Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 27.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хубавите HF драйверинови  
Автор Audio Man (член)
Публикувано15.06.04 14:33



Не си спомням наскоро да е зачеквана тази тема, и мисля, че ще има повече посетители... Та кои са хубавите високочестотни говорители, които сте използвали / в съответния ценови клас // приятели?? Аз нямам много голям опит в тази област, но знам за добри отзиви от скъпи играчки като Seas millenium, Scan-Speak D2905/9500 //9700, Dynaudio Esoteric ???, в по-ниския ценови клас - Vifa - много модели , ТВМ и разни други....
Конкретният въпрос е за говорител, който да свири причлично от 5кХз нагоре и да не е много скъп /засега ще пропусна Dynaudio Esoteric ??? //
Тук знам че Oceanman, Rutcho и някои други пичове има кокво да кажат!
Благодаря---



Тема Re: Хубавите HF драйверинови [re: Audio Man]  
Автор .zmej. (песимист)
Публикувано15.06.04 18:18



Tук dman може да напише много за сравнението между Vifa TC20TD05-06 (около 30 пари, текстилен купол) и D25AG35-06 (oколо 60 пари, алуминиев купол, разсейвател)...
В момента си играе с тях на еднакви колони и еднакви 'долни' драйвери - Vifa MG18SK09-08...



Тема Re: Хубавите HF драйверинови [re: Audio Man]  
Автор aлниko дpaивep (2 тесли в 0,9mm)
Публикувано15.06.04 20:15



a kak mrazim hf driveri samo az si znam.kaloiane kak si ?

еднотактов триод+алнико широка лента в хорна


Тема :))нови [re: aлниko дpaивep]  
Автор Audio Man (член)
Публикувано16.06.04 09:33




добре съм, благодаря, а ти?? Как я караш??



Тема Re: Хубавите HF драйверинови [re: aлниko дpaивep]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 09:41



Абе ,Алнико,кога ще ти слушам аз хорните бе пич,та да намразя скъпите играчки и аз...Ама какво да правя...на 21-ви от Дания ми тръгва поръчката за Scan-Speak 15W8530K00.Парите са платени и не мога да се откажа...
Аудио Ман...на прав път си...Алуминиевата на вифа ми звучи доста по- разочароващо от ПЛ 27,например...Но аз по принцип харесвам меките високи...За тези,които не са пробвали унгарската пищялка-ХГ 25...мисля беше-ПАС ги предлагат...За 28 лева една много приятна изненада...А ТЦ-20-наистина е добра,макар и далече от класата на СЕАС-милениум и особено на Скан Спийк-РЕВЕЛАТОР...А за Езотек на Дайнаудио-там нещата са ясни,Аз имам и топ модела на Пийрлис,който е доста по-слабичък от гореспоменатите,но за 50 лева свири класа над алуминия на Вифа...И малко по-близо до милениум на СЕАС...Само,че малко по-хладно и...разбира се не дотам детаилно...Но по-добре от всички Вифи,като изключим ПЛ27...Поне моя опит това показва...



Тема Re: Хубавите HF драйвери [re: oceanman]  
Автор Audio Man (член)
Публикувано16.06.04 09:50



Благодаря, приятел, информацията е огромна.... май твоите драйвери не са 8545 /к/, а 8530/както каза/ - ще трябва да ги погледна... 7-ци ли са???



Тема Re: Хубавите HF драйвери [re: Audio Man]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 12:10



С удоволствие....И вече е крайно време да се видим...8545К00 ще са за следващия проект...Обикновенно малките им говорители са и най скъпите,а Ревелатор-а е по-добър от милениума казват..Него още не съм го слушал...



Тема Re: Хубавите HF драйвери [re: Audio Man]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 12:24



147 мм на шасито...и огромен магнит 110 мм..
8530 к00 са 144 евро,8530к01 са 141 евро-разликата е в магнита-90 мм.От там и по високия Кютиес и от там смайващите резултатиза 150мм говорител...В 15 литра,според програмите поне се слиза под 35 херза....
8545к00-114 евро
8545 01-108 евро...
не напразно "Уилсън аудио" смениха говорителите Дайнаудио и преминаха на Скен Спийк..."Сонус фабер"-също...
Другия месец ще съм готов с ТЛ...дано се получи...При тези системи огромна роля има и интуицията и няма програма,която да може да я моделира в пълнота...Абсурдното е,че при тази конструкция скъпите говорители,които спрягаме са неприложими..А ТВМ-ките се държат чудесно...причина-огромния кютиес,които е твърде положителен в случая...А Тл е конструкцията,която най-добре подтиска задната стояща вълна от всички типове и вътрешните резонанси на кутията...Ще видим...



Тема Супернови [re: oceanman]  
Автор Audio Man (член)
Публикувано16.06.04 12:38



тези ценички са много интересни....
Да уточним - 8530 е 5 или ?? инчов, 8545 е 7 инчов, или нещо бъркам??? Като се замисля, хубава 5-ца също много ме привлича - просто най-добрите колони, които съм слушал /като отношение също и цена/качество/обем/ бяха с 5 -ца, 2-лентови, филтър от първи ред !
Та кога ще се видим???



Тема Re: Супернови [re: Audio Man]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 14:24



Калояне-точно така...8545 е 7 инчов,а 8530-5 инчов и е по- скъп...Има и кевларен-8546-той също е 7 инчов,но може да работи и в 9 литра кутия...Той е 124 евро...,но не ми допада много,заради доста полегатата характеристика в ниските.8545к00 определено е най-силен там..поне по характеристика...По отзиви 854601 е много добър,но не знам колко струва...Хубавото на вички тези 7 инчови е,че работят в малки кутий и стигат много надолу...Капризни като ексела са обаче-имат грозни пикове и се нуждаят от паралелни филтри за нормализиране на характеристиката,или пищялка с ниска резонасна честота и 3-ти ред филтър..А ...Аз съм тотално зает по принцип...Сега след 2 дни заминавам на морето...като се върна защо не се уговорим направо да дойдеш до нас...Така ще спрем да се разминаваме...Тъкмо ще видиш докъде съм стигнал...Пък после ще ме дръпнеш и аз да видя твоите неща и да ми налееш мало акъл по електрониката...Съгласен?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.