Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 19.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Тема За специалисти по монитори.....нови  
АвторMoнитop (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 10:24



Извинявам се ако въпроса не е за тук, но все пак е за видео. Та на компютъра си имам монитор DELL Р990 тринитрон - 19". В долния десен ъгъл има лек нюанс на червено, опитвах размагнитване /вградено в менюто и с външна бобина/ но не помага. От менюто опитвах да регулирам сходимостта на цветовете, навсякъде са отлични, но този сектор не се променя. В менюто има много регулировки, но не смея много да пипам. Та ако някой има опит с такъв монитор моля да сподели.



Тема Re: За специалисти по монитори..... [re: Moнитop]  
Автор Morrowind (разрушителят)
Публикувано25.10.04 15:26



Аз не съм се занимавал точно с това, но ми изглежда на повреден монитор......вероятно е да е ударен монитора там.......пречупването става друго в такъв случай.....

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: За специалисти по монитори.....нови [re: Moнитop]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 15:39



Priatel ,
znachi ako s razmagnitvaneto ne se opravia , probvaj da mahnesh tonkoloni ili drug iztochnik na namagnitvane v blizost do monitora , ako i s tova ne se opravi znachi imash razlepena maska na kineskopa (obiknovenno ot udar). V takuv sluchaj se hodi na serviz (no remonta izliza pochti kolkoto stuva monitora), za tova naj-dobre e da imash garancia i da gi ubedish v serviza ,che monitora ne e udrian , a taka si e bil ot nachaloto. Tretia variant e da ignorirash povredata , ako ne e tolkova dosadno petnoto i da si karash taka.

Uspeh!



Тема Re: За специалисти по монитори.....нови [re: Vesko]  
АвторMoнитop (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 16:07



Може и да сте прави че е удрян, аз го взех от ръка доста евтино, точно там пластмасата на кутията е пукната ама после я видях. Значи излиза че маската е отлепена а? Е чак пък до сервиз няма да ходя. Пречи ли така ако си работи ? Мен чак толкова не ми пречи, то трябва да се взреш за да видиш че има лек розов оттенък. Иначе образа е перфектен.



Тема Re: За специалисти по монитори.....нови [re: Moнитop]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 21:15



И да отидеш до сервиз голяма полза няма да имаш.
Най вероятно е отлепена маската на кинескопа.
С почукване може и да успееш да я понаместиш но при продължителна работа пак ще се появи познатото ти петно.
Единственото решение е нов монитор защото да се сменя кинескоп на това чудо не си струва.



Тема Re: За специалисти по монитори.....нови [re: :-)]  
АвторMoнитop (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 09:13



Абе какъв сервиз, няма полза. Петното не е кой знае колко голямо и очебиещо, простира се в долния десен ъгъл на около 4 см. от мястото където е часът, интересното е че с опцията от менюто CONVERGENCE - /хоризонтална и вертикална регулировка на сходимостта/, регулирам и гледайки с лупа линиите на изображението цветовете се наслагват, няма контурно оцветяване а има общ розов оттенък. Ако върху тази област има изображение ефекта почти не е видим а само при бял или сив фон. Интересно ми е да си обясня физически нещата. Доколкото са ми знанията за тези кинескопи трите лъча RGB /мисля гледайки фронтално екрана са разположени така/ теоретично следва да попадат в един и същ прорез на маската като всеки от тях бомбардира само своя луминифор. В случая излиза че частично попадат и в съседни прорези и няма как това да се регулира само за тази област.



Тема Re: За специалисти по монитори.....нови [re: Moнитop]  
Автор ex-man (дървен философ)
Публикувано26.10.04 19:04



Възможно е да е изкривена маската в този участък или просто нещо от шасито да се е намагнитило. Аз имах тука един монитор дето беше така точно в долния десен ъгъл. С времето сам се оправи (след многократно размагнитване)...
Все пак виж около монитора да няма разни железа (дори да не са магнити - влияят, включително самия компютър...). Също така пробвай да го завъртиш малко и да видиш дали ще се промени нещо. Магнитното поле на земята също влияе! Който и да е монитор ако го завъртиш на 90 градуса (така че тясната страна на екрана да стане основа - няма да познаете цветовете...)

______________
На всеки на пук!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.