Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 20.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Шумоизолация  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 12:50



Хора помагайте!!!!
как да си шумоизолирам стаята дето ми е уредбата, че шибаните саседи снощи ми се оплаквана колко им ило шумно, как не можели да спят и как били на работа, аве такива хуйни... то и аз сам на работа ама никога не се оплаквам нали? айде че се отклоних от темата. казвайте идеи ако имате (само моля без простотии от сорта да не надувам уредбата толкова, че ще углушея и т.н щото нич не сам в настроение)



Тема Re: Шумоизолациянови [re: none]  
Автор KИHГ KOHГМодератор (биропиец)
Публикувано12.01.04 12:57



Нещо не ми харесва тонът ти френд..... Оправи си настроението и тогава пиши тук



Тема Re: Шумоизолациянови [re: KИHГ KOHГ]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 13:13



sorry, ама съм супер бесен. а най-лошото е че не се сещам кво до правя...



Тема Re: Шумоизолациянови [re: none]  
Автор KИHГ KOHГМодератор (биропиец)
Публикувано12.01.04 13:18



Виж сега.... тва със тормоза на комшийте е голям проблем. Аз го имах същия, даже неколко пъти викаха куките, ама....кво от това . Вече го нямат тоя проблем горките, щото имаме бебе...ама то ще порасне.....
Та по същество....ако наистина искаш да правиш звукоизолация има много добри системи на КНАУФ - само че доколкото знам не са никак евтини...



Тема Re: Шумоизолациянови [re: KИHГ KOHГ]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 13:37



я кажи повече инфо за тези елементи от кнауф откаде да намеря? макар че не сам особено ентусиазиран ама като не мога да измисля друго кво да правя....



Тема Re: Шумоизолациянови [re: none]  
Автор KИHГ KOHГМодератор (биропиец)
Публикувано12.01.04 13:45



Ето





Тема Re: Шумоизолациянови [re: KИHГ KOHГ]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 14:01



мерси. тва е обаче много професионално (няма да си прав цяло студио заради съседите). дали няма да се намери нещо като за "прости хора"?



Тема Re: Шумоизолациянови [re: none]  
АвторClTRON (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 15:12



Хубаво е че отваряш тема за шумо-изолация. Кинг Конг е прав можеш да използваш гипсови плочи на Кнауф(перфорирани или неперфорирани), последните имат различно приложение, това е един прост и сравнително евтин вариант. Просто си купуваш конструкци от гипсови плочи и Лайзени и много вата и правиш втора стая от вътре. Как точно се изчислава ... тук някак си не ми се влиза в подробности защото това си е занаят. Пода се прави от самостоятелни плочи с меки подложки поставени на дистанционни колчета от пода и пространството е запълнено с вата, за по добра акустика можеш да поставиш душаме..... Значи трябва да имаш в предвид,че ако си в апартамент ти трябва звукоизолирано помещение което да не пропуска нискочестотните честоти на звука. Вратата трябва да е от тежко дърво с дунапрен и облицована с кожа, прозорците трабва да са стъкло пакети покрити с тежки плътни завеси. Трабва да ти кажа ,че подобно начинание ще ти отнеме време и доста пари имай го в предвид.....направи си извод дали си заслужава изобщо да го правиш. Остава акустичната обработка тук вече ако гониш акустика си го закъсал , ако намаляваш реверберация може и тънко да минеш например с кори от яйца и гофриран дунапрен.......може много да се пише по темата..за сега толкова



Тема Re: Шумоизолациянови [re: none]  
АвторДoмoyпpaвитeл (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 17:04



Приятелю и на мен тона ти не ми харесва, затова по ред:

1. Съседите не са ти виновни - и ти си съсед!
2. Жаргона и изявленията - хуйни , куки и други са неприемливи за големи хора.
3. Кнауффа и другите нови материализа изолация са скъпи.
4. Вземи да направиш , както правеха някога в БНР - кори от яйца по стените а отгоре твърд плат. Не е най-красивото нещо на света но върши работа.
Е хайде със здраве.



Тема Re: Шумоизолация [re: Дoмoyпpaвитeл]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 14:13



Sega da ti kaza kak se pravi i razbirachite da se otvorjat sushto :))))

kupuvash si mineralna vata s nai visokata plutnost ,neshto kato 140 kg na kv. metur i si oblicovash vsichki steni ,otgore vurhu vatata slagash plat,koito mozesh da izrisuvash za po gotino ,poda s kork i otgore debel kilim, na prozorcite tezki zavesi , a i zvuka shte ti se podobri znachitelno- probvano i raboti bezotkazno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.