Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 23.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шкаф-субуфер ???  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 13:34



...Една такава идея ми се е зародила в главата -
1-Да си направя масичка ( шкаф , етажерка ) за телевизора , видеото , плейара , двд-то и усилвателя . Не че имам всичките компоненти...
2-Да си направя субуфер.

Значи , въпроса ми е - Мога ли да си направя шкаф за всичките тези техники , като наи-отдолу , последното рафтче да е затворено , добре уплътнено и това да представлява субуфера ??? Т.Е. мога ли да си направя субуфер , на които да му продължа страничните стени , да им сложа още няколко рафта на който да разположа услилвателя и плеара....... а наи-отгоре да ( като капак ) да цъфне и телевизора ???

Замислил съм отпред стъклени вратички , за да е малко по-така..:))

Няма ли да се получи някакъв резонанс на цялата тази система ...и накрая да се сговни резултата ??? Мога да се откажа от стъклените вратички ...

Идеята ми е да се обединят тези двете неща с цел заемане на по-малко място.


Интересно ми е какво мислите по този въпрос ?

Благодаря предварително !!




Тема Подобна идея:нови [re: Kaloyan]  
Автор 3aropka (новак)
Публикувано03.12.03 17:19



има тук:





Тема Re: Шкаф-субуфер ???нови [re: Kaloyan]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 17:58



Budi siguren che efekt shte ima , no kakuv zavisi ot govoritelia i kutiata. A stuklata moje da drunchat nepriatno.



Тема Re: Шкаф-субуфер ???нови [re: Mitko]  
Авторposeydon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 21:15



az tazi ideia sum ia realiziral no bez stukleni vratichki zashtoto subwoofer-a e prakeleno moshten ai kato sa na edna konstrukcia dosta drunchat i e mnogo nepriatno no kato ideia si struva usiliata i sum mnogo dovolen ot tova koeto napravih sam samichuk s moite dve ruce inache az ne sum celial da spestia miasto v hola si zashtoto sum gorov v imeto na dobria bas da si sloja i 200L kasa no zasega mi e dobre Ne triabva da produljavash stenite na subwoofer-a za da napraviat raftove tui kato box-a na basa triabva da e masiven nai dobria variant e da go nadgradish neshto kato dve chasti koito perfektno si priliagat a kogato iskash mojesh da gi otdelish i da gi premestish neshto kato TV masite i TV na SONY samo deto tuka stava vupros za subb az lichno moia sum si go napravil taka nad subwoofer-a sum nadgradil oshte edin shkaf i dosta dobre stana
Kakvoto i da re6i6 ne slagai stuklo zashtoto drunchi mnogo
USPEH!



Тема Ще го направя - мамка му !!!нови [re: poseydon]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 08:54



...благодаря за мненията !! Идеята ми вече се оформя..

значи , мога да си направя субуфер и шкаф , който ще е малко по-разкрачен , така че да може да се вкарва отдолу ( субуфера ) . Може пак да има стъклени вратички , но като цяло двете конструкций няма да бъдат свързани . Да !

Този въпрос май беше за клуб " Направи си сам" . Дано някой не се е изнервил, защото често ми се случва да питам , но пък от друга страна нали за това са тези клубове .

Късмет на всички !!!



Тема Re: Ще го направя - мамка му !!!нови [re: Kaloyan]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 09:10



Давай, обаче пак си помисли за стъклата ! Моя суб е отделен ( 60л. 200W), ограничил съм до минимум всички околни стъкла ( една врата и един шкаф ), разделил съм ги на малки парчета, уплътнил съм ги със силикон и пак в някои моменти резонират и вкарват неприятен шум !
Успех !



Тема okнови [re: Samara]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 13:33



...не съм имал досега субуфер ( затова ще си правя ) и не знам какъв е

истинския звук на едно такова животно....Може и да се откажа от стъклените

вратички . Тях ще ги сложа накрая .

Какъв бас да използвам , двунамотъчен ( мисля че има такива )

или два отделни говорителя за левия и десния канал ???

