Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 01.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Фенове на музиката ли сте или на звука ?нови [re: taina]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано03.12.03 11:03



Аз лично на "мега - хи ултра" системата си слушам някои от много старателно подбраните си над 1000 диска (по-голямата част- оригинални) , където, за твое съжаление няма да може да се намерят споменатите майкъл и уитни...
Да не говорим, че полека-лека започвам да подновявам колекцията си от аудифилски грамофонни плочи.
Ако толкова те вълнуват музикалните ми вкусове, мога да ти изпратя списък.
А сега на темата:
Все по-сериозните изисквания към една музикална система са наложени от все по-високото качество на записа в последно време.
Съвсем уместно 3aropka отбеляза невероятното качество на последния албум на Kraftwerk, ако се опиташ да го възпроизведеш на посредствен дръжкофон, просто няма да разбереш въобще за какво става дума! След 20 години бездействие групата се е събрала, за да вдигне още малко летвата на аудиофилските критерии, поставена така високо от невероятно спектрално плътните албуми на Yello, които, съдейки по тяхното присъствие в голям брой референтни дискове, са станали вече бленда за съвременен звук.
И то масов звук, тук не говорим за невероятно динамично рафинираните симфонични творби на Stockhousen, които само ограничен брой оркестри се наема да изсвири, какво да говорим за записа им...
Подигравка с труда на великия аудио гуру Baron de Paravicini ще бъде записаният от него албум на Jon Hassell Fascinoma да се слуша на посредствена система. 100% акустичният запис е правен посред нощ в катедрала извън града, с най-качествените микрофони на B&K...
Разбира се, познавам маниаците, държащи скъпи системи и разполагащи само с десетина измерителни диска. Те приличат на собствениците на скъпи Поршета, които ги изкарват единствено събота вечер за да се изфукат по Витошка и после се прибират. Но болшинството аудиофии просто обичат музиката и щат- не щат се стремят да я слушат по начина, по който създателите и желаят. Евтината системка просто ограничава възможностите на слушателя до рокендрол от 60те (тъй като виждам, че не си фен на чалгата, нарочно не я споменавам като пример).




Тема Re: Фенове на музиката ли сте или на звука ?нови [re: taina]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 11:08



Това явно не е твоя клуб, тук музиката се ползва за слушане на техниката ! Ако наистина mp 3 ти харесва просто нямаш работа тук !



Тема Re: Фенове на музиката ли сте или на звука ?нови [re: Rutcho]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано03.12.03 13:33



Rutcho, можеш ли да ми пратиш и на мен списък с дисковете които имаш. Само класическата музика ме интересува а вярвям че имаш доста качесветни за писи и изпълнения.
julian78@mail.bg



Тема Re: Daite da se razbereme.нови [re: Samara]  
АвторPipid4o (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 13:59



M/y Pop-folk i 4alga ima golqma razlika.Az sa6to ne sly6am "Tez 4erveni domati"i"Piramidi i faraoni" s6oto tova e 4alga.A ne mi kazvaite 4e remix-e na Kameliq ili Gloriq sa lo6i.Razbirase tova e vapros na vkys.

A i nemoga da razbera kakvo protiv mp3-e imate?



Тема За музиката, технологиите и всичко останало...нови [re: Pipid4o]  
Автор 3aropka (новак)
Публикувано03.12.03 17:12



Между поп-фолка и чалгата разликата е колкото между съседа и комшията.
(Не съм специалист в областта, ако греша ме поправете)

А между mp3 и CD разликата наистина е чувствителна.

Ако не усещаш разлика между mp3 и CD проблемът е някъде в уредбата ти
или в ушите ти (дано да не е второто).



Тема Re: За музиката, технологиите и всичко останало...нови [re: 3aropka]  
Авторkimi (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 18:33



Точно заради това,че слушаш Глория и Камелия неможеш да направиш разлика между мр3 и сд.



Тема Re: За музиката, технологиите и всичко останало...нови [re: kimi]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 21:35



da kompresira6 myzika v mp3 e ravnostoino na tova da natika6 xladilnik v kibritena kytiika.
edinstveniq + e malkiq fail i ni6to drygo.



Тема Re: Daite da se razbereme.нови [re: Pipid4o]  
Автор NewSat (nepoznat)
Публикувано04.12.03 01:41



Ili o6te po-figuratvno: Da kompresira6 ka4estveno zapisana muzika v mp3 e vse edno da si napravi6 mikro kopie na hubava kartina vav format 2x1 mm, pod predlog 4e taka 6te moze da i se naslazdava6 vinagi....

С добра дума и пистолет се постига повече отколкото само с добра дума!


Тема Re: Daite da se razbereme.нови [re: Pipid4o]  
Автор r_popov (RIP)
Публикувано04.12.03 10:13



Pipid4o, има огромна разлика между мп3-ките и аудио CD-тата. По принцип винаги съм харесвал качествения звук, въпреки, че поради финансови причини не залитам към Hi-End техниката. Опитвам се да поддържам едно средно ниво в Hi-Fi зоната. Но дори и на мини-система всичко-в-едно на цена 250-500 лв. можеш да направим разлика между диск с мп3-ки и аидио-диск. Наскоро си купих от сергия сборен албум на БТР. Фен съм им и още в офиса, на компютъра го прослушах. Колонките ми са Teac PowerMax 60/2 /цена 18.50 лв./ а за звуковата карта не знам /май е Intel AC'97 Audio Controller/. Звучеше поносимо добре, докато не го чух в къщи. Ужасно . Никакви ниски, а вместо тях от колоните се чуваше един звук, който по обясними причини не мие удобно да го оприлича, и никакви високи, и шум, много шум. Просто записа беше направен от мп3-ки. На другия ден върнах диска и си взех паричките . Свалял съм много мп3-ки от Интернет и съм си ги записвал във аудио-формат на дискове. Еми не става.
Проблема при мп3-ките е в компресирането - използва се метод за компресия със загуба на качеството. Особено е осезаема тази загуба в качеството ако при компресирането задаваш бит-рейт под 192 Кб/сек. Като при бит-рейт 128 или 96 Кб/сек /което най-често се използва при обмен на мп3-ки по Интернет/ влошаването на качеството вече се забелязва и на непретенциозни колони за 15-20 лв., каквито са моите на компютъра в офиса ми.
Но ако целта е просто да върви някаква музика /все едно си пуснал радиото за фон/ няма проблем - един диск с мп3-ки и няколко часа не се занимаваш със смяна на дисковете .



Тема Re: Daite da se razbereme.нови [re: r_popov]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 11:40



Разбира се, че има разлика. Но аз лично мисля, че ако сравниш една добра саунд карта, като M-Audio Audiophile USB за цена 160-200лири ще е по-добра от много добър сд-плеър за ценови диапазон до 300лири и горе-долу ставащ за повече пари. Това с уговорката, че целта не ти е да спестяваш "място" на компютъра, а да рипваш музиката с подходящо качество с цел да го ползваш, като сд-ченджър.
Всичко зависи каква ти е целта.
Колкото по темата, аз съм купил системата с цел да слушам музика, а не да робувам на това дали е по-добрата или не. В момената съм доволен от това, което имам и предпочитам всяка седмица да си купувам 1-2 нови (оригинални) диска, отколкото да събирам пари за ъпгрейт с цел "чуване" на по-качествен звук от няколкото сд, които имам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.