома може да го работиш без проблеми и си има и доста запас.



Тема Re: Ти ме уби! [re: Bojidar2OO]  
АвторHiFi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.05 00:34



QUAD-MK, sam go pravil i si e napravo perfekten evtin usilvatel. Nito se samovazbujda nito gori. A i sviri naistina dobre. Izpulnete go s metalfilm rezistori i kondenzatori na wima, bobinite gi naviite spored ukazaniata i vsi4ko 6te e OK! :))



Тема Re: Ти ме уби!нови [re: HiFi]  
АвторQUAD, a (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 01:05



Абе и вие не знаете сигурно за кво става въпрос ама приказвате. QUAD направо е влязъл под кожата на всички и то не QUAD 405 а това тъпо изпълнение на МК. Свири, да и кво от това то еби му майката над 200 лв излиза всичко остава да не свири. А ако си купиш от магазина DYNACORD 4x500W за 1000лв какъвто и QUAD да е винаги ще бъде по слаб и по некачествен. То ако имахме пари нямаше да се занимаваме с глупости.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.