Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 20.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защита на DVDнови  
АвторЛюcи (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 18:35



Бихте ли ме посъветвали как да направя копие на едно DVD което има защита против копиране ? Предварително благодаря



Тема Re: Защита на DVDнови [re: Люcи]  
АвторEddie_ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 23:35



Ако някой ти даде съвет за непробиваема защита на DVD срещу презапис, още от сега ще можеш да се пенсионираш и да си купиш някой остров в Тихия океан, а с останалата част от парите да си направиш басейн в трезора, и да плуваш както чичо Скруч правеше...



Тема Re: Защита на DVDнови [re: Eddie_]  
АвторEddie_ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 23:37



всъщност басейн трябва да е в кавички, защото чичо Скруч "плуваше" в една огромна камара от парички



Тема Re: Защита на DVD [re: Eddie_]  
АвторЛюcи (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 23:52



Еди, благодаря за мнението, което си си направил труда да напишеш. Всъщност, постингите ти са два . Убедена съм че не знаеш как мога да направя копие на диска, защото ако знаеше нямаше да си хабиш времето да пишеш горното, а просто щеше да обясниш

Искам пак да помоля, който знае как се прави копие на диск със защита нека ме посъветва. Ако нещо го смущава да го направи тук ще дам е-майл за връзка. Имайте предвид обаче, че живея много далеч от България и ако трабва да вземам нещо от там ще ми е адски трудно



Тема Re: Защита на DVDнови [re: Люcи]  
АвторEddie_ (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 00:09



Люси, почти съм сигурен че никой не знае как да направи ДВД, което да не може да се копира. Ако беше така, филмовите компании да му бяха направили паметник висок колкото Емпайър стейтс билдинг...

Само ще кажа, че защитата на фабричните DVD-а се "разбива" от доста програми за секунди... камо ли за такава, направена в "домашни" условия. Другата прочута защита, в малко по-друг сектор - AudioCD-ата, или т.нар. Cactus първите няколко месеца беше желязна, а в момента почти всички DVD писачки (може би и обикновените CD-RW устройства, но не съм се задълбочавал) могат да я преодоляват...



Тема Re: Защита на DVDнови [re: Люcи]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано01.02.05 12:41



Най-яката защита против копиране е да даваш диска на никой.

Сега сериозно: в домашни условия не знам как може да го защитиш. Ако мислиш да правиш промишлени количества копия, фирмата дето ще ги произвежда може да ти предложи видовете кодировки.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Защита на DVDнови [re: Люcи]  
Автор V. Grig (член)
Публикувано01.02.05 13:09



Алоооо що се гъбаркате с жената бе - а ако не се шегувате поне си направете труда да прочетете какъв е въпроса !!! Иска да копира!

И тъй като хубавите работи не стават хич лесно а и не ми се рови много - прочети на този линк - сигурен съм че ще намериш каквото ти трябва, но не забравяй най-важното - за до копираш ДВД ти трябва ДВД устройство на компютъра





Тема Re: Защита на DVDнови [re: V. Grig]  
АвторEddie_ (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 17:20



Уф... да са .... снощи какво съм чел

Останах с впечатление, че иска да направи ДВД, което да е защитено против копиране.... моите най-искрени извинения!

Разбира се че е необходим компютър с DVD записвачка, т.нар. ДВД рекордери не могат да копират защитени ДВД-а...

http://www.dvdshrink.org/ - тази програмка е безплатна и е много малка, преодолява защитите на фабричните ДВД-а, освен това ако ДВД-то е по-голямо от 4.7Gb (т.нар. DVD9) го компресира до 4.7Гб, за да може да се запише на обикновен DVD-R/+R. Ако имаш инсталирано Nero, след това ще ти запише автоматично копието. Ако не, съдържанието на ДВД-то остава на харддиска на компютъра (без защитата, разбира се), и след това може да се запише и с някакъв друг софтуер за целта.



Тема Re: Защита на DVDнови [re: Eddie_]  
АвторEddie_ (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 17:28



http://www.comexgroup.com/multimedia/_dvd/dvd9to5.htm

Също така на този адрес има информация на български как се копира ДВД (с много картинки) с различни програми, както и обяснения за форматите и т.н.т.

Успех с копирането!



Тема Re: Защита на DVDнови [re: Eddie_]  
АвторЛюcи (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 07:08



Най-после получих някакви свестни отговори, благодаря ви За съжаление диска обаче вече не е при мен и затова не мога да ви дам резултат дали са досатъчно полезни, но съм убедена, че сте дали най-доброто от себе си затова още веднаж БЛАГОДАРЯ !!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.