Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 18.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Тема vaprosi kum znae6ti  
Автор pe666o (непознат )
Публикувано04.06.03 09:16



Имам няколко въпроса към знаещите.Имам система Samsung MAX DN 67.Че съм се прецакал го знам и сам.
1.При някои от CD (не мога да установя какви) при включване на сараунда звука е нормален т.е. има разделяне по всички канали - ляво и дясно отпред,централен,задни, но при други целия звук се чува само от централния и е отвратителен.
Въпрос: Трябва ли да сменям централния или това си е от записа върху CD (на DVD всичко е 6) ?
2.Какви слушалки ще препоръчате (цена <=100 BGL)?
3.По някоя от спътниковите програми гледах за някаква вълшебна течност (или паста) за възстановяване на надраскани CD.
Въпрос : Някъде в България да има такова нещо?



Тема Re: vaprosi kum znae6tiнови [re: pe666o]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано04.06.03 09:59



1. Повечето музикални дискове не са предназначени за слушане със съраунд. Пускай ги на обикновено стерео. Проблема не е в уредбата. Ако в сигнала не е кодиран съраунд, ще звучи зле ако го включиш.

2. За слушалки: аз лично ползвам Technics (70 лв.), сравнявал съм ги с много други, звучат най-добре за цената си. Обаче музика се слуша най-добре на хубава уредба. Слушалките ги използвам само късно вечер, или когато обработвам звук.

3. Чул съм за тези комплекти за възтановяване на дискове, но не мога да ти кажа къде могат да се намерят. Търси в специализирани музикални или аудио магазини.



Тема Re: vaprosi kum znae6tiнови [re: pe666o]  
Автор pe666o (непознат )
Публикувано04.06.03 10:19



Първо – Благодаря
Никаде по CD не е отбелязано да ли са със съраунд или не или поне не знам начина (на DVD 5.1) Има ли някакво означение?
Техникс какъв модел са слушалките ?



Тема Re: vaprosi kum znae6tiнови [re: pe666o]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано04.06.03 11:49



На диска трябва да пише Dolby Surround или Dolby Prologic. Аз съм виждал само един диск със съраунд, саундтрак към един филм. По принцип музикалните дискове са без съраунд, но може и някои да имат без да е отбелязано. По-съвременните записи е по-вероятно да имат съраунд. Филмите на DVD винаги са със prologic, когато са с 2.0 канален звук. При 5.1 е ясно.

За слушалките, като се прибера довечера в къщи ще ти кажа точния модел. Но той не е толкова важен, работил съм с няколко модела на Panasonic и Technics, използват едни и същи драйвери, само конструкцията им е различна. Най-евтините бяха 32 лева (промоция), но звука им е същия като на тези от 70. Разликата при скъпите е че са с метална пластина, много здрава конструкция и позлатени накрайници. Евтините са доста по-нетрайни.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.