Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 02.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Препоръчайте ...  
Автор Sev ()
Публикувано10.05.04 16:19



29" , 100 Hz телевизор

мерси



Тема Re: Препоръчайте ...нови [re: Sev]  
Автор progressor (ex-guest01feb)
Публикувано10.05.04 23:43



Според мене, видеото трябва да се отдели в друг, самостоятелен форум/клуб.
Една статистика би показала доминацията на аудио-темите тук.

_____________
Аз съм аз ;)
Full Range Single Driver Loudspeakers


Тема Re: Препоръчайте ...нови [re: progressor]  
Автор progressor (ex-guest01feb)
Публикувано10.05.04 23:49



P.S.
Лично аз, без да налагам избора си на никого, нямам телевизор; телевизия гледам 'случайно', може би през 2-3 седмици.
. . .
;)) remember Iggy Pop - TV Screen ? /makes you small/
. . .
не съм тъпак, разбира се, може да го ползваш само за дисплей към VHS/DVD, но broadcast TV ...

_____________
Аз съм аз ;)
Full Range Single Driver Loudspeakers


Тема Re: Препоръчайте ...нови [re: Sev]  
Автор zlatacho (ударник)
Публикувано11.05.04 12:09



Сони KV29FX66 за към 1300 лв. За мен е идеален



Тема Re: Препоръчайте ...нови [re: zlatacho]  
Автор Sev ()
Публикувано11.05.04 16:52



тоя дето е с PIP по AV?
като гледам Панасоник TX-29PX10D със същите х-ки е около 1050



Тема Re: Препоръчайте ...нови [re: Sev]  
Автор Sev ()
Публикувано11.05.04 17:36



TX-29PX10D май не е с PIP
TX-29PX20D е с PIP



Тема Re: Препоръчайте ...нови [re: Sev]  
Автор zlatacho (ударник)
Публикувано12.05.04 12:32



а изхождам не толкова от "екстрите" колкото от вида на кинескопа. За мен trinitron технологията на Sony си остава ненадмината и досега, гениална и най-важното, добре работеща
Според мен трябва да отидеш в някой от големите магазини и да сравниш изображението на няколко ТВ-та от един клас, да речем това сони и цитираните от теб модели на панасоник, а защо не и други покрай тях. поиграй си с настройките им, нагласи ги да изглеждат маскимално еднакво и търси дефекти - смущения, замазвания, разливане на цветове в ъглите на екрана, дали логото на канал 1 е с правилна геометрия в ъгъла на екрана. Можеш да накараш служителя на магазина да ти пусне края на филм, за да оцениш дали се движат равномерно надписите по вертикала. За да оцениш същото, но по хоризонтала, можеш да погледаш CNN, те винаги изписват новини в долната част на екрана. И ако надписите не са разкривени и се движат с еднаква скорост от край до край, всичко е ОК.
Освен това почти всички кинескопи "дишат" - размерът на картината се променя в зависимост от контраста и яркостта на това, което върви в момента. За да се оцени това, може отново да се ползва логото на някоя програма, но този път да се гледа движението му при преход от ярки към тъмни сцени.
Редица екрани кривят картината в граничната зона между лентите на широкоекранните филми и образа между тях. И това също може да се забележи лесно.
Ей толкоз работи щях да гледам аз, ако избирах за себе си телевизор

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от zlatacho на 12.05.04 12:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от zlatacho на 12.05.04 12:36.



Тема Re: Препоръчайте ...нови [re: zlatacho]  
Автор Sev ()
Публикувано12.05.04 16:17



много благодаря зя изчерпатения отговор
и за мен СОНИ си остава №1



Тема Re: Sony отдавна ...нови [re: Sev]  
АвторTV (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 12:38



... не са номер 1!
Погледни Philips и няма да съжаляваш!;-)))
Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.