Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 05.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Програмируемо дистанционно  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано12.02.03 10:40



Някой играл ли си е с токива? В момента всичките ми уреди са с отделни дистанционни (общо 5 на брой) и просто лудвам . Ресивъра ми е с универсално дистанционно, но то не хваща нито един от останалите уреди . Реших че едва ли ще намеря подходящо универсално, защото съм направил абсолютен мишмаш от марки и поколения техника, а и планирам да сменям някои неща след известно време. Та въпроса ми е:

Бачкат ли добре програмируемите дистанционни? Имали ли сте проблеми? Някой може ли да ми препоръча какво и откъде да си взема?

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA


Тема Re: Програмируемо дистанционнонови [re: Gallandro]  
АвторDHV (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 10:54



Лично нямам и не съм работил с такова. Но мой приятел работи в сервиз и се е занимавал доста. Според него няма никакъв проблем с тях, програмират се от друго дистанционно лесно и могат да поддържат много различни кодове. Може би си струва да пробваш.



Тема Re: Програмируемо дистанционнонови [re: Gallandro]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 10:56



Имам такова на ресивъра YAMAHA.
Може да се програмира за 1000 марки ,а съм го програмирал за управление на TV SONY, Видео PANASONIC И DVD TOSHIBA..Всичко работи перфектно като позволява да се използват всички фунсций от оригиналните дистанционни.

Редактирано от KИHГ KOHГ на 12.02.03 11:35.



Тема Мерси на всичкинови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано12.02.03 11:43



Събота ще пообиколя да си намеря някое свястно. Щото в магазинчето отсреща има някви китайски боклуци по 12 лв. дето май са правени с тесла и моторен трион .

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA


Тема Re: Мерси на всичкинови [re: Gallandro]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 13:19



Няма универсално дистанционно което достатъчно добре и пълно да покрива ВСИЧКИ функции на оригиналния пулт.Винаги има компромиси с които трябва да се съобразяваш. Ако желанието ти е да можеш да ползваш само ОСНОВНИТЕ функции т.е. ON/Off,Vol+/Vol-, P+/P- и други от този род то задачата е по-решима. Имай в предвид и че на всички универсални дистанционни именно тези (основни) функции са си по местата (имам в предвид това: което е обозначено на пулта да върши точно това при правилен избор на кода разбира се), всичко останало което ти трябва може да бъде разположено по доста "разхвърлян" начин, така че на първо време ще ти трябва помагало от типа: за КОЕ устройство КОЯ ФУНКЦИЯ на КОЙ БУТОН БЕШЕ? Универсалните вършат работа но обикновенно това е един от последните варианти за хора които НИКОГА не са виждали ОРИГИНАЛНИЯ пулт на нещото.Когато обаче си виждал, работил, а още повече го и имаш (ориг.пулт) какъвто е твоя случай то едва ли ще останеш очарован и едва ли ще приемаш изказвания от типа,че са супер и имали ВСИЧКИ функции.



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 13:30



има..и мога да ти го покажа!
не знам какво наричате "универсално" но това на ресивъра ми покрива 100% всички останали



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 13:38



Ще ми е любопитно да го видя, а също така какво означава 100% и кои са "всички останали"



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 13:49



ами...означава че изпълнява абсолютно!!! всички функций на дистанционните на телевизора, видеото и dvd - то:)

Редактирано от KИHГ KOHГ на 12.02.03 13:52.



Тема Re: programmableнови [re: RC]  
АвторDHV (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:24



Говорим за програмируеми дистанционни, не за готови с вградени кодове. Има модели дори без надписи на бутоните, можеш да им присвояваш напълно произволни функции, включително специализираните за определен уред - от типа на меню, setup и т.н. Програмирането става чрез подаване на сигналите от оригиналното дистанционно - може да се програмира всичко. След това си надписваш бутоните по твое желание.



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:25



Не го приемай като заяждане, но ми е МНОГО интересно как ти се казват
TV-то,VCR-a и DVD-то, а също така марката на вълшебния пулт.



Тема Re: programmableнови [re: DHV]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:28



Ти някога виждал ли си такива и работил ли си с нещо подобно?
Дай инфо как се казват и къде се продават.



