Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 27.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Система за домашно кино - 400 лвнови  
АвторVaruna (Нерегистриран)
Публикувано05.03.05 17:14



Здравейте, предстои ми покупка на Система за домашно кино до 400 лв.
Ще ми се да се справя добре с mp3 ките .. да свири що годе прилично и да няма проблеми със записваеми и презаписваеми дискове ...

За сега каточели съм се спрял на това сони -



А и пише, че е наградено с EISA. Но не пише нищо за CD- R/RW

Иначе има симпатични панасоници и тук таме някой филипс.
Пайнерите са доста пари ... а за Денон, Джамо , Онкио и т.н. няма смисъл да говорим.


Препоръчайте някой модел конкретен на тази цена, а ако имате преки впечатления ще е още по-добре!

Благодаря !



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Varuna]  
АвторAs (Нерегистриран)
Публикувано06.03.05 03:24



Много се спрягат LG, като добро четци. Можеш да си намериш и такова, което да ти чете DivX (със субтитри на БГ), като това например

http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09000106

Не знам, не съм разбирач, но по темите в DVD мания (обърни внимание) останах с добри впечатления за LG и мисля да си взема точно такова.



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Varuna]  
АвторVaruna (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 20:08



Добре де ... никой ли няма да се изкаже по въпроса ? или да препоръча нещо друго освен LG?



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Varuna]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано07.03.05 20:31



а бе повечето посетители на този форум са фенове на HI-FI, а това значи много качествени и много скъпи неща!!! а ти с това 400 лв. :))) ами че то един базов AV-рисийвър струва толкова, от онези модели дето ме съветват изобщо да не ги купувам... а ти 400 лв. за комплект :)))

попитай за DVD до 500лв., рисийвър до 800 лв. и комплект колони до 1500 лв. и тогава вече можеш да получиш някои конкретни съвети

това ми прилича на онези смешници дето питат по фотографските форуми - препоръчайте нов дигитален апарат до 300лв. - смешници



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Eнтycиacт]  
АвторVaruna (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 21:24



Pile shareno :) Homecinema sistemkata mi triabva za Podaruk :)
Za sebe si sum se oborudval predi godini s 2 prilichni JAMO Cornet 195
A shto se otnasia do Hi Fi :) drugarche sum s vnositelia na DYNAUDIO za Bg :) no toi s podobni n eshta :) ne mislia che shte se zanimava ... ta mislia che imam begla predstava ot Hi Fi ...

Sega :) budi taka dobur i ako mojesh da otgovorish normalno na vaprosa v temata . . otgovori :) Ako ne :) Tihichko ...

Pisal sum v tozi forum za da potursia pomosht po konkreten i mislia ne mnogo slojen vapros ... a ne za da si meria pishkata s Hi Fi razbirachi.
Ako neshto ne ti haresva v temata ... ne ia cheti i n e se zanimavai s neia.



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Varuna]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано07.03.05 23:13



а бе ти като си такъв разбирач и имаш такива познати, що тогава не можеш сам да си отговориш на "лесният" въпрос, а...?

ако човека на когото ще подаряваш това е склонен да се зарадва на система за домашно кино с всичките компромиси, произтичащи от 400-те лева ценова граница, тогава каквото и да вземеш, той все ще му се радва
ако пък разбира малко повече и е с малко повече изисквания, тогава каквото и да вземеш от този ценови клас, той пак ще го завре в някой шкаф и подаракът ти няма да види повече слънчева светлина

така че отивай и всимай един Самсунг или LG, с DivX и това е
или ЕЛИТ (поне в ценана им има най малко-надценка от реклама)
то колкото Самсунг е уредба, толкова и ЕЛИТ така че какво се чудиш



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Eнтycиacт]  
АвторGena (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 11:58



LG и Philips ползват едни и същи чипове на MTK, но различни варианти.
За мен най добрата сравнително евтина система е Philips LX3900SA, но тя струва малко повече - от 490 до 499лв. Има и неофициален software, оправящ дребния шрифт на субтитрите. При LG субтитрите са дребни - Font Size 14. За сравнение на DVD са около 21-22, на TV и Video - 23-24.
От останалите Home Cinema Samsung са с четливи субтитри, но имат проблеми със DivX3.11 Fast Motion и звукът им е доста по-зле от Philips.
Ако не можеш да си позволиш Philips LX3900SA, то прецени какво е по-важно за хората, на които ще го подаряваш - големина на субтитри, DivX, качество на звука! Защото и трите за тази цена просто няма как да получиш! Поне в България!

Забрави за NEO и ELITE - пълна скръб и боклук! Говоря за Home Cinema Systems само, защото май има и някои не толкова лоши от моделите им DVD players.
Успех в избора!



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Gena]  
АвторVaruna (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 13:29



Blagodaria za sudeistvieto ;) eto na tova se nadiavah ot samoto nachalo :) Pak blagodaria Gena ... Sega kato chuvam che po evtinite modeli imat problem sus titrite .. se zamisliam che mai vse pak sonyto shte e nai dobre .. principno ideiata mi e da moje da se gleda svestno dvd na nego i da se slusha MP3

V magazina kazaha che konkretno tozi model Sony se spravial dobre sus svireneto ... puk dano se okaje taka ...

Ako imash i drugi idei spodeli shte sum blagodaren :)

Znachi ... za sega akcentite sa dvd - da nee kaprizno .. i da sviri prilichno mp3 ... divx mai ostava na zaden plan zasega


Pak mersi i do skoro



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Varuna]  
АвторGena (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 14:03



Не бях видял, че си писал за Sony. Този модел е сравнително остарял - 2003 година, ако не се лъжа. Точно този модел, а доколкото видях и новите са с широколентови говорители. Philips-а е с двулентови, но понеже не съм го сравнявал със Sony, не мога да напиша нищо повече.
Мои приятели имат Philips (5 различни бройки от LX3900SA) и нямат проблеми с него. Не чете DVD-Audio и WMA, както и Sony. Звукът му е напълно удовлетворяващ за система от този ценови клас, а и чете SACD! За Sony не съм сигурен. Изображението е много добро, но не отлично. За Sony нямам и най-малка представа от Home Cinema, но DVD плеерите им са супер като картина и звук!
Оставям преценката на теб!



Тема Re: Система за домашно кино - 400 лвнови [re: Gena]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 14:08



Пропуснах преди малко да напиша да погледнеш и Aiwa AVJ-X55 / 499лв.
Марката е 100% собственост на Sony, така, че едва ли ще има особена разлика в качеството. Освен това поне тонколонките на двата основни канала са двулентови!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.