Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 17.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Цифровите видеокамери - USB, firewire ?нови  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 09:44



Имам желание да си купувам цифрова видеокамера, но след прочитане на някоко статии по темата в мен възникнаха много въпросителни. Реших че като най-разпостранен стандарт и аз ще се спра на MINI DV.
Първо доколкото разбирам цифрвата видеокамера прави цифров запис като човека зад нея избира вида на носителя- т.е. дали да се записва на касетката или на картата, като върху средна по големина карта могат да се запишат едва няколко минути видео.
Въпроса ми е в това дали сте прехвърляли видео запис от цифрова камера към компютър. Гледам че различните модели са снабдени с USB 2.0 или FireWIre. Кое е по-добре за качеството на прехвърления материал до PC-то или няма значение? Дали се губи качество при прехвърлянето на запис от камера към ПЦто? (P.S. Дали има големи разлики при качеството на прехвърляния на запис към ПЦто между различните модели видеокамери?)
10Х



Тема Re: Цифровите видеокамери - USB, firewire ?нови [re: cool]  
Авторhot (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 00:08



От цифровите камери по цифров интерфейс видеото се прехвърля 1:1 каквото е записано на касетата и няма разлика в качеството. Друг е въпроса че различните камери заснемат с различно качество.



Тема Re: Цифровите видеокамери - USB, firewire ?нови [re: cool]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано09.08.04 10:56



Забрави да записваш видео на карта с памет - става, все едно е снимано с телефон. Иначе може и по-качествено да се запише, но мястото на картата просто е ограничено.

Mixy


Тема A дали е вярно?нови [re: Mixy]  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 15:20



че цифровите видеокамери записват върху касетката цифров запис (а не аналогов) и тази касетка не може да се гледа на домашен виодеоплейер, а може само през USB или Fireware да се качи на компютър и да се гледа там.
P.S. В началото ми бе казано че върху касетката се прави аналогов запис и при прехвърлянето му към компютър се оцифрова.
Къде е истината?
10х



Тема Re: A дали е вярно?нови [re: cool]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано09.08.04 15:55



Търси само за miniDV стандарта статии.
Записа е цифров на самата касетка. На различни места съм виждал различна информация за това колко пъти може да се презаписва върху една касетка (от 5 до 100 пъти) .
Камерата има изходи: firewire 1394, USB, S-Video, A/V.
През 1394 можеш да видиш какво има на касетката, но това го позволяват програмки които са за capture. Аз досега не съм видял програма само за гледане на видео през 1394. Може и да има.
Незнам как стои въпроса за камери които имат USB2.0 (не съвместим с 2.0, а истинско 2.0). Чувал съм че при тях се прехвърля видеото през USB, a не през 1394 (но това само съм чувал).
През другите два изхода S-Video и композитния може да се гледа директно на телевизор. Те са си аналогови.

Досега съм прехвърлил около 20СД по около 1 час. Това което забелязвам е следното:
Качеството на видеото на монитора е по-лошо от колкото на ТВ. Когато гледаш от камерата на ТВ (независимо от кой от аналоговите изходи е) качеството е перфектно.
Компресиран файл на монитора изглежда по-зле. Но това е когато се разпъне на цял екран (все пак камерата записва 720х576). Когато си показва 1:1 си изглежда по същият начин.
Същия файл когато го пусна през TVOut и гледам на телевизор изглежда почти без разлика спрямо това на касетката. Ако си маниак на качеството обаче няма да ти хареса този вариант. Но аз го предпочитам, защото ми е по-удобно да си съхранвявам дискове отколкото касетки.

По въпроса за отцифроването. Това е само в обратна посока, т.е. някой камери имат АЦП и аналогов вход. Те могат да записват от видео или всичко което има съответния композитен изход.

По въпроса за видео на карта: бъдещето на камерите е точно това - запис на карта, но още не е развита технологията и качеството е лошо и обема и малък.

В момента се продават DVD камери. Незнам дали точно така се наричат, но те записват върху малък DVD диск. Там компресират в MPEG2.

Редактирано от PeteRHR на 09.08.04 16:01.



Тема Re: A дали е вярно?нови [re: cool]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано09.08.04 19:37



Ако имач домашен MiniDV видеорекордер, няма да имаш проблеми с пускането на MiniDV касетата на него. Ако обаче имаш VHS видео - просто няма как да стане.
Записа е цифров. При прехвърляне върху компютър през цифров интерфейс (USB, FireWire) няма загуба на качеството.
Можеш да си пуснеш записа директно на телевизора или да го прехвърлиш на VHS, като ползваш AV изходите на камерата. Провери преди да купиш, какви изходи и интерфейси притежава камерата, защото някои евтини модели спестяват разни работи.

Mixy


Тема Re: A дали е вярно?нови [re: Mixy]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 17:39



Vidjah che veche ima karti po 4 GB za 18 min perfekten zapis , a kazaha che do kraja na godinata shte pusnat 64 GB ,kato celta e vuzmozno nai-skoro da izkarat 128 GB ,s koeto estestveno shte eliminirat kasetite :) i kamerite shte stanat po-kompaktni



Тема Re: A дали е вярно?нови [re: titan]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано11.08.04 19:58



Това хубаво, ама споменава ли се нещо за цените? Защото една касета е <10 лв, а за толкова не знам каква карта може да се купи ...

Mixy


Тема Re: A дали е вярно?нови [re: Mixy]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано12.08.04 12:25




Картата ще струва повече от камерата със сигурност.



Тема А с каква програма.......нови [re: PeteRHR]  
АвторTeчo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 13:22



Се прехвърля най-качествено заснет филма от камерата на РС-то. Имам някаква програма, прехвърля но има придърпване на кадрите прескачане на звука и пр.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.