Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 01.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема znaete li naistina koi muz. instrument sliza ..нови  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 22:15



Zainteresuvah se dosta po povod disputa za kolonite na PAS otnosno koi muzikalen instrument e "izsviril" nai-niskata chestota i naistina namerih otgovora :)

Interesno mi e dali njakoi ot vas naistina znae koi e tozi instrument i kakva e nai-nisko izmerenata chestota ?



Тема Re: znaete li naistina koi muz. instrument sliza ..нови [re: titan]  
Авторred (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 07:33



Орган.Рояла слиза до 27 херца.



Тема Re: znaete li naistina koi muz. instrument sliza ..нови [re: red]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 10:33



ne moga da se setq to4no za imeto no ina4e e edin ogromen baraban izpolzvan ot 6aolinite i nai niskiq my ton e nqkade 15-16Hz.
pone taka si mislq......................



Тема Да!нови [re: titan]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано27.11.03 12:05



До ден два ще публикувам една доста изчерпателна статийка по темата.
Дано да ми остане време!



Тема Re: Да!нови [re: Rutcho]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано27.11.03 13:38



Отиди да слушаш наживо Рапсодия Вардар от Панчо владигеров и ще разбереш какво е ниска честота от един огромен "барабан". Иначе най ниския тон на пианото е 27Hz. Предолагам че и контрабаса вади също много ниска честота. Ако пуснете тема във форум класическа музика сигурно ще научите най ниските честоти на всеки инструмент.

Редактирано от Julian на 27.11.03 13:40.



Тема Re: Да!нови [re: Julian]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано27.11.03 14:38



Не слушам Панчо Владигеров.
А иначе класическа музика слушам наживо редовно.
В статийката има спектралните характеристики и на големия барабан, и на контрабаса, и на шаолинския исполинкси барабан.
Още малко търпение.....
А във форум Класическа Музика първо трябва да обясня какво е херц....



Тема Re: Да!нови [re: Rutcho]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано27.11.03 15:26



Не се притеснявай. Не са чак толкова невежи хората от форум класическа музика. А Панчо Владигеров и аз не го слушам но по трядиция с него се открива фестивала варненско лято, че там съм го слушал с един от най добрите български диригенти.



Тема Re: Да!нови [re: Julian]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано27.11.03 16:47



В ниакъв случай не искам да кажа, че тези хора са невежи, особено в областта на класическата музика. Но от лични наблюдения над познати музиканти съм останал с впечатление, че техниката никак не ги вълнува. Повечето дори си нямат свястна уредба.
А иначе музикалното произведение с най-голяма спектрална плътност, което съм чувал наживо, е реквиемът на Шнитке за пълен симфоничен оркестър и орган, ако не се лъжа 1992.
Най-невъможна от звукозаписна гледна точка е Aus Den Sieben Tagen на Щокхаузен, което чух две години по-късно под диригенството на композитора.



Тема Re: znaete li naistina koi muz. instrument sliza .. [re: titan]  
Автор end ()
Публикувано27.11.03 22:28



Със сигурност знам следното - най ниската честота при органа е 16 Hz - имам една книга с най различни инструменти и там са дадени основните честоти на различните инструменти. Но нищо не пречи някой да направи с компютър и по нисък тон. Съмнява ме обаче да има реална полза от тази работа



Тема 16 Hzнови [re: end]  
Автор дp.Kиpилoв (минаващ)
Публикувано28.11.03 11:33



...и когато решили да изсвирят пиеса за пръв път в операта в Сидни, използвайки най-ниският му тон (16 Хц), започнали да падат орнаменти от залата от стените и тавана. След това се наложил лек ремонт на сградата и решението повече да не използват най-ниския тон на органа...тази честота е много близка до честотата на земетресение и ако е с достатъчна амплитуда-може да има точно такъв ефект...

I like eveything, but mediocrity...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.