Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 03.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема До Rutchoнови  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 14:44



...изгоря ми баса ( български ) и си мисля че точно сега е времето да сменя и другия !!! ( баси , цял ден ходя като болен.....)

Видях един говорител , на ВИСАТОН - мод . WS 20 E 4/8 oma . 35 лв. 20 см .

Интересно ми е какво е твоето мнение за този говорител , то е ясно 4е за тези пари - толкова , или да ми препоръчаш някой подобен.

Чичкото в магазина ми каза , че за този говорител препоръчвали затворена система- без басрефлекс , което малко ме учуди, и обем от 40 до 50 литра. ( моята колона е с обем 55 литра...

Пищялките са ми ТВМ . честотата на среза поне досега ми бече 4 000 хц.

Не ми се иска да преиз4ислявам филтрите , поне този за високите да остане , а за баса е ясно че ще трябва нов...ама да се хвърлям ли на този ВИСАТОН , да не е само да си дам парите , както направих с българските говорители преди време....

Благодарско !!



Тема Re: До Rutchoнови [re: KOKO]  
Автор dman (непознат )
Публикувано14.01.04 18:37



как така ще изгори бре !! да не си му пускал QUAD-a на млад конструктор ;)))
доколкото си спомням това беше последния усилвател ,който щеше да сглобяваш...

виж да не ти е прекъснало мишуреното въженце ...може да имаш късмет да е то....

а за визатонките отначало бях доста скептично настроен...един ден влизам
в магазина им , и чувам някакъв звук...брех ,да му се не види ,високите ме впечатлиха...гледам колоните -двулентови...високите обаче бяха 88 пари бройката...отивам в нас ,търся ги в нета , и естествено ги намирам в графата
хай-енд на сайта на визатон...
после случайно попаднах на саит на магазина ,с говорителите с които разполагат тук...
http://www.steadygroup.com/

но все пак лично аз не бих сложил басов с обърнат купол в двулентова колона... ;))



Тема Пуснах му QUAD-a , DMANнови [re: dman]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 19:21



...абе , не е изгорял , само така го написах , условно . Истината е че му се е развила намотката , по неясни за мен причини , и като го разлепих и разглобих вътре беше като пружинка , но е здрава ,и се чудя дали си заслужава да го пренавивам или да го давам на майстор , като е БГ- говорител. В смисъл, мисля ,че ще му се влошат характеристиките след поправката , а така и не съм впечатлен много - много от това което показа досега. Ще се мъча да го пренавивам по-нататък и сигурно ще свири добре в колата. ама за вкъщи ми се иска да си взема малко по-качествен говорител , и си харесах този ВИСАТОН , по цена де..:)) Чичкото в магазина ми го пусна , еи така във въздуха и ми се струва че свири добре ( моето ухо е свикнало на българските говорители ..... :)) )


Интересно , че като се ровя из нета да търся справка за този говорител , намерих в един англ.саит данни за него. Намерих и в един немски саит ДРУГИ данни пак за същия говорител , и сега се чудя на кои да вярвам.Няма да търся из руските саитове да не стане по-лошо...:)

Еквивалентния обем за 4-омов го дават 36 л , а за 8 - омов - 45.

Е , аз какъв да си взема се чудя , като кутията ми не е нищо особено , и маи ще сглобявам нова. В БРИКОЛАЖ режат по размери каквито има дадеш , и смятах, че 2 бр. 50 литрови колони излизат около 17 лева - само материала 22 мм. ПДЧ , като после трябва сам да си изрязваш кръглите отвори отпред...което не е чак толкова сложно.....трудно е само първите шест пъти..


