Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 01.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Усилвателно въпросче ?  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано13.04.03 17:59



Застанал съм пред една дилема :
HIGH-END ли да си купя ?
Или да си правя лампово стъпало ?
Какви са вашите мнения по въпроса ?



Тема Re: Усилвателно въпросче ?нови [re: Mr.Nqkoj]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 18:49



MI zavisi kakvo razbirash pod High end :)



Тема Лукаво въпросче ...нови [re: Mr.Nqkoj]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано13.04.03 23:06



За мен HIGH-END и лампи са понятия, които ако не са идентични, поне доста се препокриват.
Ако имаш достатъчно практически опит в областта на лампите хич не се и колебай! В момента има чудесеин избор както от лампи, така и от крайни трансформатори, качествени кондензатори и сичко останало, което ти е нужно.
И то на приемливи цени, защото има търсене и се появиха доста производители!
А за схемата нямай грижа - имам колекция от стотици схеми, от която можеш да си избереш каквото ти душа поиска!


Който пие бира, не умира!


Тема Re: Лукаво въпросче ...нови [re: Rutcho]  
Автор дp.Kиpилoв (непознат )
Публикувано14.04.03 16:55



Може би е най-добре да споделиш първо с какви озвучителни тела разполагаш. След това с какъв бюджет (макар че думичката хай-енд веднага предполага голям). После може би какво си слушал досега и кое ти харесва най-много. Аз бих могъл да ти предложа нещо от солид-стейт видовете, което е трудно само откъм шлосерска, но не и откъм електронистка гледна точка, а като звучене-може спокойно да го сбъркаш с лампово и в същото време да разполагаш с по-голяма мощност, ако особено държиш на това...



Тема Re: Усилвателно въпросче ?нови [re: titan]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано15.04.03 22:53



Какво трябва да разбирам ???
Във всеки случай не е усилвател респром



Тема Re: Лукаво въпросче ...нови [re: Rutcho]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано15.04.03 23:03



Практически опит с лампи нямам кой знае колко.
Но поне на теория ми е ясно какво е това лампа и какви видове има.
Занимавам се с развой на електроника с едночипови контролери,CPLD и FPGA логика.

Чесно казано май ще се насоча към лампово стъпало.
Какво би препоръчал като елементна база и схемно решение ?
Мисля си за нещо около 20-25W на канал.



Тема Re: Лукаво въпросче ...нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано15.04.03 23:17



Значи ще се местя в ново жилище след около месец.
И ми се иска да си направя озвучаването по добре от колкото е сега.
На мощност не държа.Повече на качество.
В момента разполагам с един CD player PHILIPS, един руски усилвател (на който ми е писнало да му сменям кондензаторите и май скоро ще го засилвам на някаде) и един чифт АМФИТОН
С АМФИТОН-а не мисля да се разделям свири много добре.



Тема Re: Лукаво въпросче ...нови [re: Mr.Nqkoj]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано16.04.03 11:17



Прилично лампово стъпало с 20-25 вата на канал можеш да направиш най-лесно и евтино с руските лампи 6П3С. Има ги по магазините. Схемата, която ще ти предложа е лесна за изпълнение и не се нуждае от някакви специални настройки. Крайни трансформатори мога да ти направя (следващата седмица така или иначе ще дам да се навиват 2 чифта) или ако държиш на маркови, мога да ти кажа как да си доставиш.
Ако те притеснява работата с напрежения от порядъка на 400 V, мога и аз да ти го сглобя.
А за Амфитонките си прав, остави си ги. С малко доработка могат да свирнат много добре. Единственото, което не им харесвам, са пищялките, които лесно могат да бъдат подменени с ARV-104-60/6 на TVM. Продава ги Краси Драгиев (PAS) и струват двайсетина лева. А ако се пипне и филтъра, резултатът е наистина чудесен!

Който пие бира, не умира!


Тема Re: Лукаво въпросче ...нови [re: Rutcho]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 12:18



кажете повече за доработката на амфитон и къде се намира това PAS защото на мен ми е изгоряла едната пищялка



Тема Re: Лукаво въпросче ...нови [re: koko]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано16.04.03 15:07



Сайта на PAS e:
http://www.pas.hit.bg/
Там има адрес и телефони.

Който пие бира, не умира!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.