Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 05.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: Billy]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано20.01.04 12:22



Никаква тайна няма.
Стандартни филтри от втори ред със затихване на режекторната честота -3dB.
По-важно е по характеристиката на говорителя да се ориентираш правилно и да го отрежеш където трябва.
Но оттам нататък идва истинската работа - трябва да се измери и чуе резултата и въз основа на това да се коригира филтъра. Понякога при този процес някои стойнисти могат доста да се изменят.
С други думи - практика му е майката....



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: KOKO]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано20.01.04 12:43



Броят на фазоинверторите се прави по-голям единствено ако нямаш толкова широка тръба или по естетически съображения. Е, има и конструкции, където имаш повече инвертори, настроени на различни честоти, но в твоя случай това няма смисъл.
За говорителя, който си избрал, 25 литра е пределът, над който ще се чува въпросното плякане, което се дължи на недостатъчния линеен ход на говорителя (той никога не е толкова голям, колкото ни се иска), в случая +/- 3,5мм.
Та така 25 литра, тръба с даиметър 70 мм , 190мм дълга, 55Hz@-3dB/45Hz@-6dB, 50W гарантирани и не се престаравай с ватата, най-много по едно парче 50X25x4 сантиметра на кутия.



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: Rutcho]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 13:25



Благодаря ти !!! ... ...но имам още един въпрос - относно ватата - Каква трябва да е тя , защото си взех една от един магазин за платове ,коятое вата за дрехи ако не се лъжа и е някаква синтетична , да не кажа пласмасова...ама не можах да намеря друга...Става ли например вата от дюшек :)) ?? или пък дунапрен , съм чувал че слагат ??



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: KOKO]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано20.01.04 16:36



Ватата си е вата, дунапренът си е дунапрен.
С дунапрен се облепват стените за намаляване на вибрациите, а ватата се слага, без да се смачква на място, където не пречи на говорителите.
Тази, която си видял на магазина е идеална, недей да пориш дюшека
Успех!



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: Rutcho]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 14:46



...Няма да го поря , поне засега.....ама кажи ми как се изчислява този режекторен филтър ??? Ясно ми е че ще бъде RC , ама как се смята ?

И , имам пак да те питам - Понеже си ми дал дължина на тръбата 19 см за 25 литра - а кутията ще е дълбока около 22 см , дали да не извия тръбата под прав ъгъл , или тогава всичко ще се промени ???
Защо в някой колони , слагат подобно извити басрефлекси ??



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: Rutcho]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 16:48



Rutcho , такава тръба - 7 см.- няма - обих се от търсене , докато разбрах че стандарта е 7,5 см. става на въпрос за водопроводна ПВЦ , нали ?? В този случай - след като диаметъра ми е малко по голям , дължината - по малка ли ще
бъде ????
Режекторният филтър е филтър , който подтиска дадена честота от 4естотната крива на говорителя , ами ако искам да я повиша ??? как става , и как се изчислява ????

Благодарско , предварително за лекцийте...



Тема Re: До Rutcho и до вс. маниацинови [re: KOKO]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано01.02.04 18:20



Извинявам се за закъснелия отговор.
1. Стандартът е 75мм ама се гледа вътрешния диаметър, койтое към 70мм, така, че всичко е ОК.
2. Режекторният филтър (Notch Filter)се смята така:



Личната ми препоръка е като го направиш, да пуснеш баса без никакъв друг филтър и без пищялка и да го донастроиш (с няколко малки кондензатора под ръка), докато слушаш музика с повече вокали, докато спре дразнещото крякане.

Пък като я направиш, драсни някой ред ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.