Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 19.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема 22-23 kHzнови  
Автор var (vikont)
Публикувано12.02.03 22:42



poigrah si s edin generator na chestota /softueren/ i nabliudavah edin mnogo interesen efekt vurhu sebe si :)
po princip sum chuval, che chestoti ot porqduka na 4 Hz predizvikvat panika v choveka, no ne znaeh che i chestoti ot porqduka na 22-23 kHz go pravqt!
az naistina go izpitah! otvratitelno e! :))
chovek moje li da si navredi seriozno /na zdravoslovnoto sustoqnie/ pri podobni experimenti? imah chuvstvoto che shte poludeq - a vuzdejstvieto be ne po-dulgo ot 4-5 sec ... - visokochestotnite mi govoriteli ne sa mnogo dobri - bulgarski 80W ne znam dali sa vuzproizveli tochno 23 kHz no tova nqma znachenie - chestotata e bila ot toq porqduk i v nachaloto ne chuvah pochti nishto napregnah se da chuq - pousilih oshte malko usilvatelq ... i se poburkah :)
ne vi preporuchvam da probvate
pochti sum siguren che pri malko po-dulgo vuzdejstvie ... chovek moje da se poburka
kakvo mislite po vuprosa?

People can fly.... anything can happen...


Тема Re: Гаден експериментнови [re: var]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано12.02.03 23:51



Знам го тоя ефект. Не е съвсем безопасно да го правиш. Тъй като тези честоти не ги чуваш, нямаш представа с какво ниво ги слушаш, и като увеличиш повече рискуваш да си навредиш. То пищялката едва ли ще издържи дълго за да ти навреди, ама знае ли човек. Аз имам тестово CD, генерирал съм синусоидален сигнал със различни честоти от 20 до 22000 Hz. и съм ги записал на диск. До 19 kHz чувам сигнала, по-нагоре не. Но още при 17 - 18 kHz и високо ниво усещам леко главозамайване. Отваратително е.



Тема Re: 22-23 kHzнови [re: var]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 10:41



Az sym opitwal s 22-23Hz i efekta e syshto otwratitelen, no nqmam tyrpenie otnowo da go izpitam.
Pozdrawche!



Тема Re: 22-23 kHz [re: D]  
АвторБaй Гaньo (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 13:12



Глеите са пичове първо ако звуковата платка не ти е креативска малко трудно ще извади повече от 20 кХц освен това ти като си повдигнал високите честоти от усилвателя и го усилиш тои започва да криви и всушност това което чуваш не са 23 кХц а хармоници които с в чуваемата област аз лично тоя експеримент сум го правил и то се усеща кото почна да усилвам се усеща как усилвателя започва да криви е освен ако твоя не е некъв от тия вериспешулите :) .Относно за компактдиска еми сори тои не вади повече от
20 кХц ако не ми вярвате мойете да прочетете в книжката му надявам се ,че сум ви бил полезен с тази информация



Тема Re: 22-23 kHzнови [re: var]  
АвторБay (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 13:46



А стига бе! Аз си мислех, че само кучетата чуват над 20 KHz



Тема Re: 22-23 kHzнови [re: Бaй Гaньo]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 14:04



Евала!!! Аз имам Audigy и пак се съмнявам, че ще извади такива честоти без да се появят множко хармоници :-)))))))))))))))))



Тема Re: 22-23 kHzнови [re: Бay]  
Авторddt1 (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 16:42



abe vie izvynzemni li ste be chuvali mi 19KhZ oleee..... idete na doktor se pregledaite i shte ustanovite che nad 12KhZ rqsko pochva da spada nivoto koeto useshtate
izklucheno e da chuvash 17-18-19KhZ chuvash nqkakvi harmoici na shibanata sound karta ili CD



Тема Re: 22-23 kHzнови [re: ddt1]  
Авторben (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 17:45



Mnogo si prav samniavam se niqakoi da moge da 4ue nad 16khz



Тема Re: 22-23 kHzнови [re: ben]  
АвторPepy (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 22:14



Е и вие забихте на някъде. Пробвал съм се на генератор без никаква звукова карта и колони други глупости и чувах до 16-17 kHz имаше хора дето твърдяха че чуват и 18 kHz, но аз не ги различавах ясно и затова казвам, че не ги чувам по-скоро беше като странно усещане за нещо във въздуха. В общи линии обаче с много малки изключения всички чуваха 14-15 kHz.



Тема Re: 22-23 kHzнови [re: Pepy]  
Автор var (vikont)
Публикувано13.02.03 22:19



hmz ... te si mislqt che kato sa procheli nqkude neshto - znachi e vqrno - e nqma nishto takova vseki chuva sam za sebe si
ne tvurdq che kolonite mi sa izvadili 23 kHz i az sum gi chul - generatora na chestota pokazvashe tolkova i pri niskite moga da potvurdq che beshe veren /probvah 4 Hz :)) no se chuvashe samo pukvane po 4 puti za sekunda - ne i zvuk - to ot mojte basove ne moga i da ochakvam podobno neshto - dori 40 Hz sa im malko - te svirqt ot kum 50-60 nagore/
stavashe vupros za drugo - a imenno za useshtaneto - otvratitelno - usilil sum signala ot porqduka na 25 - 30 W za da go chuq

People can fly.... anything can happen...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.