Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 28.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Прредавателна линия-помощ...нови  
Автор oceanman (непознат )
Публикувано17.12.03 11:29



Може ли някои да ми каже точно как се изчислява TL ,и наистина ли звученето е по-финно и добро?Знам някои неща на теория,но ми липсва конкретика.Благодаря предварително.



Тема Re: Прредавателна линия-помощ...нови [re: oceanman]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано17.12.03 12:47



Има теория и симулатори за Transmission Line, но за жалост не всеки говорител става за такъв дизайн. Някъде ми се намира статийка с технология за превръщане на нормален говорител в подходящ за тази цел, обикновено се ползва утежняване на мембраната с оловни съчми, залепени в кръг около капачката на говорителя. Мога да ти я изровя, ако искаш. Цената, както се сещаш, е снижаване на чувствителността и намаляване горната гранична честота.
Според хората, които са пробвали този дизайн, по-добре е да се спрем на Voight Pipe, а още по-добре - на някакъв вид хорни. Лично аз не съм пробвал TL.



Тема Re: Прредавателна линия-помощ...нови [re: Rutcho]  
Автор oceanman (непознат )
Публикувано17.12.03 17:04



Благодаря,ще се радвам.Наистина искам да експериментирам с по-разични начини и конструкций,но и аз самият съм си екстравагантен в разбиранията си...Затова се заинтересувах и от системите с 2 обема свързани с бас рефлекс...но досега нищо не съм изровил.наясно съм с проблемите по загуба на чувствителност,но аз съм "стар" човек вече и не държа на смазващи нива,а на реализъм и измерения...Затова се насочих към TL.Виждам,че в този сайт има добронамерени и сериозни хора.Бих желал и да немеря симулационни програми за гореспоменатите системи.Разполагам с една на JBL-тя ,като че ли е най-популярна,но за съжаление няма това,което ме интересува.Още веднъж блабодаря.



Тема Re: Предавателна линия-помощ...нови [re: oceanman]  
Автор дp.Kиpилoв (минаващ)
Публикувано17.12.03 17:41






Аз пък направих това:


I like eveything, but mediocrity...

Тема Re: Сподели ..нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор GoS (напреднал)
Публикувано18.12.03 00:54



Ще споделиш ли впечатления за зву4енето им ? И най-ве4е как се държат в ниския регион. Със същият говорител ли са като в този в цитирания сайт, или друг. Ако искаш го пусни в отделна тема.



Тема Re: Сподели ..нови [re: GoS]  
Автор NewSat (nepoznat)
Публикувано18.12.03 02:53



Ако имаш време да ми отговориш, мерил ли си нещо за получилите се технически характеристики след като ги направи и какво се получи?
Колкото до субективното възприятие, въпроса ми е: Ако сравняваш звученето им, с кои боксове би ги "оприличил"?
Поздрави

С добра дума и пистолет се постига повече отколкото само с добра дума!


Тема Re: наистин добре изглежда...нови [re: NewSat]  
Автор oceanman (непознат )
Публикувано18.12.03 08:54



наистина интересно...но как да моделирам собсвена конструкция.Ще ми помогне ли формулата ,която е стандартна за една четвърт дължина на вълната?Тук конструкцията е предварително изчислена.А аз искам да модеелирам свои идеи...например със SEAS EXCEL W 17 002,ILI VIFA MG 18,VIFA MG 14...или евентуално със SCAN -SPEAK за в бъдеще...15 или 18 см-ов
И наистина,как е звученето на това бебче?



Тема Впечатлениянови [re: oceanman]  
Автор дp.Kиpилoв (минаващ)
Публикувано18.12.03 14:50



Не използвах оригиналния Audax, защото нямаше откъде да го намеря-не се произвежда...
Използвах Visato BG 20 8 OHM има я на


Мисля, че звучат много добре за парите си (около 350 лв без личният ми труд)
В ниския регистър издишат, но само за определени видове записи, за други звучат така че колоната изчезва и около тем се разнася някакво огромно по размери и с много енергия звуково поле...
Не съм ги мерил, но съм им пускал записани на CD различни синусоиди и под 80 Хц започва да слиза, но за 90 % от музиката която слушам звучат адски добре.
Освен това си купих Fostex FE206 E и временно бях сложил тях-резултата е забележимо по-добър...свири по-силно, отива по-нагоре във височините и като цяло е с различен тембър...освен това няма едно врещене, което се проявава при Физатоните някъде около 2 Кхц...
Но бих препоръчал на всеки който има смелостта да си ги направи да не се колебае...резултатът си заслужава... мисля че могат да бият около 2 пъти по-скъпи колони...не по сила и бас, но във верността на звуковата картина и 3D имиджинга който правят...и както казват по DIY форумите " Войт Пайп - Най лесният за правене Хай-Енд високоговорител"

I like eveything, but mediocrity...

Тема Re: Впечатлениянови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор oceanman (непознат )
Публикувано18.12.03 15:09



А каква е цената на този Фостекс и как да се намери,изключвайки "Шарк".наистина визатоните крещят...по принцип...И благодаря и за сайтовете с теорията и нагледния материал...



Тема За по-напреднали дърводелци и басолюбителинови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор 3aropka (новак)
Публикувано18.12.03 15:30



Ето и снимка на моите хорни също с Fostex 206E:


Оригиналът е тук:






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.