Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 16.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мултимедийни прожекторинови  
АвторБpиraнтe (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 22:21



Здравейте, от известно време следя този форум и забелязвам, че тук има хора с много добри познания и наблюдения върху аудио и видео техниката. Затова ще се радвам ако споделите впечатления от работата на мултимедийните прожектори, както и от ценовите предложения за тях. Лично аз много ги харесвам като идея(най-вече заради размера на екрана), но от малкото пъти когато съм гледал такива прежектори не останах с добри впечатления.



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: Бpиraнтe]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 09:20



Минималният бюджет е около 3500 лв (отделно за екран, кабели, външни ролетни щори :)) Примерно PANASONIC PT-AE700E. В стаята трябва да е пълна тъмница за да се прецени качеството.
Това е за клас "начинаещи". Истинското качество отива към 10 000 лв.
Ето малко инфо http://bau.hit.bg/Vidikron/info.htm



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: Бpиraнтe]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.02.05 10:57



Тъй... Като притежател на една такава джаджа, мога да ти кажа, че това е перфектното решение, кеф ти за телевизия, кеф ти за кино... Откакто го взех, направо не мога да се спра :о) Моята джаджа е тошиба, TDP-S20. 1,400 ANSI Lumen Brightness; 800 x 600 SVGA Resolution; 4:3 and 16:9; 2000:1 Contrast. Взех го за 1600 лв. без ДДС преди 3 месеца оттук

сега гледам, че е наполовина, пу деба.
Значи - 800х600 се оказва предостатъчно за ДВД и ТВ. Направил съм си екран от снежнобяла дамаска, 2х1.50 м., струваше ми 30 лв за плат + 10 лв на шивачка на завеси, + 10 лв за две метални тръби в джобове горе и долу, да го държат опънат. Екранът е съвършен, хич не ти трябва да даваш 300+лв за разни Специални. Оптимално качество на картината има когато в стаята е тъмно, но може да се гледа и в полу-тъмна стая (щори, полу-плътни пердета). Пусната нощна лампа не пречи. Аз бях налепил черни найлони по прозорците, сега най-после ми дойдоха пердетата и с тях е идеално. Купих си за 200 лв едно алуминиево паяче, с което се монтира на тавана, но можеш да си го държиш и на маса, в шкаф, където ти е кеф. Все пак препоръчвам монтажа на тавана. Ако гледаш дивексове и ДВД-та от компютър, можеш директно да прекараш кабел от изхода на видеокартата в РЕСЕТ на Раковска продават 10, 15, 20 и прочие метрови, става чудничко. Както виждаш, минал съм доста тънко, и все пак усещането е 100% кино - детайлите се виждат страхотно, цветовете са идеални, всеки косъм от кожената яка на Гладиатора се вижда, също и всяка брадавица по мутрите на орките в мелетата от ВНП :о) В добавка - купих си външен тунер от Комел Софт, с дистанционно, работи и без компютър. С него си става на телевизор, ама какъвто не си виждал :о)) Абе искрено препоръчвам, това просто е невероятно нещо, а за парите дето го продават сега моя модел е номер едно. Ако имаш повечко пари, вземи си T80.
А, и между другото - съвършенните Евтини 5.1 говорители с декодер, усилвател и дистанционно - ако си с компютър, това е вмного практично решение с бая мощност.
Ако има още нещо, питай, аз съм маниак


Забравих да кажа, ДЛП са много по-добри от ЛСД

______

Редактирано от tchupakabra на 07.02.05 11:01.



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: dido]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.02.05 11:01



Бая, ама БАЯ си се изхвърлил :о) Ти говориш за СЪВЪРШЕНОТО РЕШЕНИЕ НА ЦЯЛАТА ПЛАНЕТА
3500 лева е доста ЯК бюджет, стига за проектор, екран, качествени говорители + ресивър от кеф или жейбиел, кабели, че и за пердета ще остане. И за пуканки.
Към 10000 лева са проекторите, с които да си прожектираш 5х8 метра филмите на стената на имението като правиш партита с манекенки :о)

______



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: tchupakabra]  
Авторred (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 12:36



Аз съм сигурен,че това е мнение на човек който 90% от музиката му е на мп3 и слуша чалга или черно!За качествен прожектор може да се говори наистина,ако е над 10 000 лв. плюс 2000 лв. за екран.Но в този случай и останалите компоненти да са на ниво :плеар 2500-3000 лв.;ресийвар 3-4000 лв.;колони пълнообхватни два чифта(всеки от които по 3000лв.);център-1500лв.;субуфер-2000лв;кабели-1500лв. и САМО ОРИГИНАЛНИ ДИСКОВЕ!!!
А пък ако не си навит на такива разходи и тази Тошиба ще свърши работа за да разбереш за какво се разказва във филма(толкова колкото ако видиш черно-бяла снимка на Мона Лиза и я сравниш с оригинала)!



