Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 01.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Subwoofer s 8" TVM...помощ за направа  
АвторStanley (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 19:20



искам да си направя субуфер, искам да е максимално евтин(не съм ХайФист) и като четох из форума нажсякуде спецовете препоръчват ТВМ като наи-добро съотношение цена/качество и затова се спрях на него. Въпросите ми са:
1. Някой правил ли е вече такув суб с ТВМ?
2. Ориентираите ме за обем и вид на кутията - затворена,басрефлекс или бандпас?
3. с кои софтуер да сметна кутията(имам и съм работил малко с WInISD),дали да е той или някой друг?

Благодаря



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направа [re: Stanley]  
АвторStanley (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 10:30



правих симулация с WinISD и при 55 литра обем се получиха 34Хз@-3дб,при басрефлексна кутия,настройвана честота 30 Хз,тъй като на сайта няма Хмах,съм го приел 1 см(незнам дали може така),басрефлекса е тръба с диаметър 6 см и дължина 12 см(толкова го нагаждах в програмата) - близо ли съм до истината и тази симулация ако я следвам в направата мога ли да очаквам почти същите резултати? говорителя е този с 4 ома импеданс...

Благодаря



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направа [re: Stanley]  
Авторpiijano po obed (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 14:30



Glei PI4 we4`e sam piijijijannn! i 6e gowora istina. Naj- iakata kutija za woofer sam ia naprawil ot staro 6 kaw4e za obuwki!!! Obema go nagasjda6 s wata i basrefleksada go nastroi6 slaga6 izriazana na lenti PVC traba da star4i nawan ot dupkata za reflexa s nawit izolirband. na4i puska6 generatora i po4wa6 da razwiwa6 izolirbanda ot nariazanata traba kato gleda6 rezonansa. Garanciiia baby, to4nost 0,5 Hz . Baby, da ne zabravi6 da hfarli6 w kutiiiiiata edno pave 0kolo 2 litra za imitaciia na obema na basrefleksa da im takovam dumi4kite. Muzikata e istinska samo da ne e LAMAR4e 6te 4uwa6 samo BUMBUM.



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направа [re: Stanley]  
Авторpak az (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 14:36



Kazi ne6to protiv powra6tsane 4e mi e jalza materiala



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направа [re: Stanley]  
Автор bigASSyou (съмнителен)
Публикувано18.05.04 16:56



za da ti kajem ,trqbva da dade6 modela na govoritelq.
za programa ,az sam nai-dovolen ot "jbl speakershop"



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM ARN226-07/4 [re: bigASSyou]  
АвторStanley (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 19:19



Смятал съм го с този: ТВМ 8" ARN226-07/4, но очаквам вие да кажете дали е по-добре с него или със 8 омовия: ARN226-07/8...,другото което искам да питам е за усилвателя - има ли проблем да седи вътре в кутията на суба и трябва ли да се прави не6то по специално - примерно да се слага в отделен обем или нещо друго? Но засега съм още на изчисленията така 4е има време и за усилвателя. Ще съм благодарен на всяка оказана помощ от посетителите-специалисти във форума



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM ARN226-07/4 [re: Stanley]  
Авторposeydon (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 19:54



Преди още в началото, когато правех първия си суб го изчислявах с WINISD Стана пълен провал. Аз лично тая програма не ти я препоръчвам. Както и BigASSyou каза истината е в JBL Speakershop или BASSBOX PRO. И с двете съм работил и нямам спънки все още. Относно до усилвателя, аз лично не харесвам идеята той да стои вътре в бокса. Винаги съм ползвал външен усилвател. За говорителя нямам какво да ти кажа--добър избор е за парите си. Единственото, в което трябва да внимаваш е да изчислиш правилно бокса това е. Като го направиш, похвали се.
Успех!



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM ARN226-07/4 [re: Stanley]  
Автор bigASSyou (съмнителен)
Публикувано18.05.04 20:42



eto go



az predpo4itam 8 omovite , kato 4eli imat pove4e + otkolkoto 4 omovite.tova koeto iska6 da pravi6 se nari4a aktiven sub. ysilvatelq obiknovenno se zakrepq na zadnata van6na stena v metalna kutiq. ako go sloji6 vatre , sub-a 6te si promenq xarakteristikite poradi promqnata na temperaturata vatre.

eto kakvo polu4ix az .teb te interesuva sinqta liniq : 26Hz -4,5db




Тема Re: Subwoofer s 8" TVM ARN226-07/4 [re: bigASSyou]  
Авторemil (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 21:00



ae dosta zadovolitelen sub



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM ARN226-07/4 [re: emil]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 10:05



zadovolitelen e naistina . pritesnqva me edno ne6to 70 litra sa si dosta obem za 8' sub (komersialnite sa po 15 litra , no pak i ka4estvoto na zvuka im e kato za 15) i drugo , teoreti4no otno6enieto na dvete kameri pri 6-ht order A bandpass e 1:3 , a sas speackershop-a nai-4esto e okolo 1:6 . nqkoi ima li ideq koe e po-vqrnoto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.