Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 29.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пресмятане на съседни срязващи честоти на филтринови  
АвторBilly (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 19:46



Мисля да си правя филтри за 3-лентиви колони.Филтрите ще бъдат 12дБ/окт с изключение на филтъра срязващ отдолу средночестотния говорител.Там мисля да е 6дБ/окт.За срязваща на високите съм избрал 5кХц защото така е препоръчал производителя им.За срязваща на басовия съм избрал 600Хц.Интересува ме какви срязващи честоти трябва да има средночестотния филтър като срязване отдолу и срязване отгоре.Ако знаете програми които могат да визкуализират и пресмятат тези неща ще сам ви благодарен ако ми кажете кои са и от къде мога да ги изтегля.



Тема Re: Пресмятане на съседни срязващи честоти на филтринови [re: Billy]  
АвторBilly (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 20:03



Забравих да кажа че високочестотния е 8 ома, басаците са 2х6 ома в паралел и средата е 4 ома.Ако някой се заинтересува и иска да ми помогне мога да му кажа и точните параметри на говорителите.



Тема Re: Пресмятане на съседни срязващи честоти на филтнови [re: Billy]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано15.08.03 11:06



Какви са говорителите?
Интересува ме специално типът на средата.....



Тема Де да беше толкоз просто...нови [re: Billy]  
Автор Audio Man (непознат)
Публикувано15.08.03 17:25



А май не е. Ама програми има, за тия като мен където ги мързи да смятат. Вярвам, че доста хора тук ги имат, аз имам само един LSPCad, мисля ....
Но като искаш, пробвай. Предполагам нещата могат да се оптимизират откъм ред / честота на филтъра, също и step Baffle response може да се оптимизира, ако си склонен да мръднеш /евентуално/ от 600Хз между баса и средите.



Тема Re: Пресмятане на съседни срязващи честоти на филтнови [re: Rutcho]  
АвторBilly (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 20:29



Средночестотния ми говорител е VIsaton WS 13 E 4 OHM ети и линка http://www.visaton.com/english/chassis.htm доста е широколентов 80-12000Хз 86дБ/1W/1m и и е доста линеен -не бие в нито една честота.Пищялките ми са Tonsil само че модела не се сещам какъв беше иначе е 8 ома 2-27КХц от титан,92dB/1W/1m и ако се поразрових из каталога на Conrad лесно ще ги откриеш - те имат само 1 модел титаниева пищялка.Басаците са JVC 160mm 6 ома и съм ги купувал от магазин за ел.части и не мога да дам никакви параметри освен резонансната им честота 30Хц.Басаците са много приятни,чувствителни(но не като звуково налягане просто свирят много добре при тихи нива на звука) хартиени са и са с дунапренена гънка.Това е което мога да предоставя като информация за говорителите.Мога и по подробни да изнамеря стига да поискаш.Rutcho благодаря ти предварително.И на Audioman също благодаря.



Тема Re: Де да беше толкоз просто...нови [re: Audio Man]  
Авторdumm (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 20:48



kakvo shte kajete za tazi pishtqlka? Kupih q ot CONRAD.
Modela e RSG114A, eto i link: http://www.nb-redsun.com/products/rsg114.htm



Тема Auuuuнови [re: dumm]  
Автор Audio Man (непознат)
Публикувано17.08.03 10:19



Az ne sym fen na tozi tip pi6tqlki. Maj imat dosta rezonansi......
No ina4e ima dobra 4ustwitelnost, kato za golqma ludnica Sigurno stawa za nqkoe Disko kolonka



Тема Re: Auuuuнови [re: Audio Man]  
Авторdumm (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 12:27



kak razbra che imat dosta rezonansi? A kolkoto do 4ustvitelnosta im e taka:) Pusnal sym gi s edni Eminence i sym im slojil L-Pad 5dB za da se izravniat malko:)
Titanovite pishtqlki Tonsil po-dobri li shte sa ot tezi ?



Тема Re: Auuuuнови [re: dumm]  
АвторBilly (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 13:39



Тези Toncil ги дават Hi-End и са за домашно слушане.Аз лично много ми харесвавт защото свирят много подробно,някакси убедително че тези високи дето ги свири са точно така и не компресират.Ето и линка от където може да видиш параметрите

http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c0c8d18c8/~flNlc3Npb249UDkwV0dBVEU6Q19BR0FURTAzOjAwMDAuMDJlNy40N2NiNTVhYiZ+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9MjkwMTI4NTc3MQ==?%7Eevent=display&%7Etemplate=PCAT_AREA_S_BROWSE&p_page_to_display=aufriss&SPEC_AREA_GUID=C75F763EAD11AD11E10000000A010251&x=22&y=6



Тема Re: Auuuuнови [re: Billy]  
Авторdumm (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 20:32



neshto si zbozil linka :-)P
chuval li si tezi pishtqlki koito pastnah po-gore? i te svirqt dosta "podrobno" i qsno. chudq se za test da si kupq 2 ot Toncil da chuq i tqh.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.