Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 29.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Прехвърляне на запис от касета на PCнови  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано18.10.04 20:25



Привет!

Кажете моля как става прехвърлянето на видеозапис от обикновена VHS касета на компютър? Дигитализация, демек.

Има ли основание да ми искат по 30 лв. на час запис за гореспоменатото действие?!?

Благодаря ви предварително!



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: Bat Jorko]  
Автор Bojidar2OO (Вътък до край!)
Публикувано18.10.04 23:12



Най-простия начин е от изходите за злушалки с едно кабелче да го вкараш в "Line in"(по-слабо чувствителен, но по качественo) или"Mic in"(обратното). Ще ти трябва и програма директно от входа да ги пишеш в MP3. Примерно Program: "1 Sound Recorder v3.0"

Редактирано от Bojidar2OO на 18.10.04 23:16.



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: Bat Jorko]  
Автор petarbg7 (непознат)
Публикувано19.10.04 00:07



Трябва ти тв-тунер карта за целта. С нея и подходящ софтуер става лесно. 30лв е абсолютно изнудване. Ако нямаш тунер дай касетата на някой който има и той ще я врътне.



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PC [re: petarbg7]  
Автор Bojidar2OO (Вътък до край!)
Публикувано19.10.04 01:58



Същата работа е като се пише през "Line in". Само да не се престарай да усилва от касетофона, че на "sound card" може да и дойде (багажа). Още по-лесно е, ако трябва да правиш обратния номер (Става супер качествен запис, че може от Winamp-a да си вкараш корекции според колоните)



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: Bojidar2OO]  
АвторПeтkaн (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 09:20



Абе човека говори за видеозапис от VHS касета, демек аналогово видео и аудио да се запише в РС-то. Така че му трябва ТВ тунер, как така през аудио картата ще запишеш видео ??



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: Пeтkaн]  
Автор V. Grig (минаващ)
Публикувано19.10.04 15:44



Не е много трудно но не е и лесно. Вече са ти казали варианта - бучиш на компютъра ТВ Тунер или кепчър карта, връзваш видеото, пускаш касетата, записваш и си свиркаш и пееш.

Да спомена обаче за проблемите: на първо място евтина кепчър карта или ТВ тунер, нямаш гаранция за качеството. Тоест ще имаш нещо записано но нямаш гаранция дали това което ще получиш накрая би отговорило на очакванията ти. Освен това процедурата ще ти отнеме доста време под формата на търсене на софтуер, ровене на нета за упътвания как да стане, настройка на софтуера чрез много проби и грешки. Ще отнеме и пари - най-малкото - около 60-70$ за тунер или кепчър карта и около 100 за двд писачка.

За поисканата ти цена - висока е но лично аз не я намирам за "изнудване".

Първо - да не забравяме че първото условие за качество на крайния резултат е качеството на входния сигнал. Тоест добрата видео техника, която предполагам че е и скъпа.

2. Освен това добрите полу-профи и профи кепчър устройства са СКЪПИ (от няколко 100 до няколко хиляди $$$).

3. Отнема време на този който го прави - имаш със сигурност 1 час за свалянето на аналоговия сигнал на хард диска. Вероятно в некомпресиран вид *с цел максимум качество). След това имаш компресиране на сваленото видео до MPEG2 или MPEG4 (разбира се възможно е видеото да е записвано и директно в компресиран вид - MPEG2). Би могло да следва и евентуална обработка на видео файла с филтри за подобряване на качеството. После имаш да подготвиш видео файла за запис на ДВД или да го прекомпресираш до ДИВ-Х. Накрая имаш запис на ДВД/ЦД ....

Във всички случаи процедурата от започване на записа от една VHS касета (да предположим с 2 часа видео) до изпичане на крайния резултат ще отнеме поне 3-4 часа (в зависимост от това кои от изброените стъпки си минал и колко бърз хардуеър ползваш), а според мене някъде около 5 часа машинно време.

Така изкарахме че всъщност парите които печели оня дето дигитализира записа са около 5-6 лева на час работа ...

