Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 30.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Функции и параметри на телевизорнови  
Автор Финти (непознат )
Публикувано09.03.05 13:53



Здравейте!
Мисля, че ще е много полезно да има тема с обяснения за различни функции и параметри при телевизорите - така всеки, който е тръгнал да търси телевизор би се ориентирал по-бързо и лесно какво му е необходимо. Знам, че повечето от вас са напълно наясно, но хора като мен например не са, така че моля за малко помощ
Започвам със 100Hz телевизори - защо това е плюс и конкретна ситуация, при която се използва?
Благодаря ви и се надявам темата да е полезна за повече хора!



Тема Re: Функции и параметри на телевизорнови [re: Финти]  
Автор RC (член)
Публикувано10.03.05 17:20



конкретна ситуация, при която се използва

Не може да не се използва, не е въпрос на ситуация.
Кадровата развивка (опресняването на картината) е с честота 100Hz, два пъти по-висока от при не сто херцовите.

защо това е плюс - нали усещаш разликата при един стар монитор (видеокарта) с 50 Hz вертикална синхронизация (макар, че такива вече сигурно е трудно да се намерят) и един с 85 Hz да речем.



Тема Re: Функции и параметри на телевизор [re: Финти]  
Авторdvda (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 21:23



вече съм споделял мнение в този топик, че 100Hz TV повечето хора визуално биха определили картината като мека (замазана - недостатъчен sharpness) в сравнение с 50Hz. мнението е лично и не обвързва никого, но за TV (подразбира се домашно кино) най-важното е размера, колкото по-голям диагонал, толкова по-голям. 100Hz, teletext и прочие са повече гимици. при еднакъв диагонал 50Hz е доста по евтин от 100Hz, и спестените пари лесно могат да се наместят в колони, процесор, dvd, какво ли не по избор.

сравнението за опресняване на PC monitor и tv не са много уместни. PC monitor го гледате от 30-60 см, телевизора от поне 2м, при по-големите екрани 40" и нагоре правилото е поне 1.5 ширината на екрана пъти отстояние.



Тема Re: Функции и параметри на телевизорнови [re: dvda]  
АвторGena (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 08:31



RC е абсолютно прав за честотата на опресняване!
dvda пък е прав за намаления контраст на изображението!

финти,
Един няколко съвета от мен:
Понеже темата е много обширна, отиди в някой магазин за електроника, вземи си каталозите на фирми-производители на телевизори - Sony, Philips, SAMSUNG и прочети написаното там. После сравни изображението на 50 и 100Hz TV от разстояние минимум 3m и ще добиеш правилна представа за нещата! Някои модели предлагат DEMO на вградените в него системи за подобряване на изображението, като разделят нагледно екрана на две ражни части.
В Internet пък има даже DEMO в сайтовете на някои производители.



Тема Re: refresh (scan) rate където е мястотонови [re: Gena]  
Авторdvda (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 14:34



по повод на често дискутираната 'придобивка' 100Hz, се сетих, че от някъде 20-те на миналия век киното е 24fps (преди това май 16fps).
мисля че факта би дал повод за размисъл на тези които разглеждат TV като средство за показ на домашно кино, а не като дисплей от който да изпратим e-mail.



Тема Re: refresh (scan) rate където е мястотонови [re: dvda]  
АвторGena (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 15:48



Да, така е!
Но принципът на киното и телевизията са различни. Затова и в по-скъпите DVD players са предвидени два режима в Progressive Scan - Video & Movie. Има режими 3-2 Pull-down и т.н.
Понеже темата е много обширна, аз не се наемам да правя повече разяснения.
Информация по нея има достатъчно в Internet и библиотеките.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.