Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 03.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Програмируемо дистанционнонови  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано12.02.03 10:40



Някой играл ли си е с токива? В момента всичките ми уреди са с отделни дистанционни (общо 5 на брой) и просто лудвам . Ресивъра ми е с универсално дистанционно, но то не хваща нито един от останалите уреди . Реших че едва ли ще намеря подходящо универсално, защото съм направил абсолютен мишмаш от марки и поколения техника, а и планирам да сменям някои неща след известно време. Та въпроса ми е:

Бачкат ли добре програмируемите дистанционни? Имали ли сте проблеми? Някой може ли да ми препоръча какво и откъде да си взема?

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA


Тема Re: Програмируемо дистанционнонови [re: Gallandro]  
АвторDHV (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 10:54



Лично нямам и не съм работил с такова. Но мой приятел работи в сервиз и се е занимавал доста. Според него няма никакъв проблем с тях, програмират се от друго дистанционно лесно и могат да поддържат много различни кодове. Може би си струва да пробваш.



Тема Re: Програмируемо дистанционнонови [re: Gallandro]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 10:56



Имам такова на ресивъра YAMAHA.
Може да се програмира за 1000 марки ,а съм го програмирал за управление на TV SONY, Видео PANASONIC И DVD TOSHIBA..Всичко работи перфектно като позволява да се използват всички фунсций от оригиналните дистанционни.

Редактирано от KИHГ KOHГ на 12.02.03 11:35.



Тема Мерси на всичкинови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано12.02.03 11:43



Събота ще пообиколя да си намеря някое свястно. Щото в магазинчето отсреща има някви китайски боклуци по 12 лв. дето май са правени с тесла и моторен трион .

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA


Тема Re: Мерси на всичкинови [re: Gallandro]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 13:19



Няма универсално дистанционно което достатъчно добре и пълно да покрива ВСИЧКИ функции на оригиналния пулт.Винаги има компромиси с които трябва да се съобразяваш. Ако желанието ти е да можеш да ползваш само ОСНОВНИТЕ функции т.е. ON/Off,Vol+/Vol-, P+/P- и други от този род то задачата е по-решима. Имай в предвид и че на всички универсални дистанционни именно тези (основни) функции са си по местата (имам в предвид това: което е обозначено на пулта да върши точно това при правилен избор на кода разбира се), всичко останало което ти трябва може да бъде разположено по доста "разхвърлян" начин, така че на първо време ще ти трябва помагало от типа: за КОЕ устройство КОЯ ФУНКЦИЯ на КОЙ БУТОН БЕШЕ? Универсалните вършат работа но обикновенно това е един от последните варианти за хора които НИКОГА не са виждали ОРИГИНАЛНИЯ пулт на нещото.Когато обаче си виждал, работил, а още повече го и имаш (ориг.пулт) какъвто е твоя случай то едва ли ще останеш очарован и едва ли ще приемаш изказвания от типа,че са супер и имали ВСИЧКИ функции.



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 13:30



има..и мога да ти го покажа!
не знам какво наричате "универсално" но това на ресивъра ми покрива 100% всички останали



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 13:38



Ще ми е любопитно да го видя, а също така какво означава 100% и кои са "всички останали"



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 13:49



ами...означава че изпълнява абсолютно!!! всички функций на дистанционните на телевизора, видеото и dvd - то:)

Редактирано от KИHГ KOHГ на 12.02.03 13:52.



Тема Re: programmableнови [re: RC]  
АвторDHV (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:24



Говорим за програмируеми дистанционни, не за готови с вградени кодове. Има модели дори без надписи на бутоните, можеш да им присвояваш напълно произволни функции, включително специализираните за определен уред - от типа на меню, setup и т.н. Програмирането става чрез подаване на сигналите от оригиналното дистанционно - може да се програмира всичко. След това си надписваш бутоните по твое желание.



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:25



Не го приемай като заяждане, но ми е МНОГО интересно как ти се казват
TV-то,VCR-a и DVD-то, а също така марката на вълшебния пулт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.