Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 17.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови  
Автор Antonov (el. eng)
Публикувано25.11.03 19:22



Ами какво да ви кажа?!
20 и под 20 херца?
Само си загубих времето!
Колоните свирят толкова аматьорско, че направо да повърнеш!

Prosti mi, vinagi moga da sbyrkam


Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: Antonov]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано25.11.03 21:55



Ами много ясно че няма да вадят инфра звук. Трябва да съм на една бутилка водка за да появярвям че падат по 20Hz.



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: Julian]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 23:54



Sutrinta diskutirah s edin pich, deto razbira ot akustika otnosno dolnite granici i toi mi kaza,che za da se chue chestota 40 Hz trjbva pomeshtenie dulgo 18 metra .Ja elektromera da izkaze mnenie ,che mi stana mnogo interesno :)



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: titan]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано26.11.03 00:18



30 херца се чуват в нормално помещение без проблеми.
Оттам надолу обаче е неясна работа...
Честно казано не виждам защо всички са се захванали за тези 20 херца.
Ако въпросът е може ли да се изкарат 20 херца от приемлива по обем колона,отговорът е ДА. Даже смея да твърдя, че ако това беше единственият важен параметър, всички колони щяха да почват отдолу от 20 Херца! За сметка на 12dB спад в чувствителността например. Или 100ms времезакъснение при импулсен сигнал. Или колосални изкривявания.
Има къде-къде по-важни параметри в една тонколона от долната граница, а най-важна е субективната оценка.



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PAS/titan/нови [re: titan]  
АвторNewSat (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 00:44



S cjaloto si uvazenie kam razbira6tite hora s koito razgovarja6, ima formuli v akustikata za tova. Ne e neobhodimo da "razbira6" ili ne-vseki moze da gi pro4ete. Vsa6nost i v u4ili6te se u4at 4ast ot tjah.
Zatova podkrepjam postinga na Rutcho. Daze bih dopalnil bez da se navliza v podrobnosti- ne e vaprosa samo kakva e objavenata dolna grani4na 4estota. Mnogo vazno e pri kakvi uslovia se postiga tja / 4uvstvitelnost, za svobodno pole li e, izkrivjavania i t.n./.
Razbira se, naj vazno e kak "TI GI 4UVA6" tezi koloni!!!!! Nali ti 6te si gi slu6a6 posle...
Uspeh



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: Antonov]  
АвторLexus (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 12:48



Pit4ove, da vi kaja 4estno i az hodih vuv Pas.
Ami vzeh si edni koloni,koito ne sa gi praveli te,no dokolkotto mi kazaha sa gi sglobili samo! Markata im e Harrot ima gi na www.Harrot.com i modela e http://www.harrot.com/english/yadian.htm (samo osnovnite ,bez surrounda)
Svirqt dosta dobre,osobeno bassa e dosta izrazen! Na tah pishe, 4e zpo4vat ot 30Hz, ama toq pit4a deto prodavashe mi kaza,4e gi bil izmerval v kamera i po4vali ot 38Hz! Abe ne znam ot kolko zapo4vam,ama v moita staq qko bi4at! i gotinoto e ,4e kakvoto im pusna tova izfirvat, i go pravqt super gotino! Imam nqkolko frienda,koito sa mniaci na tazi teb, no ne poseshtavat tozi forum, ta te kogato gi ividqha(kolonite de) i gi 4uha nia-ve4e bqha mnoooooo go silno vpe4etleni! Struvaha 360 lv i opredeleno ne sujalqvam, za parite!
BTW usivatelq na PAS tam v magazina nemi haresa nikak! Svireshe mnooogo durveno! Kogato zanesoh moq JVC-receiver prosto se vlubih v tqh i gi vzeh na momenta!
Tova,koeto moga da kaja po vuprosa za PAS, vqrno e,ne razbiram tolkova mnogo kolkoto vas,no vse pak si imam mnenie! Na men mnogo mi haresaha kak svirqt!!!
I ako znaete neshto za tezi Harrot ,bih bil dovolen da mi go spodelite!!!



