Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 24.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стерео колони и ресивър за 1000-1200 лв  
Авторhifi (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 13:22



Здравейте,

Искам да си ъпгрейдна аудиото от минисистема към нещо по-истинско, и не мога да се ориентирам, донякъде защото човек свиква с качеството само след като го послуша.

Слушам електронна музика, поп, етно, класика, филми и филмова музика. Не искам surround засега, макар че не би било лошо системата да може да се разшири. В момента мисля за стерео ресивър и колони, за около 1000-1200 лв. Събууфер е полезен за филмите, но за музиката като че ли няма много смисъл; така че мисля да мина без него, просто с качествени колони.

Помещението е малко (~20 кв), не ползвам особено висока мощност защото имам съседи.

Какво ще ми препоръчате в този ценови клас?



Тема eltaxнови [re: hifi]  
Авторhifi (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 15:42



Май аудиофилите почиват

Ще ходя да слушам колони Eltax Liberty 5+... струват ли си според вас



Тема Re: Стерео колони и ресивър за 1000-1200 лвнови [re: hifi]  
Авторjeruzi (Нерегистриран)
Публикувано01.01.05 17:07



vzemi si koloni jamo ili dali
jamo e670
jamo e650
jamo x570
dali concept 6
dali blue 5005

dalitata spored men sa po dobar variant,za reciver ne moga da te posavetvam
podovi koloni iska6 taka li?
vij i tannoy ama te sa po skapi, malko sa ti parite za ka4estven sound
za suba gre6i6 4e ne ti trqbva,moje6 da vzeme6 monitorni koloni i posle sub za basa ama za suba 6e ti trqbva pone hilqdarka za da e dobar za muzika.

4estita nova godina!:))



Тема Re: Стерео колони и ресивър за 1000-1200 лвнови [re: jeruzi]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано01.01.05 23:03



Откакто си смених Жамото, просто НЕ МОГА да повярвам колко скапано са звучали Преди седмица правих купон с тях, едвам ги понасям вече, когато имам база за сравнение. Вярно е, че не са вече нови, но са си здрави, просто са смотани отвсякъде. Не мога да напиша модела, но са флоорстандинг, големи, трилентови. Нискочестотният говорител е 20-25 см. Моят съвет е да бягате от жамо, струват ми се куци. Това е базирано само на един модел де, но разликата между тях и сходните ми като ватове и размери нови колони е толкова изумително грамадна за нетренираното ми ухо, че направо се плаша.

______



Тема Re: Стерео колони и ресивър за 1000-1200 лвнови [re: hifi]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано01.01.05 23:17



Иди виж на солунска - KEF, има и други свестни марки. Също на Раковска - JBL, има страхотен трилентов модел за около 300-350 лв. бройката. За усилвател ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вземи нещо със поне долби про-лоджик и прочие - аз със години се дърпах от съраунда, сега не мога да му се наситя като се отворих. Късмет извадих, че навремето бях взел 5.1 рисивър. В магазина може да чуеш, че стереоусилвател е по-добър за музика от рисивър - може би наистина е така, но аз не съм човек, който може да усети разликата. Не вярвам, че и ти си. Помоли да чуеш на едни и същи колони една и съща песен на усилвател и рисивър и прецени.

п.с. ей тия колони бих препоръчал, моите са същите но с двоен нискочестотен говорител и са Извънземни



______

Тема Re: Стерео колони и ресивър за 1000-1200 лвнови [re: tchupakabra]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано03.01.05 17:42



Chestita Nova Ggodina ...

imame namalenie na Celestion i Sherwood 15 % moze da si sglobish hubava sistema :)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.