Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 04.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Panasonic TV i Tv-out problemнови  
АвторQuintrixF (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 10:40



Моля ви ме посъветвайте, тъй като съм боса с техниката ще обясня като за третокласници..извинете - имам Voodoo3 dfx карта с tv-out и от няколко месеца ми е вързана към телевизора - тъй като образа кабелната телевизия се скапваше прогресивно реших че компютъра прецаква образа и установих, че като извадя кабела от компютъра в телевизора - нямам кабелна телевизия????? Адски странно е - че като извадя кабела от компютъра и 2та ми телевизора не работят???
Явно че нещо е объркано от pc-то...ужас.
Какво бихте ме посъветвали?
телевизорът е в гаранция но е твърде голям за мъкнене в сервиз -дали има начин да се върнат т.нар."factory defaults"???



Тема Re: Panasonic TV i Tv-out problemнови [re: QuintrixF]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано18.04.03 11:25



Компютъра не ти е разбазикъл телевизора. Нещо е обълкано при свързването или връзката към кабелната се е скапала. Не ми се вярва телевизора да се е развалил, щом изчезва образа и на двата, ако правилно съм разбрал какво казваш. Ще трябва да дадеш повечко информация.
Като пъхнеш кабела от компютъра появява ли се кабелната пак? А всъщност кое къде и как е включено?
Значи какво разбрах да тук. Имаш два телевизора. Кабелът за кабелната ти се разклонява и отива към двата телевизора. Към единият е включен компютъра. Като извадиш кабела от него, ти изчезва кабелната и на двата телевизора ли? А като го включиш пак какво става? Под "скапва прогресивно" какво имаш предвид, че се е скапвала скапвала на телевизора към който е вързан компютъра или и на двата?
С какви жакове и къде точно(директно към телевизора, през видео и т.н.) са ти вързани кабелната и компютъра?


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".

Тема Re: Panasonic TV i Tv-out problemнови [re: Gallandro]  
АвторQuintrixF (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 11:43



Благодаря за бързия отговор:)
Значи - точно така е конфигурацията както си описал.
В момента в който извадя чинча (на кабела м/у tv-то и pc-то) от телевизора или видеото - изчезва сигнала от кабелната и на 2та телевизора?????
Най-странното е че където и да сложа чинча (в който и да е вход на телевизора или видеото) - телевизията тръгва!
Опитах се да пренастроя програмите - но нищо не става!
Направо не знам!!!



Тема Re: Panasonic TV i Tv-out problemнови [re: QuintrixF]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано18.04.03 12:25



Ням нищо :) И аз почнах да се озадачавам и ми стана интересно.

Знаеш ле как ти е разклонена кабелната със сплитер или тройник? Всъщност едва ли е сплитер, иначе втория телевизор нямаше да се влияе - или щеше да работи или не.

Под "изчезва" имаш предвид никакъв сигнал или непоносимо лош?

Можеш ли да пробваш да изключиш кабела за кабелната от телевизора в който ти е включен компютъра и да видиш дали другият ще работи? Другото което се сещам да провериш е дали ще има образ на двата телевизора(може и лош) като пробваш да изключиш кабела от към компютъра, а не от към телевизора и да допреш пръстена на накрайника му до парното наример. Също така проверила ли си дали хващаш някоя програма на телевизора в който е включен компютъра с обикновенна антена? Ако нямаш антена можеш да ползваш за експеримента парче тел или жица, колкото видиш дали ще се появи поне лош образ.


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".

Тема Re: Panasonic TV i Tv-out problemнови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано18.04.03 12:53



Още един тъп опит... ама съм много озадачен. Пробвай дали ще имаш кабелна ако включиш видео изхода на PCто към аудио входа на телевизора... хрумват ми разни идеи...

Имаш ли възможност някак си да включиш двата телевизора в един разклонител или в различни разклонители вързани в един и същи контакт? Всъщност това е експерименто, който е най-добре да направиш първо.
Ако е каквото си мисля, най-вероятно кабелната ти е разклонена с тройник, а не със сплитер. Ако сложиш сплитер нещата ще се оправят, но още не съм сигурен това ли е.


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Gallandro на 18.04.03 13:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от Gallandro на 18.04.03 13:35.



Тема Re: Panasonic TV i Tv-out problemнови [re: Gallandro]  
АвторQuntrix (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 14:27



Мерси мерси за предложенията:)
нищо не се променя уви-пробвах какво ли не - и вече взе да ми става смешно-викнах един куп хора да гледат сеир-защото е наистина толкова абсурдно това положение!!
Дори и с директния кабел, който ми влиза през прозореца не става-така че не е от сплитера...или тройника..или както и да се нарича.
Сега ще потърся някаква стайна антена да видя и ще пиша резултата.
Мерси за моралната подкрепа:)



Тема Re: Panasonic TV i Tv-out problemнови [re: Quntrix]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано18.04.03 14:51



И само вторият ли не ще да работи?

Абе според мен определено има някакви смущения, които по-принцип ти смущават кабелната и кабела към компютъра успява да отведе и угаси някои от тях. Въпроса е от къде идват. Мислех си, че може да има фозава разлика в контактите на двата телевизора, но явно не е това. Другият варият нещо не ми се вярва, но може примерно да се е скапало заземяването на телевизора и да се заземява през PCто, но нещо ми е мътно как точно може да стане...

Съществува вероятност (и сигурно е така, ако и на двата телевизора директно включен кабел без PC не работи) сигнала от кабелната да ти е зле. Повреда при тях или някой нелегално включил се към твоя кабел и до сега да те е спасявал само компютъра. Във всеки случей той не е повредил телевизора, особенно ако и на двата е така. Така че ако при директно включен кабел и към двата телевизора (за по-далечния, може и не е директно включен, а само да изключиш първия) нямаш сигнал, можеш с най-чиста съвест да се оплачеш на кабелния оператор.


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".

Тема az misljaнови [re: Gallandro]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано18.04.03 17:11



che problema e v kabela na kabelnata TV, skoro (predi 5-6 dni prez noshtta) imashe burja i az imam sashtite problemi - mislja che njakade kabela se e prekasnal i se darji na njakoja jica bez faza ili neshto takova.. v tazi burja poneje jiveja na tavanski mezonet, na edin sased antenata mu izhvarcha... i mislja che shtetite sa ottam samo deto az ne sam si varzal PC-to kam TV-to (imam GeForce 2 s TV out no ne go polzvam zashtoto monitora mi e 21 incha a tv-to 15)...



Тема Re: az misljaнови [re: radiodj]  
АвторQuintrix (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 17:16



Ммда...не знам дали да не занеса телевизора на сервиз - че е в гаранция, или пък да викна кабелджиите....хммм..чудя се дали няма да стане по-зле ако някой се намеси.
Ще преценя, но мерси за мненията - дано да е кабелен проблем, че поне е поправимо... а не да се наложи да си ползвам телевизора за поставка за вази или нещо такова..:))



Тема Re: az mislja [re: Quintrix]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано18.04.03 17:37



Щом не е от разклоняването на кабела, викай смело кабелджиите. Само ако не знят за разклоняването на кабела към втория го прикрий преди това . Не могат толкова лесно да ти скапят телевизора.


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.