Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 01.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано15.03.05 20:26



Съраунд колонките трябват ли да отговарят на някакви по специални условия и да имат по специфични характеристики?
Въпросът ми произтича от това, че явно няма да имам възможност на първо време да си взема хубави колони и се замислих да си взема за начало някакви по-обикновенни колонки, а по-нататък да се понауча и да ни направя сам нещо по-добро. И тогава дали ще мога да сложа стандартните и по-евтини bookshelf колонки за съраунд?



Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Eнтycиacт]  
Автор Azeroth (Uruk-hai)
Публикувано16.03.05 15:47



Всички колони за съраунд трябва да са с еднакъв тембър. Това обикновенно значи, че са с едни и същи говорители и филтри за среди и високи. Ако ги смесиш най-различни резултата няма да е хубав.

Ash nazg durbatuluk...


Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Azeroth]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано16.03.05 17:55



това май значи че отпада варианта и да си купя на предни, а пък да си правя задни, защото хич не ми се вярва да мога да им налучкам тембъра



Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Eнтycиacт]  
Автор Дeceтorлaв ceдмoмъдypниk (wellknown)
Публикувано16.03.05 18:22



Привет Ентусиаст,

Слушай сега какво ще ти кажа.
Без да се обиждат колегите... но има хора, които наистина си нямат понятие от нещата. Аз не съм инженер (но знам как се пише тая дума), но от доста години имам вземане-даване с тоя тип техника.

Накратко.....

Не знам за какво имаш пари и за какво нямаш, но те съветвам за следните неща:

1. Гледай нещата ти да са от един и същи клас. Т.е. с каквото започнеш покупката, с такова продължавай. Класата си е класа, и който каквото иска да говори тук едно НЕО за 99 лева не може да се сравнява с нещо което струва 4 пъти повече пари... говоря основно за изработка. Отварял съм и НЕО и Harman/Kardon... разликата е от небето до земята. Но това е друга тема.

2. Гледай компонентите да имат приблизително едни и същи характеристики. Какво имам предвид? Нека имат максимално декодери (не говоря за DivX).. приблизително еднакви възможности.

3. Това за колонките и тембъра не ми се вижда много серизно. Значи ли че аз трябваше да си купя някакъв измислен комплект съраунд колони? Отпред имам 4 омови колони с 12 инчов бас. Центърът и subwoofer-ът са ми KLH. Дотътрих си ги от щатите... там ценят тази марка. Задните колони са ми Jamo. И всяка една колона мога да настройвам индивидуално като звучене от ресивъра. Така че според мен спокойно си купувай нещата на парче без да те притеснява каквото и да било. Но ако имаш възможност купи си нещо квалитетно. Англичаните имат една поговорка по темата, дето я използва много Госттт

5/4 от населението на планетата имат проблеми с дробите... аз не правя изключение


Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Дeceтorлaв ceдмoмъдy]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано16.03.05 20:57



ами не че съвсем нямам пари, но все пак съм си поставил ограничения
нещо важно за мен - аз дори не знам колко ми е "разбиращ" слуха, никога не съм се интересувал от качествен звук и идеята за хубава аудио техника направо ми дойде като гръм от ясно небе - взех няколко диска с класическа музика (да се образовам малко) и ми харесаха много, но педстави си как звучаха на мини системата ми Самсунг за 400 лв., така реших че имам нуждао от нещо повече и почнах да чета и да се образовам. и постоянно да питам тук
в този хорум влязох преди около 1 седмица и това е единственото място на което питам и обсъждам, нямам такива приятели, няма такава среда
както казах, слуха ми е необработен и предполагам че всичко което чуя ще ми звучи по-добре от тъпия Самсунг и ще ми хареса, та затова се чуда дали има смисъл да се извърлям
за сега се двоумя между ресийвър Pioneer vsx-d714 или Sony str-de597 - мисля че отговорят на моите критерии, които не са високи имат си всички декодери, както каза ти, а всъшност повече от 5.1 не ми трябва
с колоните нещата се по-трудни, точно защото не знам дали си заслужава в моя случай разликата в звука, а разликата в цената ще я осетя със сигурност
и май ще взема нещо евтино на първо време, а по нататък ше се науча да си правя



Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Eнтycиacт]  
Автор Дeceтorлaв ceдмoмъдypниk (wellknown)
Публикувано16.03.05 21:23



Ако ми дадеш електронна поща ще ти пратя снимка на тия колони дето са ми на компа.
Правени са от един приятел, инженер акустик. 8 инчов чешки бас бие много "квалитетни" колони. И цената им е около 400 лева.
Ако си заинтересуван.. ще те свържа с тоя човек. От Пловдив е, както и аз..

