Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 01.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тема за нещата поставяни пред говорителитенови  
Автор dman (познат)
Публикувано21.05.04 21:21



Това което ме провокира да "отворя" тази тема ,е отчасти конструкцията
на Ручо ,в която както вече всички разбраха високочестотния говорител е
поставен пред нискочестотния.Но най вече това ,което ми се случи съвсем наскоро.
Имам едни колонки ,home-made ,разбира се ,със говорители ТВМ -ниски/среда ,
и ВЛД високи.Три пъти им преработвах филтъра ,докато накрая ми харесаха.
Та ,преди няколко дни брат ми ,искаше да ги носи на някакво тинейджърско
парти ,на което щяли да слушат стилове ,модерни сред тинейджърите /умишлено няма да ги споменавам :)/ дадох му ги , макар че ми минаха мисли
през главата от типа на :стои един "мой" пред колоните ,гледа ВЛД-тата ,и си
вика:"БРе тия пластинки дето цъкат , дали са твърди ,ко ли ше стане ако ги
натисна навътре..."
Реших да взема мерки за защита на финната лента на ВЛД-тата. изрових отнякъде оригиналната мрежичка ,и я залепих /мярката трябваше да е
временна ,все пак / пред влд-то.
Колко голяма беше изненадата ми ,когато установих че колонките свиреха
съвсем различно! Лекият детайл ,на който се радвах че съм постигнал с тези
евтини драйвери , беше изчезнал! Динамиката се смачка. Просто като цяло
колонките "спряха " да свирят.
Получих "независимо екпертно потвърждение" на моето заключение ,
след като брат ми ги донесе след купона...пичовете им било интересно
и отлепили мрежичките...добре че не са имали отвертки под ръка да разгледат какво има вътре в колоните...:)))
И все пак въпроса ми към всички е какво мислите за говорителите с разсейватели , за металните и пластмасови мрежи поставяни пред говорителите , за тънките платнени мрежи?
а ето и снимка на колонките и долу на мрежичката ,която промени звука
[imаgе]http://dman.hit.bg/2_way.jpg[/imаgе]
[imаgе]http://dman.hit.bg/mreja.jpg[/imаgе]



Тема Re: Тема за нещата поставяни пред говорителитенови [re: dman]  
Автор dman (познат)
Публикувано21.05.04 21:31



sorry че темата се появи два пъти , но не знам защо не изкарва снимките...
няма значение...:))



Тема Re: Тема за нещата поставяни пред говорителитенови [re: dman]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 23:26



Съвсем правилно поставяш този въпрос. Особенно е критично поставянето на разни флинтифлюшки пред в.ч. На времето правих едно изследване на акустичните лещи (тия пластини, дето приличат на радиатор и трябва да подобрят характеристиката на насоченост), точно за ВЛД. И се оказа, че няма начин, оправяйки характеристиката на насоченост, да не развалиш амплитудно-честотната. Това важи за всяко нещо пред лентичката.
Що се касае до н.ч., там пък при високи нива започва едно фучене през разните мрежички... Плата е по-добре в това отношение, но пък ако е пред цялото лице, гълта от високите.
С една дума, ако искаш фасон-слагай разни работи отпред. Ако искаш музика-не слагай. Или ги слагай пред гости, които и без това няма да се заслушват много-много.



Тема Re: Тема за нещата поставяни пред говорителитенови [re: 1OO]  
Автор orange! ()
Публикувано22.05.04 11:31



Kajete kakvo e naj-dobre da sloja pred avto-koloni na zadnata kora, celta e da pokriq cqlata kora s plat, mreja ili ne6to takova i kolonite da sa otdolu i vyob6te da ne se vijdat;

daite akyl, please



Тема Re: Тема за нещата поставяни пред говорителитенови [re: orange!]  
Автор bigASSyou (съмнителен)
Публикувано22.05.04 12:12



kogato takova ne6to se slaga na ystata na xorn , pikovete v 4estotnata se izglajdat , no zna4itelno se vdiga dolnata granitza.
nai-dobriq variant e da se izpolzva tanak plat s rexava struktura (ne6to podobno na marlq), zaka4en na darvena skara.tova e traditzionnoto re6enie.



Тема Материал [re: dman]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано22.05.04 14:26



От какъв материал бяха направени оригиналните решетчици?



Тема Re: Материалнови [re: Rutcho]  
Автор dman (познат)
Публикувано22.05.04 19:57



някаква синтетика е , не е пластмаса ,по скоро конци топнати в нещо ,
стоят твърди,но не съвсем на камък.



Тема Re: Материалнови [re: dman]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 20:20



fibro karbon e , ako e taka kakto kazva6.



Тема Re: Материалнови [re: bigASSyou]  
Автор FadeToBlack (новак)
Публикувано22.05.04 21:42



А стига бе, ти ги изкара много високотехнологични "Високоговорители" Благоевград ... фиброкарбон




Тема Re: Тема за нещата поставяни пред говорителитенови [re: dman]  
Автор FadeToBlack (новак)
Публикувано22.05.04 22:06



Нищо чудно няма в това, доколкото си спомням от физиката когато вълна преминава през мрежеста преграда (интерференция мисля че се наричаше) или когато заобикаля преграда (дифракция май беше или обратното) винаги губи част от енергията си, променя си май и честотата. Последното май се използваше при подавянето на нискочестотни звукови вибрации ( е ония надупчени плоскости зад които има някаква звукопоглъщаща материя). Чисто теоретично погледнато нещата би трябвало да се променят така, че ...
Продължавай с експериментите докато ти хареса
Сега обаче един... хм... уточняващ въпрос тая тонколона върху CD ли я държиш когато слушаш музика от него, щото ако е така... абе меко казано неправилно е пък и почвам да се чудя де, явно много е голяма тази разлика с мрежичка и без мрежичка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.