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: red]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.02.05 13:36



Това, което си написал, е манящина и граничи с болест. Ако си с доходи 10000+ лв на месец, ок. Ние, останалите, обаче живеем в Риъл уърлд.
И не си написал какъв проектор имаш ти, че да сравняваш монализа и прочие. Така от прочетено в интернет и аз мога да хвърлям гръмки мнения. Тошибката е Съвършенна за Домашно кино. И, между другото, 2000 лв за екран?? ОТКЪДЕ въобще ще го намериш? На гъзарските фирми скъпите екрани са по 500 евро. И какво прави по-скъпият екран според теб, обясни? добавя пиксели може би? И кабели за 1500 лв? Хаха Айм сик енд тайред

______



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: tchupakabra]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 13:44



Да не навлизаме в безкрайни и безсмислени спорове. Всеки има очи и уши за да прецени кое качество го удовлетворява и кое не.
Колкото до болестното състояние - прав си



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: red]  
АвторБpиraнтe (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 14:02



Да бе, Red,

Какво направи ти? Излиза че трябва да дам 30 000 лв за едно домашно кино. Ами да, толкова излиза сметката по твоите думи. Сигурно е яко, ама все пак е домашно, не професионално или за кинозала. А пък и моята идея беше по-скоро да сравня възможностите на телевизор с по-голям екран и на мултимедиен прожектор. tchupakabra, доколкото разбирам от от постинга ти разликата в цената не е съществена, а все пак резултатът си заслужава. Във всеки случай е хубаво човек да се убеди с очите си, само незнам в магазините как ги тестват. Благодаря.



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: Бpиraнтe]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 19:48



Бpиraнтe
първо трябваше да споменеш колко пари искаш да похарчиш за проектор.Аз се занимавам с проектори от 7 години и съм представител на SIM2 за БГ ,смятана за абсолютен номер 1 в света за домашно кино и large screen solutions. В годината съм 40 дни на обучение там и сравняваме с конкуренцията "нашите" продукти.Имам поглед върху всичко ,което се предлага на пазара. Има проектори за 2000 лв, но качеството е ниско и живота на лампите е кратък(реално около 1300 ч при нормална употреба ),новите лампи са скъпи - около 400 Евро като се докарат тук . Оптиката им е слаба и се губи голяма част от светлината . За сравнение живота на лампата на SIM2 e 8000 часа ,като има проектори ,които работят непрекъснато и на последния тест преди 4 дни мина 11000 часа без отслабване.
Следващия клас проектори са около 3500 -7000 лв - по добро качество на матрицата ,вече и най-старите DLP чипове,но проблема с лампите остава ..изкл прави един Филипс ,но картината му е слаба. Добрите проектори за домашно кино (нови) почват от 8000 лв ,но и те имат някои проблеми .
Читав проектор може да се намери за 15000 лв,какъвто е моя -СИМ2 300 Еволюшън с последния чип на Texas Dark chip 3 1280x720 нативна резолюция.
Мога да твърдя , че откакто го имам само макс. 10 филма за 3 месеца в Арена са били с по-добро или еднакво качество от това,което постигам у нас.Но това е въпрос на друг разговор. Ползвам и допълнителен хардуеър за рескалиране на картината и изчистване ,като в следващия софтуеър на SIM2 това ще бъде прибавено като SW опция. Има и проектори на СИМ за 80000 лв. които се произвеждат и за други фирми ,но с орязани възможности.
Та първо си изясни какъв ти е бюджета , критериите и вероятно още много други неща :) Добри марки са Infocus , Benq високия клас , Barko , Sanyo, Sharp , Marantz . Сервиза на 95% от проекторите в БГ го няма :)
Иначе има и DLP проектори за професионална употреба цените им започват от 100000 Евро.

Имаи предвид, че 90% от фирмите като HP , DELL ,LG,Panasonic ,Sony пишат някакви супер данни за продуктите си ,но когато ги сложиш един до друг за тест умират веднага . Преди да се решиш на такава крачка прочети повече инфо , погледай ,дори ела тук ,но в никакъв случай не бързай . Наебаването след това е голямо.Тук имам 3-4 евтини проекторчета на по 1500 часа работа и ще можеш да видиш какво точно става с тях :)



Тема Re: Мултимедийни прожекторинови [re: tchupakabra]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 20:05



tchupakabra е много доволен от неговия ,но сравнен с моя ..не разликата е голяма , а няма прилика :))))))))) Все пак говоря за много по-висок клас проектор , но всеки човек си има критерии.
Иди на DLP.com , там ще получиш инфо има и стари ревюта ,на които не трябва да се вярва,защото за силно платени ,но пак можеш да добиеш представа. Скъпите екрани са скъпи защото имат специално отразително покритие което силно вдига контраста за сметка на ъгъла на гледане.Наи-евтиният начин е да си боядисаш стената с латекс ,да речем немски ,но рядък и повече ръце с хубаво мече .Става идеално гладко,по-добро от екран за 200 кинта с усилване 1 :)) има специални бои ,които се нанасят на стената, с перлички , но едно малко бурканче в САЩ е 66 $ а за 2 м екран ти трябват най-малко 3 . Търси си и проектор които има DVI ili HDMI HDPC защото новите DVD плейъри ще възпроизвеждат HD DVD и ako нямаш такъв вход си довиждане :)) Кабелите също са важни,макар че пак 100 човека ще почнат да обясняват теории и философии ,нагледно може да се види най-добре .Хубав видео кабел тръгва от 20 $ метъра нагоре . За тунер колегата сигурно е намерил добро решение , аз лично ползвам ДВД КИСС 558 вързано за проектора по VGA ot скарта ...така ми излиза и телевизията - прогресивно , рескалирана на 720 р или 1080 i
тръгне ли някои да купува такъв уред задължително трябва да има тест диск за да го пробва .... на някои ДВД та има точно такива тестове ..мисля че в STAR WARS епизод 1 имаше.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.