Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 24.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема шаси г602нови  
Авторreader (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 23:21



Моля за помощ - аналог за дозата Mf100, намира ли се вьв Варна и ако я сменя регулировките по рамото.
Благодаря Ви!



Тема Re: шаси г602нови [re: reader]  
Авторreader (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 22:25



Пак Ви се обаждам и повтарям молбата си - аналог на доза Mf100 за hi-fi грамофонно шасиG602 и регулировка на рамото след смяната.
Благодаря Ви.



Тема Re: шаси г602нови [re: reader]  
Автор FadeToBlack (непознат)
Публикувано13.01.04 23:16



Ето ти аналози но незнам дали ще ги намериш във Варна

Тип Натиск (гр.) Антискейтинг пол
Shure M44-7 2 2
Shure M-44 MB 2 2
Shure M-75-E 0.75 - 1 3
ADC 0-30 1 3
ADC 0-32 1 3
ADC 0-40 0.75 - 1 3
AT WM3X 2 2
AT 35 2 2
AT VM 35 P 2 2
Philips 412 0.8 - 1.2 3

Само за тези имам информация, но не се сещам как е реализиран антискейтинга при това шаси дали беше с магнити или с тежест това което съм ти написал важи за тежест
Много се радвам да срещна почитател на плочите в тоя век на цифрово-аналогови преубразуватели процесори и битрейтинги!
Не че има нещо лошо в прогреса и аз гледам DVD но когато искам наистина да слушам си пускам грамофона
Е може и да е сантимент
Между другото Mf100 мисля че беше лицензна разработка на Shure (предполагам фирмата ти говори много)
Айде със здраве ако не намериш доза се обади пак ще видя какво мога да направя за теб



Тема Re: шаси г602нови [re: reader]  
Автор FadeToBlack (непознат)
Публикувано14.01.04 22:29



Пускам ти само данните разделени с точка и запетая защото нещо табличката не се получи и я видях чак на другия ден как изглежда
Тип; Натиск (гр.); Антискейтинг (положение)
Shure M44-7; 2; 2
Shure M-44 MB; 2; 2
Shure M-75-E; 0.75 - 1; 3
ADC 0-30; 1; 3
ADC 0-32; 1; 3
ADC 0-40; 0.75; - 1; 3
AT WM3X; 2; 2
AT 35; 2; 2
AT VM 35 P; 2; 2
Philips 412; 0.8 - 1.2; 3



Тема Re: шаси г602нови [re: FadeToBlack]  
Авторreader (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 19:29



Голямо благодаря!!!



Тема Плочинови [re: FadeToBlack]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано16.01.04 17:50



Ето ти още един почитател на плочите!
200 грамовият черен винил е недостижим!
BTW как се снабдяваш с плочи в това смутно време?



Тема Re: Плочинови [re: Rutcho]  
Автор FadeToBlack (непознат)
Публикувано16.01.04 22:05



За съжаление не се снабдявам слушам си разни стари ...
Но някой от тях се попрецакаха или ги попрецакаха.
Лоша работа наистина.
Сега проучвам Super Audio CD мисля, че наистина това може да замени винила но...
За съжаление съм слушал само два пъти и бях впечатлен, но все още не съм имал възможноста за по-дълго време да послушам и да разбера дали няма да ме дразни и да ми досажда като компакт дисковете ама... какво да се прави напоследък музиката само на компакт дискове я издават мамка му
Знаеш ли много пъти съм се замислял какво точно ме дразни и всеки път "откривам" различни неща едното е май в динамиката. Имам една плоча на Yellow дето я ползвам за тест и съм я сравнявал с сборния им компакт диск за 2000 направо... абе като ги слушаш еднаквите парчета едновременно ту едното ту другото разбираш за какво става въпрос
Абе CD -тата нещо "отърват" преходните процеси май, ама май при Super CD не забелязах подобно нещо
Другото дето може да ти се стори и малко странно е стерилноста на студийните записи върху CD. Незнам, може би понеже в природата винаги има някакъв допълнителен шум който се възприема заедно със звуците, (понякога и ги маскира) ми е някак неестественно и стерилно като слушам такива перфектни записи. Ако правя и нещо друго не ме дразни, но когато само слушам и се вкисвам
Уф мноо се раздрънках май ... ей сега ще ме емнат почитателите на битовете и семплите
Ако ти се пише, ти кажи защо смяташ, че винила е все още недостижим!
Нали затова са клубовете да могат хора с еднакви интереси да обменят мнения и да си помагат!
Айде със здраве

Редактирано от FadeToBlack на 16.01.04 22:13.



