Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 22.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 250W Kачествен 12" SUBBASSнови  
АвторCryingOrc (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 16:50



В момента се занимавам с направата на 5+1съраунд система и откъм сателити съм почти готов. Реализирах ги с STK4191V *3(едното с изгорял 1 канал:)) и с 5 60Ватови Китайски мид баса..

Сега трябва да разработя добър бас който да свири от 100-150Херца надолу...
Усилвателя който ще се използва е STK4050V@85Волта с изходна мощност поне 200Вата.

Въпроса ми към вас е как да реализирам амия субуфър.Какви качествени говорители знаете? Аз обикалях доста , гледх разни селениуми, разни Магнати ама не съм сигурен какво да избера. Мога да дам до 200 кинта само за баса и кутията.

Какво мислите за изпълнение на кутията от мрамор подобен материал?
Чувал съм че се получават изродски басове така...

Предварително благодаря за помощта!
Чакам отговори!



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: CryingOrc]  
Авторgore (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 17:15



'Мога да дам до 200 кинта само за баса и кутията." mai iskash mercedes za 10 lv



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: gore]  
АвторCryingOrc (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 20:27



Не виждам къв проблеми има за тез пари при условие че има супер добри говорители за по 150 кинта...
А то кутията ще ми излезе не повече от 30 кинта при условие че 30 мм талаш метър на два струва 23лв...

Въпроса е някой правил ли е нещо такова и дали е направил нещо сполучливо.
То в случай че си струва мога да отделя и повече средства ама вече става много щото сателитите на съраунда с усилватели сичко ми излиза под 100 кинта пък баса ако струва 300 ще е мноо тъпо..



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: CryingOrc]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 21:10



Виж по-долу нишката subwoofer с 8" TVM.



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: CryingOrc]  
Авторgore (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 22:29



za 160 kinta moze si zemesh jbl basche namalen ot 190 mai ma do 15 uni che sled tva si stava pak 190 kinta
po-zdravi



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: gore]  
Автор Demon™ (добре познат)
Публикувано10.06.04 22:58



за 300лв. можеш да си купиш Peerles XLS 10` който за цената си е без конкуренция. Свири много добре в малък обем и даяни на големи мощности. За по-евтино според мене каквото и да вземеш е все едно...



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: CryingOrc]  
АвторJTl (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 00:31



Стегнат и добър бас + сравнително ниска цена = потърси някои модел на SELENIUM.



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: JTl]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 09:25



Аз имам SWR-269,или XLS-10 на Пийрлис.Аз го взех скъпо,но сега е около 280 лева...Сложил съм го в 20 литра както препоръчва фирмата.Чакак си още стъпалото...С него се надявам да постигна 20 херца +/-6 децибела...Мощтността му е 250 вата номинал,и 500 максимална...Мисля,че за целта ти е идеален...Ниската чувствителност се кимпенсира с огромната мощтност...Може да работи спокойно в 10-13 литра...



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: oceanman]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 09:31



при пробите установих,че едва ли скоро ще пожелая да правя друг суб за собствена консумация,освен да си направя експеримент и да намаля обема на 13 литра...Самия говорител генерира много чист,стегнат и лишен от резонанси бас...Говорителчето си го бива...И за тази цена лично аз не зная у нас по- добър...фронта ми е с Визатон ГФ-200...Така свирят в 44 литра,че се отказах от суббаса...



Тема Re: 250W Kачествен 12" SUBBASS [re: oceanman]  
АвторCryingOrc (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 00:28



А как ще се държи на по малки мощности?
щото надали през пове4е от 20% от времето ще е на пълна мощност.
През голяма част от времето ще работи на изходна мощност не повече от 50 Вата все пак смятам да си го слушам вкъщи а аз слушам музика постоянно.
Ако го пускам нон стоп на макс ще ме осъдят:))

Тая виска чувствителност не ми харесва много..
Ама щом казвш че по прицип е добър се замислям..
кой ги продава ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.