Интересно ми е , защо ти лично не би сложил басов с обърнат купол в двулентова колона ?? ;))



Тема Re: сигурен бях !!!нови [re: KOKO]  
Автор dman (непознат )
Публикувано14.01.04 20:03



МИ честно казано , до 50 пари и аз не се сещам какво друго да вземеш...
с тоя размер.. пък и да свири ;))
ако ти е харесал на слух ,взимай го...ма по добре иди и до пас ,може да има
некви твм -ки с този размер...
а що не с обърнат купол ли ...ми щото средите или няма да ги има ,или ще са
отвратителни ,или диаграмата на излъчване ще е лоша
виж само диаграмата над 2 кХз...и тва при 0 градуса..а защо мислиш че не ти я дават при 30 градуса , да не говорим за 60 ;))



Тема Разбрах те !нови [re: dman]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 10:40



...наистина първо ще отида до ПАС да видя там какви говорители има за тези пари. А за средите - наистина си прав като гледам диаграмата ....Аз си мислех този говорител да го "отрежа" на 2,5 кхц ...ама точно там той не е много силен....Ще се наложи да правя и друга кутия , май ....

Значи - ще взимам ТВМ !!!



Тема Re: До Rutchoнови [re: KOKO]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано16.01.04 17:46



TVM са много добри за цената си.
Но все пак трябва да внимаваш с избора, някои от моделите са само за затворен обем.
Честно казано нямам никакъв опит с Visaton, те предлагат говорители на различни производители от най-разнообразни категории. Не се знае на какво ше попаднеш.
Виж какво на TVM има в наличност и пиши, ще те посъветвам кое е най-подходящо.
Успех!



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: Rutcho]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 19:18



...ходих в ПАС и какъвто съм си ентусиаст , веднага си харесах едни говорителчета , и ги взех - TVM - ARN 226 - 07/4 oma. -89 дб. - 30 lv.

Краси ми предложи и схема с филтър за тях.

Отидох в къщи и без да променям филтъра ( стария беше за българските говорители ( dman ми го направи за което му Благодаря ) ...вързах новите , и .... О ЧУДО !!! чух звук , който досега не бях чувал ... става на въпрос за долната граница ....много по добри са от Българските , за съжаление де , щото по-добре да купуваме наш'та стока...

Кажете ми , моля къде в Сф. пренавиват говорители , за да го занеса моя , дето му се е преебала намотката....Тя намотката е здрава , само че се е развила .. малко...



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: KOKO]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано18.01.04 22:54



Ето по-подробно характеристиките на този говорител:


В товоята кутия можеш спокойно да изкараш 45 Hz@-3dB, което никак не е зле. Фазоинверторът в този случай е с диаметър 7 и дължина 12 сантиметра. Проблемът в случая е, че при мощности по-големи от 20W, този говорител ще пляка. Твърде широчко му е в тази кутия, той обича кутийки до към 20 литра.
Ако го слушаш тихо ,всичко е ОК. Ако искаш повече мощност обаче, трябва по-мъничка кутия или ако имаш възможност, да вземеш втори чифт и да ги монтораш в същата кутия. В този случай долната граница ще ти дойде към 50Hz@-3dB, но ще можеш спокойно да я пуснеш на 100W, без да ти се раздрънчи!
Колото за филтъра, горещо ти препоръчвам да си го направиш сам. 4 kHz е подходяща срязваща честота, стойностите на елементите са 0,56mH /3,3uF. Ако искаш да стане наистина добра система, можеш да сложиш режекторен филтър на около 5 kHz със затихване към 6dB, така ще премахнеш неприятното "носово" звучене на вокалите.
Успех!



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: Rutcho]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 15:48



Благодаря за изчисленията !! Вече съм се навил за нова кутия , все пак каква да бъде - 20 или около 40 литра ?? Така че хем да има бас при ниско ниво , хем да не пляка когато го усиля докрай ?? ...това ли е същноста при правенето на тонколони ???.. и , ако му сложа два фазоинвертера , дали няма да се подобри баса при високо ниво ???



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: Rutcho]  
АвторBilly (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 20:39



Rutcho по какви формули ги смяташ ги смяташ нискочестотни Г-филтри?Или са фирмена тайна ? :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.