Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 03.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Специфичен проблем - HELP!нови  
Автор Mircha ()
Публикувано02.09.04 16:43



Става въпрос за следното нещо:

При моя шеф изградихме домашен киносалон с прожектор. След различни опити стигнахме до извода, че картината е най-добра когато DVD-тата се свирят от компютъра.

Тук възникна гаден проблем - когато включим звука от компютъра (саунд карта 5.1) в уредбата се получава гаден брум. Проблемът идва от това, че цялата аудиосистема не е заземена и по земята (която всъщност е нула) от компютъра влиза брум. Когато изолираме шукото на компютъра всичко спи, но е опасно(освен всичко друго в него влиза и външен LAN).

Предполагам, че ако разделим галванично уредбата от компютъра с някакви трансформатори нещата ще се оправят. Лошото е, че не съм много сигурен какви трябва да са параметрите на трансформатора и как точно да го изчисля.

Моля, ако някой може да ме светне по въпроса да не се притеснява да го направи.

Благодаря предварително!


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Специфичен проблем - HELP!нови [re: Mircha]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано02.09.04 19:52



Изваждаш лан-а и брума трябва да изчезне.



Тема Не е от LAN-а!нови [re: Mr.Nqkoj]  
Автор Mircha ()
Публикувано03.09.04 09:13



Може би не съм го написал точно - по какъвто и начин да се включи заземявяне към някоя от масите в системата брума се появява.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Не е от LAN-а!нови [re: Mircha]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 09:37



а някъде в цялата система намесена ли е кабелна телевизия.



Тема Re: Не е от LAN-а!нови [re: bigASSyou]  
Автор zlatacho (ударник)
Публикувано03.09.04 12:53



"""а някъде в цялата система намесена ли е кабелна телевизия."""

това е истинатааз имах същия проблем и като извадих куплунга на кабелната от ТВ-то и всичко заспа! Занулих екранировката на коаксиалния кабел и сега няма никакви смущения.



Тема Има намесена кабелна, но...нови [re: bigASSyou]  
Автор Mircha ()
Публикувано03.09.04 16:38



... проблема не е в нея! Изключвахме я и няма ефект.

Преди време, когато монтирахме плазмата имаше подобен проблем. Тогава викахме техниците от кабелната - те сложиха някакъв филтър и нещата се оправиха.

Ако някой ме светне за разделителен трансформатор ще съм благодарен.

P.S. Пак повтарям: Намеси ли се някъде в аудио частта земя - моментално се появява брума.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Има намесена кабелна, но...нови [re: Mircha]  
АвторClTRON (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 17:11



Как виждаш разделителен филтър за 6 канално аудио пък и брума му дай сама трансформатори. С оптичен кабел става. Пробвай травиалното свързване на цялата техника на един разклонител и провери масите.



Тема Виж сега...нови [re: Mircha]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 17:15



Вземи един прост уред дето мери напрежение и виж колко ти е потенциалната разлика между корпуса на компютъра и проектора.
После сам ще се сетиш как да махнеш брума!
бтв: в краен случай отиваш до най близкия магазин и спазаряваш Х метра заземително въже - не го препоръчвам щом има външен Лан а още повече и кабелна....



Тема Повтарям: Всичко със заземяването е пробвано!!!нови [re: .]  
Автор Mircha ()
Публикувано03.09.04 18:30



Аз съм що годе грамотен в електричеството и електротехниката. Електрониката ми е професия(15г.).

Не искам да обидя никого, още повече някой, който си е направил труда да ми отговори! Разберете ме правилно - като казвам със заземяване и обединяване на масите не става, значи не става.

Доколкото си спомням от студентските си опити с усилватели на звук заземяването на захранването не е добра идея. Явно конструкторите от Onkyo са стигнали до същите изводи. Щом AV ресивър за ХХХХ USD не е заземен, значи не трябва (м/у другото и субууфера не е заземен). Когато се опитам да го заземя, дори без връзката с коппютъра, брума веднага цъфва! Може инсталацията да е лоша, може да е нещо друго(паразитни потенциали няма), но нямам намерение да преработвам инсталация или да набивам земно.

Всичките ми опити удариха на камък! Затова питах за трансформатори. И няма значение, че ще са 6бр. или, че ще се влоши звукът. Това все пак е кино - предимно средна честота. Hi-Fi-то човека си го слуша отделно.

Благодаря отново на всички отговорили и се надявам на някой съвет различен от опитаното досега.


Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка

Тема Re: Повтарям: Всичко със заземяването е пробвано!!!нови [re: Mircha]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 19:37



за разделянето с трансформатора забрави . щом имаш 15 години практика трябва да знаеш че така няма да стане.
мога да ти кажа как да се оттървеш от брум-а , но това не е начина и на тоя етап няма да ти кажа как. брум-а трябва да те подсети че някъде нещо не е наред. за да разбереш къде точно , направи един експеримент.разкачи абсолютно всичко, ама наистина всичко , след това пускаш филм на PC-то и започваш да закачаш. първо усилвателя , после суб-а след това проектора и т.н.т. докато се появи брума. като се появи откачаш съответното устройство и продължаваш да закачаш следващите зада си сигурен че е само от едно място.всъщност почти 100% е от ТВ-то . после казваш какви са резултатите и проблема много лесно ще си намери решението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.