Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 19.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 32" Wide screen TVнови  
Автор lnformer (I feel you)
Публикувано26.03.05 21:49



Вече съм горд собственик на 32" телевизор. След доста четене на статии в интернет, мнения на потребители из форумите и обикаляне по магазините най-неочаквано за мен се спрях на доста оплюваната марка JVC. Просто по-добър телевизор като отношение качество цена няма. Модела е JVC 32H40SU 100 Hz InteriArt.
Продават го в технополис за скромните 1200 лева. Това което ме накара да го взема е факта, че е сглобяван в Англия и е настроен перфектно. Няма разходимост на лъчите, няма геометрични изкривявания няма цифрови артефакти, защото не прави прогресивно сканиране. По-скъпите модели, гледах филипс, сони и панасоник разваляха картината доста с разни технологии за уж подобряване на качеството. Единствения телевизор който се справяше добре с подобренията беше 32 " панасоник за 2800 лева...Картината при него наистина беше невероятна, но това е тема на друг разговор.
JVC-то има доста екстри и много удобно и добре подредено меню. Системата за цифрово подтискане на шума на картината ми е повече от достатъчна и може да се изключва, тогава образа си е натурален и не е замазан. Има 3 настройки за топлина на цветовете, еквалайзер на звука и hyper sound система за обемен звук. Има 3 скарта, S-video вход и аудио изходи. Може да показва картината по 5-6 различни начина. 4:3 телевизия се гледа перфектно на него.
Като единствен недостатък мога да отбележа това, че при смяна на програмите показва черен екран и се бави доста докато покаже другата програма. А и още нещо :) адски много тежи и е огромен!
Като добия повече впечатления ще пиша пак. Все още не съм го тествал с външни сигнали, за сега от тунера нямам забележки за качеството.

You don't need eyes to see, you need vision.


Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: lnformer]  
Автор Cлaв ()
Публикувано26.03.05 22:04



Плюели JVC?

Тия хора хабер имат ли си от телевизори?

О, забравих. Сега сигурно ще се намери някой умник да ми каже колко хубави били Сони или Панасоник.

Аз пък много харесвам JVC. Имам JVC Interiart 29''. Нека ми е зле.
Nec/Mitsubishi също... те са моите абсолютни лидери, но не мога да си ги позволя.

Или може би SANG трябваше да си купя
Или NEO?


Хайде, със здраве!

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: lnformer]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано27.03.05 17:42



честито много да му се радваш и да продължаваш да споделяш подобни преживявания

полезна тема. за съжаление малко хора се сещат да споделят от какво са доволни, почват да пишат само като се появят проблеми



Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: lnformer]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано27.03.05 17:48



п.п. а Филипсите не ти ли допаднаха, защото много я уважавам тази марка в телевизорите, ама може и да съм се подвел нещо...



Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: Eнтycиacт]  
Автор Cлaв ()
Публикувано27.03.05 17:51



Този въпрос към мен ли е?

Тази година завод за полупроводници, догодина завод за цели проводници


Тема Re: 32" Wide screen TV [re: Eнтycиacт]  
Автор lnformer (I feel you)
Публикувано27.03.05 19:22



Philips особено в тоя ценови обхват не ми харесаха изобщо. Имаха лоша геометрия и лоша сходимост на лъчите, ако не се вглеждаш много стават. Обаче са с 18 месеца гаранция, а JVC е с 36 месеца.
По-скъпите модели правеха толкова много цифрова обработка на изображението, че чак се престараваха. Образа от нормална телевизия става на квадратчета и на какво ли не, ако си виждал MPEG компресия с нисък битрейт, нещо подобно е. Освен това се вижда едно пастелно такова и замазано, абе смрад. Такива телевизори дават хубав образ само с перфектен сигнал.
Да не говорим за останалите параметри, като геометрия, сходимост на лъчите и т.н. Просто е адски важно кой модел къде се сглобява и настройва.

И наистина, дано повече хора споделят мнения за добрите си покупки. А може би не споделят защото нямат такива...в днешно време с толкова китайски и турски боклуци е трудно...

You don't need eyes to see, you need vision.


Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: lnformer]  
АвторGena (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 08:30



Аз састо онзи ден тествах с генератор на изпитателни тележизионни сигнали няколко 29" TV и мога да потвърдя мнението на Informer за Philips - пълни боклуци! Баланса на бялото е изместен към зелената част на спектъра на всичките модели!
С най-добра сходимост беше на-евтиния им 29" модел 29PT5408 - 599лв. Но имаше леко изкривяване на хоризонталните линии в горната половина на екрана и едва забележимо - на крайните вертикални. Но беше абсолютно лишен от стандартните акстри, дори за NEO - няма сортиране на каналите и надписване, например. За 100Hz няма да коментира, само допълвам, че Panasonic TX-29PX20P беше по-зле в геометрията и сходимостта от тях!

Относно гаранциите, сервизите и резервните части в България ще напиша само - дано не ви се налага да ги ползвате!

Бих искал да помоля щастливия собственик на JVC 32H40SU да погледне етикета на задния панел на TV и да провери дали долу вляво или вдясно на него няма надпис от сорта на 11АК45 - това е модела на шасито му. А така също с помощта на фенерче да види през капака отляво или от дясно какъв е кинескопа на TV!
След като го напише тук, бих могъл да му кажа какво представлява TV като chipset.



Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: lnformer]  
Авторsony29quot; (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 09:00



Честито за покупката, но се питам каква ти е ползата от това 16:9 съотношение на 32"-я телевизор. Като се замислиш ако искаш да гледаш съразмерни фигури на екрана гледаш 21" (300до500лв)телевизор. Може би единствено ако се гледа двд, но аз лично още не съм си наемал двд, но това за мен :))



Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: sony29quot;]  
Авторblah (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 15:58



> но се питам каква ти е ползата от това 16:9 съотношение

Освен ДВД, повечето филми по ТВ също са широкоформатни. А по-напредничавите програми вече направо си излъчват в 16:9 през повечето време. Справка: Discovery-тата, BBC news, новите музикални клипове.... Въобще тенденцията е преминаване към широк екран при ТВ, и то съвсем скоро (1-3 години?).



Тема Re: 32" Wide screen TVнови [re: Gena]  
Автор Бpиraнтe (непознат)
Публикувано28.03.05 16:34



Здравей, Гена,
С интерес следя този форум и особено твоите постинги (ценя ги защото мисля, че имаш доста наблюдения и си в час с тази техника). Не съм се наканил още да си купя голям телевизор, но от предишните ти участия тук си мислех, че когато реша трябва първо да гледам Philips а след това останалите марки (говоря за телевизори 29-32 инча). Сега ме изненадваш с ново мнение. Предполагам, че това е някакъв вид еволюция. Кажи тогава коя марка препоръчваш за този клас. Имам още 2 въпроса:
1. Колко се свива образа когато гледаш 4:3 изображение на 16:9 телевизор (от 32 инча 21 ли става както пише sony29quot;). Питам защото нямам наблюдения
2. Четох преди време един постинг на dvda (ако не се лъжа), в който твърдеше, че не е задължително телевизорът да е 100 Hz тъй като от разстояние 2 м няма разлика дали е 50 или 100 Hz). Ти как мислиш
Ще се радвам да получа мнения и от другите участници във форума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.