Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 30.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови  
АвторPeterP (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 10:42



Гледам предимно DivX филми.

Имам хубав компютър с отличен ТВ аут (АТИ) и си гледам DivX на ТВ-то си без никакви проблеми, само че нямам дистанционно и кабелите малко или много пречат (S-video + двоен чинч за звука). Също така компа е зает и децата не могат да си играят на него. Компромисен вариант е да се запиша филма през деня на видеокасета и да си го гледам, ама и това си е разправия и качеството пада.

Сериозно се замислям дали да не си купя DVD с четене на SVSD. Ако си пека филмите на CD-RW (имам и хубава записвачка) барабар със субтитрите дали качеството ще е достатъчно добро (гледам на 32-инчов Панасоник) или трябва да инвестирам в DivX плеъра на KISS.

Има и друг вариант- DVD записвачка на компа и DVD+-RW и някакво DVD които да ги чете.

Кой вариант е за предпочитане и е финансово приемлив:

1. Добро DVD с четене на SVCD (да чете и CD-RW)-препоръчайте модел
2. DivX плеър KISS или някой друг.
3. Компютърна DVD записвачка, и DVD дето чете DVD-+R – препоръчайте модел

Много благодаря предварително за всякакво КОМПЕТЕНТНО мнение.

P.S. В бъдеще мисля да си взема и рисивър 5+1.




Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: PeterP]  
Автор Voice (of America)
Публикувано21.01.04 17:21



При тези цени на DivX players не е никак лоша идея да си купиш отделно устройство. Досадно е простирането на кабели за да гледаш някой филм а възникне ли и software проблем ти разваля кефа.
Според мен е безмислено да се дават толкова пари за Kiss (направо ги подаряваш) при положение, че е 2 пъти по-скъп от аналогичен Liteon. Цените постоянно падат и за разликата между Kiss и Liteon скоро ще се купиш ново много по-добро устройство. А и вече излиза първия преносим divx Player, много неща ще се променят тази година.

В мозъка ми като мълнии
проблясват мисли разни:
Мъжът започва да се пълни
спре ли да се празни


Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: Voice]  
АвторPeterP (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 08:51



Колко струва Liteon и кой в София го продава.

Поддържа ли субтитри на кирилица???

10ХХХХ



Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: PeterP]  
Автор Voice (of America)
Публикувано22.01.04 14:10



Струва около 300лв ама не знам колко точно. Внася се от Asbis

но те по принцип не бачкат с крайни клиенти пък се занимава с тая работа.
За кирилицата проблема е решен от българин (поне докато излезе официален firmware от фирмата). Хората които го ползват нямат никакъв проблем. Има два модела като 2001 е по-напред с firmware и 2002 за който модифицирания firmware с кирилицата май не става(той също е и орязан от един слот).
При всички случай кирилица ще има и официално но ако не искаш да ползваш модифицирания не виждам пречка да направиш кирилицата на латиница, и без това всички сме и свикнали а някой им е по-добре сигурно

В мозъка ми като мълнии
проблясват мисли разни:
Мъжът започва да се пълни
спре ли да се празни

Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: Voice]  
АвторPeterP (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 14:29



Ама вече и една DVD записвачка за компютър струва 300 лв. И цените на DVD-тата са 150-250 лв. Не мислиш ли, че е по-добър вариант. Ще се ползват DVD-RW дискове и единственото необходимо нещо е и DVD-то да ги чете. Няма проблеми в субтитрите, няма и проблеми със звука. А и една DVD записвачка потенциално дава много други възможности.

P.S. А какво ще кажеш за варианта със SVCD. Много ли е по-зле! Иначе е най-евтин.




Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: PeterP]  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано22.01.04 22:43



Лично не виждам смисъл във варианта SVCD. Вярно е че качеството май е добро и предполага екстри като отделни субтитри, но има доста висок битрейт и за 1 филм мисля пак ще ти е нужен DVD носител. На този принцип по-добре пробвай VCD 2.0, но 1 филм ще отива на 2 или 3 диска според продължителността и си е играчка.

DVD писачка - идеята е добра и ми се вътри и на мене. Но може да се изчака още малко цените да се приближат до 100$. Освен това за тази година мисля се очаква масовото навлизане на blue ray устройствата и на писачките за двуслойни носители, така че сегашните устройства би трябвало да паднат сериозно като цена от една страна а и се чудя дали не е разумно да се изчака още година докато падне цената на двуслойните

DivX плейър - ако ще даваш пари за това определено май е по-добре Лайт-он. Линкове за фърмуеъра има в hardware.bg форумите - темата за Кисс и Лайт-он (всъщност повече за втората марка). Доколкото разбрах от там и 2-те машини са базирани на идентичен хардуер. Разликата в цената говори.

Компютър (милия ми той - да е жив и здрав :)) - има много решения за които се сещам, но трябва да опиташ кое ще е най-подходящо за тебе:

- можеш да избегнеш кабелите със "сендер" или както там се казваше - ония машинки дето се включват към майката (в този случай РС) и излъчват сигнала - а антена вързана на телевизора го приема. Ако сложиш и едно дистанционно на компа няма да имаш съвсем никакъв проблем.

- ако децата не играят на прекалено тежки игри / или компа ти е достатъчно мощен, и да не забравя - видеото ти е с Twin View - правиш десктоп-а да ти продължава и на 2-рия монитор (не клонинг на десктопа, а един десктоп прехвърлящ се от монитор на монитор), след това настройваш плейъра да се стартира в полето на втория монитор (в случая телевизора). Така оригиналния монитор на компа остава свободен да го ползваш на воля. Това съм го пробвал лично но съм с Nvidia - предолагам че АТИ имат някакво аналогично решение.

- друга възможност е да си вземеш на 2-ра рака още един комп и да го вържеш на телевизора. Ще ти струва повече от Лайт-он плейъра, но със сигурност по-малко от КИСС.

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Редактирано от Venko Grig на 22.01.04 22:44.



Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: Venko Grig]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 08:35



Otkude moje da se kupi "sender" ?



Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: tony]  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано23.01.04 10:17



Нямам идея за съжаление - само си спомням, че навремето работеха добре по магазините за телевизори и наскоро някой питаше по форумите за това чудо. МОже би някъде където продават електронни компоненти или подобен магазин ..

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа!


Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: Venko Grig]  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 12:22



Abe kakvo mislite za tova gledane na DIVX s Soni Pleistation.Ako e verno kadeto go pishe e hem igra,hem ,dvd i mp3 sviri.???



Тема Re: Варианти за гледане на DivX на ТВ???нови [re: Venko Grig]  
АвторPeterP (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 12:32



В магазина на ТСМ е 88 лв. на Конрад, като работи на 2,4 GhZ. Иначе на ТСМ е 70 лв. Пише на кутията, че е до 100 метра. Пренася стерео сигнал.

Иначе съм противник на много неща в едно- като Сони PS2. Ама дали става и т.н.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.