Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 03.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ето какво се получинови [re: Stanley]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 10:26



Поздравления пич...като за начало наистина е добре..Мисля,че за тази цена няма да може да те конкурира нищо направено от именита фирма...Наистина ,както каза Биг асс,трябваше да изместиш малко говорителя.Аз бих казал и да го пооребриш повечко,но другия път...началото ти наистина е добро... са ватата е горе-долу добре...макар,че аз бих намалил обема и увеличил ватата...Наслаждавай се на постигнатото....



Тема Re: ето какво се получинови [re: oceanman]  
Авторemil (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 21:41



bravo bez konkorencia napravo !!!
po-zdravi



Тема Re: ето какво се получинови [re: oceanman]  
АвторStanley (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 14:19



мерси, нищо не пречи в следващата кутия да реализирам и тези препоръки - за изместения център, оребряването, по-малкия обем и повечето вата , но засега предстои направата на централен говорител от който много се нуждая...



Тема Re: ето какво се получинови [re: Stanley]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 09:25



Моето лично мнение за центъра,а и за задните е ,че трябва да са напълно всеобхватни...МОЯ ЦЕНТЪР Е С 2 ГОВОРИТЕЛЯ НА ВИФА-18 САНТИМЕТРОВИ И НА СЪЩАТА ФИРМА ЕКРАНИРАНА ПИЩЯЛКА...По разчети на програмите слиза до 40 херца...Задните ми до 42...А сега завършвам дълго коментираната трансмишън лайн..Слагам ги за задни...Те ще ходят до 37 херца...Защо ли...Не веднъж съм коментирал,че киното не е ефекти,а трябва да създаде чувстви на драматизъм и реализъм...На "Пърл харбър " ясно се чуват серия взривове,които тръгват от дясната ,през центъра до лявата колона,или задни басови ефекти...Това реално движение и РЕЛ не може да ги осигури...щото е само един...Затова ужасен от минималистичната концепция ,предлагана ни от "реномирани" фирми започнах да проектирам системите за кино по този начин...Предните ми са с Висатон ГФ-200...Познаващите този говорител знаят какво може той в 44 литра-под 30 херца линейно на -6 дб. Ще помагаме ,мен...



Тема Re: ето какво се получинови [re: oceanman]  
АвторStanley (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 21:23



Да, мерси много за помощта(ще е нужна) , ще правя и предни колони скоро със 2 бр. ARN188-05/4 свързани последователно и една пищялка в 30-35 литра както препоръчват от ПАС - добре ли се държат? а за центъра - поради ограничения в мястото - кутията може да е максимум 360х120х200(шхдхв) - и мисля да и сложа 2 широколентови говорителя, но незнам какви - нещо хубаво и евтинко на ТВМ да препоръчате?




Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направанови [re: Stanley]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 09:06



Аз бих обърнал повече внимание на центъра...Там се развиват най много звукови събития...Нужно е да подчертая,че трябва една стройна концепция за изграждане на система за домашно кино...При възможност 5-те канала трябва да са равни по мощтност и тип говорители...лек вариант за твоя суббас е следната система...За центъра-2 говорителя АРН-60/4,и пищялкаАРВ-104-63/8,или АРВ-104-64/4.4 омови са за последователна връзка...Ако може да работи усилвателя ти под 4 ома,бих ти препоръчал 8 омовите варианти и паралелна връзка...Винаги паралела е по-добър...Еееех ако имаше 16 омови говорители....За фронта за нормална стая напълно са достатъчни АРН-05/8 по един...Или 2 на колона .С 8 омовия вариант се получава много разтегната честотна характеристика...В 9 литра се получава 42 херца на -6 дб...Имам ги и съм много доволен от тях...Ако искаш 2-от тях вземи и ще се получи една 12 литрова килонка(с 4 омовия вариант)И една доста експресивна моштност...За задни-АРН-05/8.Със съответните неекранирани пищялки...Така ще имаш един перфектен баланс между всички канали...и готовия ти суббас..Това е една финансово-щадяща и същевременно качествена системка с ТВМ...успех