Не че оправдавам цената - висока си е ... но май не е неразумно висока - особено ако използват добра техника



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: V. Grig]  
АвторПeтkaн (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 14:20



Малко скъпичко му казваш че е. Аз си сложих тунер с дистанционно и записвачка Samsung общо за 120 лв. Цените на тези устройства рязко паднаха. С този тунер си гледам програмите от кабелната, монитора ми е DELL тринитрон 19" в стаята не ми е необходим телевизор, както и мога да си свалям записи от VHS касета /още не съм го правил на моя компютър/, вярно изисква се специализиран софтуер за обработка, става бавно, но не се прави всеки ден я. Ако обаче имаш опит сподели с кой софтуер би станало най добре, предполагам в нета го има free, спомням си използвахме Virtual Dub например.



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: Пeтkaн]  
Автор V. Grig (минаващ)
Публикувано20.10.04 16:31



Да де - и аз си имам тунер - обаче както споменах по горе крйния резултат, който се получава от обикновен тунер не може да се каже че е напълно задоволителен и то в случай че правиш кепчър от ТВ сигнал с добро качество.

От друга страна съм опитвал да записвам от VHS касети на STAR WARS - малко употребявани със също не много употребявано видео SONY моно (такова имам) и резултата е печален ...

За практическата част - не съм задълбавал много. Като туториали - най много материал има на www.videohelp.com. Иначе проби проби и пак проби му е майката.

За мене най-добър резултат се оказа че дава пакета WIN VCR 3.0 - записва софтуерно на MPEG2. За реенкорване до див-х нямам почти никакъв опит.

За рипване на двд до див-х на скоро пробвах пакета GKnot (Gordian Knot) от www.doom9.org - представлява нещо като интерфейс надграждащ всички необходими програми и най-важното, че им обединява настройките. Предполагам че с него може да се пробва и енкодване на MPEG2 записано от тунера до MPEG4 но не съм опитвал още.

ПО ТЕМАТА:
Ами не е евтино но не е и прекалено скъпо. Вярно че 30 кинта на час си е много, но ако този който го прави работи с профи техника - имам предвид видео и кепчър карта - то и парите ще си заслужават да бъдат дадени. А ако се работи с професионални кепчър карти няма място за сравнение между тях и тв тунерите дето ние си купуваме - едните са по $60 другите между 500 и 5000 да не са и по скъпи



Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: V. Grig]  
Автор NewSat (nepoznat)
Публикувано21.10.04 14:18



V.Grig,
Без да критикувам никого, 30лв /час запис е прекалено завишена цена за такъв вид услуга.
Да не забравяме, че въпросът беше "ПРЕХВЪРЛЯНЕ на VHS ЗАПИС" т.е. не особено високо качество. Затова е съмнително /не е наложително/ използването на скъпа професионална техника и програми.
Колкото до софтуера използван в домашни условия, той не се търси /сменя/ при всеки запис.

Поздрави

С добра дума и пистолет се постига повече отколкото само с добра дума!


Тема Re: Прехвърляне на запис от касета на PCнови [re: NewSat]  
Автор V. Grig (минаващ)
Публикувано21.10.04 16:48



1-во надявам се че написаното от мене по-горе не звучи като реклама - не се занимавам с подобна дейност.

Но пък заради спора - кажи според тебе, ако си вадиш хляба с тази работа, колко пари трябва да струва услугата.

Та пак да преговорим - за 2 часа запис имаш около 5 часа работа - 2 часа по 30 лв = 60 лева / 5 = 12 лв на час надник. Не забравяй все пак че имаш амортизация на харуера. За софта въобще не споменавам като цени - приемаме че е чисто пиратство (и стискаш очи да не минат на проверка).

Профи техниката не е задължителна наистина, но е препоръчително да се ползва - защото вече знам (и споделих) какъв резултат се получава при кепчър от VHS към MPEG2 с обикновен домашен видео плеър от нормалко употребявана касета с обикновен - разбирай евтин тв тунер ... (повярвай ми - не става за продажба).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.