Тема Re: Плочинови [re: FadeToBlack]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано18.01.04 21:40



Много хубава тема отвори!
За пръв път чух SACD в един аудиофилски клуб в Worchester, MA миналата година.
Честно казано не помня марката на плейъра (доста нови работи имаше там), но беше от порядъка на $ 15 000. За сравнение използвахме току-що издадения SACD запис на рефетентното парче "The Chosen One" от албума "Avalon" на Roxy Music. Същото парче помолих да ми пуснат на плоча. Грамофонът беше Thorens TD190 рамо SME и доза Kiseki Purpleheart, по моему всичко за под $2 000.
Поне 4-5 пъту слушах ту едното, ту другото. Та оттам и извода за черния винил!
А иначе нови плочи се намират, и нови заглавия излизат, ама цената е от $30 нагоре.
Колкото до "Flag" на Yello, той си е по принцип еталон за качествен запис. Аз също имам плочата и компакт-диска и винаги приключвам такъв вид спорове просто като оставя слушателя да се убеди сам. Е, тук-там някоя пуканка може и да има но какво от това. То и в концертната зала някой ще звеме да се изкашля, друг се намества със скърцане на стола, ама никой не роптае, нали?
Сега за начина на запис. Преди време ми попадна плочата Zoolook на Jean-Michael Jarre. Този албум е записван цифрово. Години по-късно ми попадна същия албум на CD менте производство на Унисон. Света Богородичке! Въобще не изтраях дори 5 минути и го върнах на пазара. Реших да го потърся оригинален и след месец го намерих при един приятел. Какво беше учудването ми, когато пак чух същата отврат !!!
Ха сега де!
Дълго се рових във всякакви теории и накрая реших да не се затормозявам излишно. Обяснение сигурно има и то ще може да се даде единствено когато стане ясно как точно чува човекът. Неврофизиологията и досега не е отговорила еднозначно на този въпрос, камо ли да бъде анализирано кои точно характеристики на аудиосигнала дразнят слуха и кои - не.
Дотогава ще има догадки, проби и грешки. Много грешки.



Тема Re: Плочинови [re: Rutcho]  
Автор FadeToBlack (непознат)
Публикувано19.01.04 21:03



Струва ми се, че не по-качественото звучене, а някой чисто икономически фактори ще изместят плочите!
Е всъщност може би има и нещо друго свързано с неврофизиологията както казваш ти. Малко ми прилича на библейската история за Моисей, когато и последният човек който знае как звучи плоча... тогава може би вече... Това в кръга на шегата
Аз мисля че човек чува (както и вижда) не с ушите (респективно очите) а с ума си. Мислиш ли, че не сме обремени с някакви наши си модели които сами сме си създали, мислиш ли, че понякога мозъкът не прави някой корекции на "микрофоните" (ушите имам предвид)?
Цялата тази работа е толкова субективна, че дрънка
Както и да е има си кой да се занимава с тези теории и да ги развива
Я погледни само как разцъфтяват аудио форматите с компресия, с всяка нова версия "лъжата"става все по-съвършенна, а нали знаеш че една лъжа изречена 100 пъти...

Сега един друг аспект обаче ме интересува.
Добре де да кажем SACD, ами откъде ще дойдат записите за тиражите на тези SACD? Не може струва ми се само с новата продукция, а и подготвени ли са звукозаписните компании за новата вълна (имам предвид като техника и оборудване)? И какво излиза то...
А сега познай дали ще си купя SACD с албум който е записван преди да кажем 90те

Редактирано от FadeToBlack на 19.01.04 22:28.



Тема Re: Плочи [re: FadeToBlack]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 21:59



glavnite nedostatatzi na gram. plo4ata sa : golqm razmer , neydobno saxranenie i prenasqne , iznosvane i barzo zamarsqvane.za jalost ima xora , koito sa gotovi da jertvat ka4estvoto za smetka na ydobstvoto.sa6to e polyjenieto i sas rolkovite magnitofoni.ako mojexa da se pravqt skre4ove na tqx,veroqtno 6te6e da ima xora , koito da znaqt kakvo predstavlqvatsega sa martvi.nito ima rolki nito magnitofoni.
dokato gramofonite se izpolzvat v diskotekite , nqma da iz4eznat.malko sa xorata , koito ne sa vijdali proslovytite modeli na Technics 1200/1210.
vav vrazka s tova , 4yx 4e sa ottvorili myzikalen magazin samo za vinili v sofia , taka 4e ako ste ot tam , namerete go.asortimenta bil vny6itelen ili pone taka sam 4uval.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.