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направанови [re: oceanman]  
Автор bigASSyou (съмнителен)
Публикувано17.06.04 10:54



abe dokolkoto si spomnqm , dolby spetzifikatziqta , nemtzite bqxa kazali , 4e e nai-dobre e vsi4ki kolonki , bez sub-a, da sa 6irokolentovi s rezonansna 60Hz i ednakva mo6tnost . sub-a , dokolkoto si spomnqm trabva da e min. 2 pati po-golqm ot mo6tnostta na edna kolona , da re4em predna L e 50W sledovatelno sub-a e 100W.
kolkoto za govoritelite , estestveno ima i 16 omovi , kakto i 12 omovi , kakto i 2,4,6 i 8 omovi , 4e sam vijdal daje i 1 om .
malko nazad ,sega , 6tom nemtzite sa kazali 60Hz , zna4i tiq 4estoti po-nadolu nai-veroqtno se otrqzvat ot dekodera i se pra6tat kam sub-a (ne sam napalno siguren , za6toto dolby-to ne mi e liybimo , privarjenik sam na stereoto )
ta , oceanman , ako ti se zanimava , moje6 da probva6 dali vaob6te stigat takiva niski do kolonite ti , kato izkliu4im sub-a estestveno.
sega malko za prednazna4enieto na kolonite . ako si spomnqm pravilno , tzentralnata kolona vazproizvejda6e stzenite s govor , da re4em dvama 4oveka si govorqt kato sa zastanali v tzentara na ekrana , texniq govor se 4uva prez tzentralniq govoritel , soundtrack-a se 4uva prez prednite L i R koloni , spetz. efektite se 4uvat pres 5-te koloni . da re4em oba4e , 4e tezi xora se namirat v tzarkva , togava se qvqva ne6to , koeto se nari4a6e "early reflections" ako si spomnqm pravilno , prosto kazano exo , koeto se vazproizvejda ot zadnite koloni , vsi4ki niski 4estoti pod 60Hz , se poemat ot sub-a , ako promeni6 nqkoq ot tiq koloni i tq ne e po dolby spetzifikatziqta , si navli4a6 golemi bedi .
malko i za kutiite , ako az pravex za sebe si takova ne6to , 6tqx da sloja tiq 5 6irokolentovi govoritelq v sveri4ni kutii , kato povdigna zadnite s nqkakvi stoiki , da re4em ot metalna nikelirana traba natapkana s dunapren.
moje da se probva kakvo 6te se polu4i ot kork ili ot epoksidna smola , smesena s nqkakav darven material ili kamenen prax . m/y drugoto , vidqx posta ti po drugata tema za mramora , ta toi m/y drugoto e varovik sedql pod visoki nalqgane i temperatura , ta moje da se probva , kakvo 6te se polu4i i s varovik , osven ako nqkoi ve4e ne e probval .



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направанови [re: bigASSyou]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 12:48



Биг Ас,по принцип си прав,наистина рпи про-лоджика е така,Но сега има про-лоджик2 и още по-нов-2Х...при тяххарактерното е ,че те са пълнообхватни като долби диджитал и ДТС.При цифрожите формати нещата стоят по друг начин.Там е дадена възможност за абсолщтна равнопоставеност на всички канали...Тук говорим за реализма...На терминатор 3 определено басовата секция от зад е застъпена в дълбочина,при соларис също...Аз не напразно давах примера с "Пърл харбър"...Имах страхотно центърче,което осъзнах,че не му стига сила и ДЪЛБОЧИНА В БАСА..има сцена в която взривовете се местят от лчвата,през центъра и дясна колона,На " Колекционера"Пък началото е с осезателния рев на самолета преминавщ зад теб напред...ПО НИКАКЪВ НАЧИН не може с един суб бас да се измъкне този реализъм...защото няма локализирано изместване,разбираш ме,нали...След като смених концепцията всичко се промени...Тук и роля играят самите звукорежисьори,създали звука на филма...За това системата е дала възможности зая реализма,а как ще бъде реализирана от звукорежисьорите и производители на апаратура-това е отделен въпрос...А инче за конструкцийте-хубаво е човек да експериментира...В качествата на сферата едва ли някой се съмнява,въпроса с реализацията е по-сложен...И аз съм мислил по въпроса...



Тема Re: za centaraнови [re: oceanman]  
Авторemil (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 15:06



I az bqh na mnenie che centara ne e vazen ,no sled kato si zeh golqm i moshten centar sys nisak i silen bass razbrah che sum greshal !!!
po-zdravi



Тема Re: Subwoofer s 8" TVM...помощ за направанови [re: oceanman]  
Автор bigASSyou (съмнителен)
Публикувано18.06.04 11:37



vazmojno , no togava se obezsmislq sub-a , ako drugite mogat da poemat negovite 4estoti .
za sferite , ot izvestno vreme mi se varti edna ideq v glavata , ama q 4akam da vtasa xubavo i sled tova 6te proverq dali se namirat nujnite materiali
veroqtno nqma da e nikak skapa izrabotkata , daje po-eftina ot darvena moje da izleze , no tova 6te vidim po-natatak .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.