Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 29.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бихте ли ме посъветвали за Колони?  
АвторX-RAY (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 23:20



Здравейте.
В момента си търся някакви колони до 1000лв. В момента съм разгледал какво предлагат в Техномаркет и Технополис. В Техномаркета има предимно Jamo, а гледам тях не ги уважавате много. За момента съм се спрял на Тannoy Mercury MX4-M i Infinity 40 и бих искал да ви питам дали си заслужават, или за тези пари мога да взема нещо по-добро?



Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: X-RAY]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано13.04.03 13:14



Привет!
Нямам намерение да те засипвам с техническа информация за колоните, които можеш да си купиш за 1000 лева.
Моята препоръка е проста: единственият критерий за качеството на колоните си самият ти!
Как бих постъпил на твое място?
Бих взел 2-3 диска с музика, която познавам много добре и бих отишъл в магазините, където се предлагат колоните, които ме интересуват. Бих помолил да ги свържат към същия усилвател, като този, който ползвам (или бих желал да си купя) и оттам нататък ... решението ще дойде само.
Все пак няколко думи за колоните, които спомена.
Аз не съм любител на Jamo, но Classic е доста висок модел. Не съм го слушал подробно, но се каня тази седмица да му обърна повечко внимание (виж темата за Jamo Classic 10, започната от КИНГ КОНГ).
Що се отнася за Tannoy , Mercury е най-ниският клас. Несериозно звучи една колона, висока почти метър да тежи само 11 килограма, нали? Иначе са направени грамотно, но, честно казано, не е ясно доколко плащаш за самите колони и доколко за марката. За мен лично сериозните модели почват от Definition нагоре.
Колонката на Infinity е по-солидно изработена, но звукът и е скръб. И как няма да е, след като от десет години вече не ползват чудесните високоговорители на японската фирма Fostex, с които създадоха една от най-великите акустични системи в света - IRS и на които (защо да крия) съм голям фен. Сега нямам представа с какви говорители работят, но за мен Infinity отдавна е фирма за автомобилни тонколонки и нищо повече.
А замислял ли си се за покупка втора ръка?
Според мен това е начин да вземеш нещо от по-висок клас за същите пари, като, разбира се, съществува рискът да попаднеш на дефект... Но за щастие в този форум ще се намерят доста хора, в това число и аз, които биха ти помогнали, ако се решиш на такава стъпка.
Така че не бързай - поразходи се и послушай повечко.
Не пропускай да чуеш моделите на B&W и Celestion в същия ценови клас!
Успех!

Който пие бира, не умира!


Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: Rutcho]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 13:43



Rutcho, можеш ли да дадеш мнение за B&W DM602S3, които са в този ценови диапазон и да ги сравниш с някои други подобни? Например KEF Q1?
Ивинявам се на X-RAY, че му се бъркам в темата, но и аз се каня да купувам подобни високоговорители след някой и друг месец, а само с четне не става. Имам в предвид, че чета предимно мнения и ревюта, защото аз лично не разбирам много.
Мерси



Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: pesho]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 15:06



Che kude ima tuk B&W ? Az imam KEF Q1 i ako njakoi iska da gi sravni njamam nishto protiv :))



Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: X-RAY]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 16:33



На "Солунска" 21 " Балкан аудио " разпродават предниа модел на Dynaudio Audience , страхотни колони за цената си ,ако изкаш истински звук. Аз си взех модела 60 , преднита ми колони бяха Таной МХ3,продават се ако някой се интерисува още са в гаранция.



Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: X-RAY]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано13.04.03 17:31



Виж за пореден път пиша за "мойте" правени колони. Във всеки случаи давам ти телефон (02/598834 Владимир) и ти казвам две неща:
1во - става въпрос за HI-END, и цената може да е и по-малка, например 800 - дори и за толкова ще останеш много доволен от върховото им качество.
2ро - при правени колони външният вид винаги притеснява, е в този случаи външният вид е идеален, за това няма притеснения.
Става въпрос за уникални поръчкови колони правени от специалист по колони, а не просто като някое хоби.
И понеже знам за предубеждението на хората, моля те направи ми една услуга , обади се, питай и вече изборът си е твой.

А между другото, за останалите, отново казвам че това не е някакъв опит за бизнес от моя страна,а просто препоръка.



Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 18:41



Ebati preporukata :))))) kazah li vi az che vinagi shte ima takiva raboti .Nishto de trjabva da ima izbor .Idi chui gi ela pri men chui i moite i si preceni :)))) Otidi drugade chui i tehnite



Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: titan]  
АвторX-RAY (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 18:54



pesho, то и аз не разбирам много и затова питам ;). Къде мога да намеря колони на старо? В някой оказион може би. JBL хубави ли са?
Гущер, твоят човек има ли някакви готови образци?

П.П. То наистина в крайна сметка ще се разходя да ги чуя, но искам и вас да ви питам, за да сведа търсенето до минимум.



Тема Re: Бихте ли ме посъветвали за Колони?нови [re: X-RAY]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано13.04.03 22:01



В повечето оказиони нищо няма да намериш.
Поогледай се кой какво предлага.
Ако ти хареса нещо, направо попитай във форума дали ценате си заслужава.
Забравих да коментирам колоните, правени по поръчка.
Много хора могат да ти предложат такива, защото у нас има доста ентусиасти.
(Моя милост в това число).
Предимства:
1. Не плащаш за марка
2. Ако ти ги прави човек, който е в час, той ще се осведоми каква точно музика слушаш, с каква сила, в каква стая и т.н. и ще се съобрази с всичките ти изисквания, за да постигне точно звука, който ти допада
3. Лесен сервиз - при дефект говорителите могат да бъдат лесно доставени отново и заменени, без да се налага месеци търсене или пък пренавиване.
Недостатъци:
1. Марката продава изделието, ако ти се прииска да ги продадеш, ще е трудно
2. Не всички, които твърдят, че могат да ти направят тонколони са наистина в час, малко хора разполагат с истинска измерителна апаратура и повечето карат "на слух". Непременно поискай резултати от измерване в акустична камера. Не че са толкова важни, но това е доказателство, че човекът има достъп до професионална апаратура!

А иначе колкото повече се разходиш и послушаш, толкова по-добре!


Който пие бира, не умира!


Тема за rutcho и x-manнови [re: Rutcho]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано13.04.03 22:15



Да това забравих да кажа, колоните се правят по всички правила както си му е редът. Тоест говорителите се изчисляват в акустична камера. Аз не съм спец на със сигурност съм виждал честотни характеристики, характеристики показващи резонансната честота (т.е. съпротивлението спрямо честотата за конкретен говорител) и т.н. и още характеристики които аз не знам.
Но като цяло отново подчертавам че става дума за hi-end (аз не слушам скъпа техника от вчера).
А колкото до броиките, в момента не съм сигурен че има, но ти все пак се обади. Все пак става дума за поръчкова колона.


A за titan - извади 2500 лева и може сериозно да стане борене с refference 205.

Редактирано от Гyщepът oт дъpвoтo на 13.04.03 22:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.