Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 22.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Тема 5.1 и C-Media:(нови  
Автор Morrowind (разрушителят)
Публикувано24.11.04 19:32



Днес си купих карта C-Media 6 канална и ми я сложиха. Върнах се унас и реших да си включа чистак-новата система 5.1 от Sound Trust....Да ама не. Силно свирят единствено двете предни колонки и буфера......другите едва се чуват. В уж подобрения миксер пише, че имало "independent jacks for subwoofer and rear", но има само един пул - Жолуме:( Да не съм объркал нещо при вързването.....на картата има три изхода - черен, жълт и зелен.....там до черния пише, че е за централната, а на другите не пише нищо.....Да, ама на кабела от колонките жълтия е за централен.....вързах жълтия в черната дупка, но.....нз.
Пак казвам - задните ми колонки и централната(между двете предни) едва се чуват(като усиля естествен, че и те скачат, но...). Бихте ли ми казали какво дап равя:( Много моля!

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: 5.1 и C-Media:(нови [re: Morrowind]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано25.11.04 01:16



Какво да правиш - чети мануала. Това първо. Изтегли нови драйвери от интернет. Пребарай настройките на картата в саунд и мултимедия контролният панел. Виж дали не си инсталира собствен контролен панел и пребарай и него. Виж да няма некви софтуери на диска Освен драйверите. Обикновено центъра и суб-а са на общ стереожак - имай го тва предвид. Кат се оправи, дай отзиви, че и при мен идва време да купувам такова нещо :)

А, и байдъуей - какво си пусна? ДВД ли? Пробва ли Дивексовете дали имат съраунд звук? Ако съраунда е от стереоизточник през софтуер, много е нормално да получиш странни нива в задните и центъра.

______

Редактирано от tchupakabra на 25.11.04 01:21.



Тема Re: 5.1 и C-Media:( [re: tchupakabra]  
Автор Morrowind (разрушителят)
Публикувано25.11.04 05:36



Менуъл-а четох, дравери изтеглих, но пак не става(това още преди). Миксер-а си е на C-media от драйверите, а настройките съм нагласил всичките......За стереото предполагам, че си прав, но си пуснах един DivX.....но пък аз слушам тихои засега....като усиля и задните се чуват....можеби целта им не е да бучат като предните, а само да допълват отстрани, но при толкова тих звук едва се чуват, а предните свирят леко.....

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: 5.1 и C-Media:(нови [re: Morrowind]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано25.11.04 09:01



Начи, идеята на задните колони наистина не е да бучат, в тях по принцип въобще бас не влиза, а само една част от звуците - с цел да се запълни пространството и да имаш чувството, че си в нещата. Все пак би трябвало да има настройка на звука - да можеш да си ги усилиш и намалиш индивидуално. ПЛЮС това, важно е как си ги разположил - на нивото на главата, обърнати директно към теб. Пробвай да промениш разстоянието, на което се намират.

______




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.