Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 21.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема class Aнови  
Авторвeнци (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 13:38



здравейте , гледам насочили сте се към хорните , тл и т.н.т. , също и попрочетох и за ламповите усилватели . всъщност мисля да си направя нещо транзисторно клас А и мощност около 20W . засега съм се насочил към тия :

(DoZ)
и тоя проект :

но като чели ной ми допада DoZ , вие как мислите . също няма да е излишно и да посочите някакви други схеми , които смятате че са по-добри.



Тема Re: class Aнови [re: вeнци]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано24.07.04 14:52



Съвета ми е: Дерзай с DoZ !!!
Скоро си направих точно този проект с малки промени и подобрения, ако избереш него, можеш да питаш спокойно ако нещо се обърка... защото подочух че някои не са успели да го подкарат.... но не се притеснявай :) проекта е много елементарен, а готовия продукт (ако не желаеш "дандания") е със супер звук....

п.с. Предполагам, че си запознат с ниското КПД на клас-А усилвателите... Моя съм го изсилил (но без да криви много) на около 30-35 вата , а консумацията от мрежата ми е 350 вата @#%^@!



Тема Re: class Aнови [re: вeнци]  
Автор dman (познат)
Публикувано24.07.04 16:33



преди време и аз като теб бях решил да си поиграя с доз-а.
естествено първоначално го сглобих точно както е по схемата ,1:1..
схемата тръгна без проблем ,но не ми хареса на слух...после като направих измервания на ТХД при 4 ома активен товар ,се хванах за главата...продължих да си играя още доста ,смених транзистори ,промених схемата ,нещата се подобриха доста...ама накрая ,след толкова блъскане ,като го сравних с едно куад-ово стъпало ,дори не прецизно настроено ,с 50мА ток на покой /срещу 1,5 -2А за доз-а / ,разбрах че няма смисъл от доз-а..
ако държиш на клас А , ориентирай се към Зен-а ,попитай кирилов за повече инфо ,доколкото знам той беше правил един Зен със крайни мос-транзистори



Тема Re: class Aнови [re: dman]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано24.07.04 16:45



Аха, теб имах предвид в предния си пост, относно "не тръгването" след корекцийте (подсказано ми от др.Кирилов) ...
Но определено след моите корекций ДоЗ тръгна и съм много доволен ...
Просто имах малко проблеми с донастройнването на полувълната и се оказа че от прецизното регулиране на волтажа в горна и долна не беше чак толкова нужно ... в смисъл че определено това си зависи от алфата на транзисторите и без осцилоскоп (както направих аз) е малко трудно ... а иначе скоро ще публикувам сайт в който описвам хода на направата и разни тестове на слух... общо взето много съм доволен от ДОЗ, по-скоро бих посъветвал вместо ДОЗ да направи този:

... ей там вече - преьцизност да искаш , а и изработката не е трудна (особено с елементарното връзване на крайните) ...



Тема Re: class Aнови [re: bezobraznia]  
Авторвeнци (Нерегистриран)
Публикувано25.07.04 14:22



а някакви впечатления от Aleph имате ли. Гледам схемите са няколко вида 3,4,5,Х какво означава това и каква е разликата м/у тях и естественно , коя е най-добрата.
ако имате някаква схема , която мислите е по-добра от тия към които аз съм се насочил , моля казвайте.



Тема Re: class Aнови [re: вeнци]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано25.07.04 14:40



Според Др.Кирилов, с който си говорихме по този въпрос Aleph-X e по-добър от ДОЗ, а и най-вероятно е така или поне по измерени параметри, но не съм го правил и не знам, а и пак ще напиша, че майката му е в допълнителните подобрения...



Тема Re: class Aнови [re: bezobraznia]  
Авторвeнци (Нерегистриран)
Публикувано25.07.04 20:30



а ще можеш ли да постнеш схемата на Aleph-X , че нещо не мога да я намеря , само на мнения попаднах , хората казват че е една от най-добрите схеми. наистина ли е така и как е със сложността на изработката.



Тема Re: class Aнови [re: вeнци]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано25.07.04 20:58



нямаш проблеми :-)





Тема Re: class Aнови [re: bezobraznia]  
Авторвeнци (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 15:25



малко над моите възможности идва . ако не ти е проблем имаш ли някакво .pcb да не се занимавам аз да го правя.
а имаш ли представата колко горе-долу излиза направата на такъв стерео усилвател приблизително като цена.
също ще съм ти много благодарен ако можеш да дадеш малко повече инфо за него.



Тема Re: class Aнови [re: вeнци]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано26.07.04 21:27



хм... в момента съм в нас и не мога да пращам нищо... нет-а е скапан...
но иначе мога да ти предложа печатния оригинал на ДОЗ, който направих аз .... бе пробвай... не е сложно. АлефХ не съм го правил и нямам ПСБ-то..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.