Стъпалата ще са КУАД - на Мл.Констр.... Но за самите говорители и за

конструкцията малко се затруднявам...Даите някоя схема или чертеж на

субуфер да не се мъча с изчисления и разни проби-грешки...То е ясно че няма

да открия нещо ново..:)) Това за 200 в / 60 л. много ми допада...Само да не

падне полилея на комшията



...най-много се затруднявам с изчисленията ( предварителни ! ) на тръбата -
( тръбите , защото ще са две , и дължината...Има разни формули , но те маи са само за професионалисти , т.е. такъв новак като мен малко се обърква в разните константи и други неща който трябва да се имат в предвид...

Ако можеш изпрати ми една схемка която да направя и да съм сигурен че

резултата ще е като твоя или почти...:)

kaloyanm@abv.bg



Тема Re: okнови [re: Kaloyan]  
Авторposeydon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 22:07



az moia sub sum go pravil kato kopirah edin gotov veche napraven i estestveno testvan Prosto go kopirah edno kum edno zashtoto sled okolo 6 mesechno tursene razbrah che niama da stana ingener i da uspeia da napravia subwoofer izcialo moia konstrukcia Nesumneno ima mnogo varianti za edin subb no triabva da znaesh che ako ne si naiasno po dobre se ogledai za veche neshto praveno chui go izmeri go i go realizirai veroiatnostta da uspeesh e nad 80% a vse pak govorim za vlagane na PARI koeto e silen argument pred vsichki pochitateli na napravi si sam Az ne ti preporuchvam 2 driver-a za 2ta kanala edin vurshi prekasna rabota a za usilvatelite mi az moite gi vzeh ot PAS vnos ot DANIA s edna godina garancia skupichki no kachestveni koeto e po vajno
Drugo Ne se stremi kum moshtnosti a kum kachestvo ako iskash prosto neshto da dumka si kupi UNITEK 2+1 i si se kefi no ako iskash da iztrupvash kogato chuesh lubimata si muzika (Pri men JAZZ) to togava ti triabva neshto naistina kachestveno koeto ne prosto da dumka v kutia s dupka a neshto koeto shte ti dade edno nezabravimo useshtane useshtane za zvuk za muzika GRESHKA za istinska Muzika Spri se na hubav govoritel i po dobre investirai v nego V niakakuv sluchai KITAISKI ili BG made shtoto sa otvrat. Neshto EU MADE az sum sus MAGNAT i mi e super iako no ako iskash neshto naistina kachestveno si prigotvi pone 100lv samo za govoritel
Aide uspeh s realizaciata dano sum ti pomognal a za shemi eto niakoi linkove
SHEMA.RU
SXEM.NET
DIYSUBWOOFERS.ORG
zapochni ottam ako iskash da nauchish neshto poveche USPEH!



Тема Re: okнови [re: poseydon]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 03:18



Nai dobre kaji kakuv e biudjeta na proekta i az shte se opitam da te orientiram v izbora na govoritel i kutia, kato ne se pritesniavai da kajesh ako razpolagash s malko pari. Vse pak tozi klub se poseshtava poveche ot BASENTOSIASTI otkolkoto ot Haifisti sporeshti za nedolovimoto i nai vajnoto e da ne pravish proba-greshka zatova si kupi svesten govoritel(i) makar i po eftin a kutiata se pravi po nego.



Тема бюджет-ограничен , желания-многонови [re: Mitko]  
АвторKaloyan (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 10:59



...Наистина ми е ограничен бюджета . Да кажем че мога да отделя стотина лева за качествен бас . Качествен като за тези пари..:)) Кутията ще я изрежа в БРИКОЛАЖ . Интересува ме , как ще взимам сигнал и от двата канала , като баса ще е един ?? Точно затова мислех говорителите да са два , но на обща цена от сто лева.

Сега търся схема на субуфер , като ми се иска да е малко по-така ..:)

Да има разни хорни из вътре ( мисля че така се казваше ) , а не да е само една кутия .


ок. чакам мненията ви , че ми стана интересно..:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.