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: Lexus]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано26.11.03 15:07



Направо немога да повярвам че някой хвали китайски боклуци. Абе за една колоно не важно да вади бас. Трябва да има малко неравномерност и звука да е детайлен.



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: Julian]  
АвторMELOMAN (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 15:32



Абе хора, какво ви става? От няколко седмици чета тука разни дебати, но вече се чуствам лично засегнат. Не искам да влизам в конфликт с никого, но някои от нещата, които прочетох не говорят добре за авторите. Аз отдавна съм клиент на ПАС. Имам един от най-добрите им модели, двулентов, 45 литра с норвежки говорители. Доста колони съм слушал, но нещо по-добро не съм чул, като се имат предвид и цените. Сега, като се вдигна шумотевицата реших да чуя и тоя спорния модел. Те всъщност са три типа, защото са с три различни басови говорители. Аз слушах средния вариант, най-якия го нямаше. Значи като общо звучене моите с нищо не са по-лоши да не кажа и че са по добри, защото и говорителите са им по-добри и по-скъпи. Но нямат този подземен бас като новия модел. Звученето му е някак необичайно, но е вярно и детайлно и много повече от това. Аз от херци не разбирам, но разбирам от октави. И се убедих, че тези колони слизат цяла октава по-ниско от останалите. Който е слушал орган на живо веднага ще схване разликата. Заинтригуван съм и ще отида другата седмица да чуя и другия тип.



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: Julian]  
АвторLexus (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 21:36



Na toq umniq,deto mnooogo razbira bih mu kazal, da vzeme da spre da obijda i vzeme da kaje malko smislenni neshta! Az sum adski dovolen ot kolonite i ako na teb ne ti haresvat,emi sorry, ama za tezi pari NQMA po-dobri!!!! Ako ti imash po-ve4e kinti, hodi si kupi nqkoi koito struvat kolkoto 5 sredni bulgarski zaplati! Az tiq pari gi nqmam, no puk si imam hubavi koloni!
A shto se otnasq do zvuka, ami kazah, 4e ne sum koi znae kolko na4eten na tazi tema, ma vse pak za teb moga da ti kaja, 4e zvuka ne e nikak losh! Visokite ne sa gadnite sturjeshti tsuskaniq kakto sa primenro na Sony, a meki, vij sredite malko kucat, no pak sa na nivo! A shto se otnasq do niskite herci, ami nqmat ravni!!!!!
Vse pak govorq za parite,koito sum dal,4e nqmat ravni! 360 lv ne sa mnogo no ne sa i malko pari!
A tezi,koito sa vuv magazina na PAS, ami kakvo da vi kaja za tqh, po-skoro buh komentiral drugo! Horata se opitvat da napravqt neshto, a tiq maistorite, deto gi e qd,4e ne mogat da go postignat po nikakuv na4in se opitvat da precakat i ostanalite! Tipi4no za bulgaria, kogato nqkoi se opita da izpluva,drugar4eto shte go drupne obratno!
I pak kazvam, s cqloto si uvajenie,no kolonite mi ne sa bokluci !



Тема Re: ЧУХ КОЛОНИТЕ НА PASнови [re: Lexus]  
Автор oceanman (непознат )
Публикувано12.12.03 10:16



Искам да ви разкаша за един период от преди 10г.бях решил дса си търся колони.За парите,които имахможех да си позволя нещо...на Сони-20см.бас,среди,високи.Имах тогава "Амфитон"И като купих със събираните дълго време пари....Онемях...от глупостта,която бях свършил...Сони....Отвратително....Оплаквайки горко късмета и невежеството продължих да си слушам "Амфитона"...Продадох Сонито (за смешни пари,но и за тези бях доволен)....След месец слитайки се по "патриарха(имаше магазин на ЖТИ,аз чух един много плътен,релефен и детаилен звук...Влязох и видях колони...Технкс...О не този саунд се носеше от някакви симпатични колони с малък(о Боже) бас...Но откъде...Обясниха ми,че това е българска фирма"ПАС"...а моделът "инвеншън" от тогава разбрах,че човек не трябва да робува на марки.Още на другия ден бях се щастливо настанил с евтиния ПАС,но звучащ толкова невероятно за цената си...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.