Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 17.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Тема Широкоекранен телевизор...  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано02.10.03 15:39



Любопитно ми е, когато гледате обикновена телевизия на такъв телевизор и образа е разтегнат, забелязвате ли неща, които ви дразнят? Интересно ми е, защото оня ден ходих до Технополис и останах направо потресен, когато пред погледа ми попаднага едни 29" обикновен и един 32" широкоекранен... До тук нищо странно, но и на двата бяха пуснали Фешън ТВ!!! Гледайки двата телевизора, забелязах, че манекенките на 32"-вия бяха чувствително по-дебели от тези на 29"! Това, че главата на водещия на новите е леко деформирана, не е болка за умиране, но това е вече си е сериозен проблем...


...он самый лучший в мире крокодил...

Тема Re: Широкоекранен телевизор...нови [re: Gallandro]  
АвторPepper (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 16:23



Гала, бате, това е наивен въпрос, както можеш да ги сплескаш, така можеш да опънеш настрани и да ти резне картината от горе, без да си спец требе да ги знаеш тия неща, или пък да го пуснеш с две черни вици от страни но 1 към 1



Тема Re: Широкоекранен телевизор...нови [re: Gallandro]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 16:33



Мога да споделя собствения си опит: На всички е ясно че като гледаш картина 4:3 на екран 16:9 се получава деформиране на обектите. Но съвременните широкоекранни телевизори имат възможности да намалят (отстранят) дразнещия ефект от това разтегляне. Например моя Панасоник в режим "точен екран" разтегля картината в левия и десен край, а в средата на екрана (където се намира манекенката и където в повечето случаи е насочен погледа) картината е с реални пропорции. Така дразнещия ефект почти не се забелязва. Освен това при излъчване на картина с черни ивици от горе и от долу (много от музикалните клипове или филм във формат 16:9) телевизорът автоматично премахва тези черни ивици и картината отново е с реални пропорции. Ако пък това не ти е достатъчно можеш да превключиш тв в режим 4/3 и да гледаш реална картина (разбира се от ляво и дясно има черни ивици). Голямото предимство на широкоекранния телевизор е при гледане на филми на ДВД. Пък и форматът 16:9 е бъдещия формат за всички телевизии (не се знае обаче дали това е близко бъдеще, особено за БГ)



Тема Re: Широкоекранен телевизор...нови [re: dido]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано02.10.03 17:01



Да де, това ясно . Аз за това уточних, че става дума за когато е разтегнат... В смисъл забелязвате ли ги тия неща често или ги не. Всъщност може би трябваше да попитам, как предпочитате да гледате с черни ивици отстрани или на разпънат екран?


...он самый лучший в мире крокодил...

Тема Re: Широкоекранен телевизор...нови [re: Gallandro]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 17:20



Аз гледам на разтеглен екран (както обясних при "точен екран" на Панасоник разтеглянето е осезаемо само в краищата). Разбира се забелязва се , но не дразни. Освен това се свиква. Аз сега като гледам ТВ 4/3 ми се струва неестествено




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.