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: RC]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано12.02.03 14:30



Идеята ми е точно за базовите функции. Искам просто да не се пресягам, към масата хиляда пъти и да търся Вярното сред Многото, когато просто гледам някой филм. За разни настройки най-вероятно ще продължа да си ползвам оригиналните.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA


Тема Re: programmableнови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 14:35



Нали ти казвам че го имам това нещо...не се продава само дистанционното а то е на ресивъра! Програмира се или чрез кодове на съответния уред който ще ползваш или както казва DHV от самото дистанционно на нещото...било телевизор, видео или пр. По този начин си спестяваш да търсиш в тъмното 100 други дистанционни...
А къде се продават такива ресиври...ами..започни от Техномаркета..



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 14:37



не го приемам... виж по-горе написах кое какво е



Тема Re: programmableнови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:59



Питането в първия постинг беше малко по-друго.
Вече говорим за съвсем различни неща.
Човека питаше според мен "дали да си купи едно копче което да може да си зашива на различните балтони дето има, а не да си купува балтон".
И все пак какви марки са техниките които управляваш по този начин от ресивъра?



Тема Re: Мерси на всичкинови [re: Gallandro]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 15:13



За тази цел вероятно ще намериш нещо подходящо, но все пак зависи от марките и моделите на техниката която имаш и искаш да управляваш.
Имай в предвид, че голяма част от нещата на пазара са китайски и там рекламния и пазарен елемент е силно застъпен.



Тема Re: programmableнови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 15:15



Човека каза че "Ресивъра му е с универсално дистанционно, което не хваща другите неща" - въпросът е дали това дистанционно е програмируемо или не! ако не е...може да си купи друго но незнам до колко би било ефективно...както каза той китайска тояга за 12 лв....малко ме съмнява!
Та значи с моето дистанционно след програмирането съсвсем спокойно и както казах със изпълнение на всички функций на оригиналните дистанционни управлявам:
Телевизор SONY, Видео PANASONIC и DVD TOSHIBA. Понеже ресивърът е YAMAHA без да се налага допълнително програмиране управлява и CD плейрът и тунера които също са такива.



Тема Аз питах за ПРОГРАМИРУЕМОнови [re: RC]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано12.02.03 15:27



Съмнявам се да намеря универсално, което да подържа всичко. Мисля че има свесни по магазините за дистанционни, например има един в безистена под колоните на Пиродска. В едно квартално магазинче, а и в книжарницата на ТУ-София съм виждал разни китайски пръчки по 12, 18 и 24 лв., ама токова не ми се взима. Предполагам че по по-свестните магазини ще има и по свестни. Даже би трябвало да продават и резервни за ресивъра на КИНГ КОНГ. Иначе гледах в ТехноМаркета даже едни видеота SAMSUNG с програмируеми (не универсални) дистанционни. Явно вече започват да ги слагат навсякъде.

КИНГ КОНГ какъв ти е точно модела на рисъвъра? Та да видя направо дали няма да намеря резервно за него.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA


Тема Re: programmableнови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторRC (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 15:28



Благодаря за инфото.



Тема Re: Аз питах за ПРОГРАМИРУЕМОнови [re: Gallandro]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 15:35



YAMAHA DSP A-5 но се съмнявам да намериш. По скоро кажи какъв е твоят ресивър и самото дистанционно програмируемо ли е? ако е YAMAHA ще ти кажа кодовете на различните машинки



Тема Re: programmableнови [re: RC]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 15:36



Моля



Тема Мерсинови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано12.02.03 15:42



Panasonic е и е с универсално дистанционно (не е програмируемо) което не подържа останалата ми техника. Иначе имам кодовете, ама не са му вкара ли много неща .

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA


Тема Re: Мерсинови [re: Gallandro]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано12.02.03 15:46



ясно! значи трябва да търсиш програмируемо което да ти пасне...имаше един магазин до Лъвов мост..попитай там



Тема АЛО! Стига спорове.нови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторDHV (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 18:20



Докато бях на работа тук се разгорещиха спорове...
Първо - както казах лично нямам и не съм работил с такива джаджи. Знам за тях от познат на когото вярвам. Работи във фирмен сервиз на Panasonic и каза че при тях в сервиза продават такива. Китайски са, но не от тези правени с чука и теслата, а качествени. Не си спомням точно но мисля че каза около 30 -40 лева като цена. Не се учудвам че има такива, мисля че не е нещо кой знае колко сложно. Дистанционното се програмира от друго, като на всеки клавиш могат да се присвояват няколко кода едновременно. Првключва се с функционални кавиши в няколко режима. Не зная дали обикновените модели го могат, но това с което той работи е точно такова.
Както казах - това е което помня по-памет. Въпросния сервиз се намира близо до семинарията в София, но не знам как се води като адрес. Мога да проверя на картата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.