А за ресивърите.. Препоръчвам ти Пайнера. Сони по принцип не я тача тая марка. Сони бяха преди. Сега са слаби. Имам един дек от ерата на СОНИ... е те това се казва техника - стъклена глава, триглава машина... качество, дизайн... сега разчитат единствено на името си.

Пайнер или Панасоник от по-евтините

5/4 от населението на планетата имат проблеми с дробите... аз не правя изключение


Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Дeceтorлaв ceдмoмъдy]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано16.03.05 21:54



cristo@abv.bg

ми Сони има добри модели, на Сонито му дават THD-то по-ниско, а по-силният им модел 795 е №1 в класа си, явно са хванали схемата

има нещо същественно при фирми като Сони, те отдавна не са това което са били - развойни фирми, те стоят на гребена на вълната най-вече поради невероятното си умение да продават нещата си - маркетинга му е майката.

като Канон във фотоапаратите - превърнаха се и те във ширпотреба, много ги плюят заклетите Никонджии и разни други, но истината е Канон във фотографията мачкат всичко останало!
качеството им - хммм, ами то е в зависимост от парите, имат евтини и обикновенни "ширпотреба" вещи, но също така са №1 и в елитния клас! и ако някой случайно някъде изобрети нещо, което да може да сериозно да наруши на госпотството им, те просто купуват или изобретението или направо цялата фирма - щото са богати!!!
та така, дали е Сони или Канон, горните ми думи мисля че важат за всички компании от този ранг, те просто не може да са калпави. Ако не могат да направят сами нещо, просто купуват нечий друг добър продукт и му лепват своето име - лъскаво и известно.



Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Дeceтorлaв ceдмoмъдy]  
Автор Azeroth (Uruk-hai)
Публикувано17.03.05 10:21



Ентусиаст,
Това с тембъра на колоните въобще е много сериозно. Дори да имаш на ресивъра еквилайзер на всеки канал, ако колоните звучат различно, това ще те дразни.

Най-дразнещо е когато центърът и фронтовете звучат различно. Задните по-могат да се преживеят. Суба разбира се, може да е всякакъв който да ти харесва.

Ще отрече ли Десетоглавия, че няма два модела колони които да звучат еднакво?

Ash nazg durbatuluk...


Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Azeroth]  
Автор Дeceтorлaв ceдмoмъдypниk (wellknown)
Публикувано17.03.05 17:11



Azeroth,

Тук спорът не опира до това дали различните колони звучат различно.
Естествено, че звучат различно. На един и същи усилвател като започнеш да редуваш различни колони, много ясно че ще получиш различен звук. Но от какво зависи звукът:

1. Качество на говорителите

2. Филтри

3. Материал, използван за колоните

4. Обем и изолация на колоната..

Със сигурност, ако помисля ще се сетя за още нещо.

Когато купиш колонки в комплект, какво получаваш: 4 еднакви колони, 1 център и един субвуфер. Цънтърът е по принцип един или няколко средночестотни говорителя. Но да не ти обяснявам това. Със сигурност го знаеш. Като сложиш два еднакви предни говорителя, два други задни (също еднакви), един качествен център и една баскаса.. не виждам какъв проблем можеш да имаш...


Още повече че от тия колони (4-те) чуваш основно ефекти... Киното се прави от центъра и суба... Не е ли така?

Просто, Ентусиаст, наблегни на център и субвуфер... от тях ще ти зависи кинцето.

5/4 от населението на планетата имат проблеми с дробите... аз не правя изключение


Тема Re: Пак аз :) въпросче за съраунд колонкинови [re: Дeceтorлaв ceдмoмъдy]  
Автор Azeroth (Uruk-hai)
Публикувано17.03.05 18:55



Когато купиш колонки в комплект, какво получаваш: 4 еднакви колони, 1 център и един субвуфер. Цънтърът е по принцип един или няколко средночестотни говорителя. Но да не ти обяснявам това. Със сигурност го знаеш. Като сложиш два еднакви предни говорителя, два други задни (също еднакви), един качествен център и една баскаса.. не виждам какъв проблем можеш да имаш...


Уточнявам, че говоря за комплекти от над 1500лв. и обикновенно те са:

Фронтовете са трилентови. Центърът е двулентов, направен със същите средночестотни и високочестотни говорители както фронтовете, само че в друга кутия. Липсва им само басов говорител. Има и такива с басов говорител,ама са по-скъпички. Съраунд колоните пак са с тези среди и високи в трети вид кутия. Идеята е като има много екшън и примерно премине кола от която се стреля, изстрелите да се движат, но да останат същите по звучене.
(не знам дали примерът е много удачен, защото има Доплероф ефект)

Иначе съм абсолютно съгласен, че центърът и суба правят киното.

Ash nazg durbatuluk...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.