Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 21.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я УСПОКОЙТЕ ТОПКАТА  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано11.02.03 10:09



Привет момчета:)))
Забелязвам, че относно правенето на усилватели, колони и пр. се развихрят доста горещи страсти:)) В това число и тонът ми към Др.Кирилов беше по-остър от необходимото, за което се му се извинявам публично!!!!
Нека малко да успокоим нервите и да не прескачаме границата на добрия тон!!! Все пак говорим за някакви си жици, съпротивления и транзистори:)))



Тема Наздраве!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автордp.Kиpилoв (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 10:47



Имаш една виртуална бира от мен по този случай!
Радвам се, че разбра че се опитвам да бъда обективен и да говоря с теб с аргументи, а не да се заяждам по принцип. Доста пъти си помислих да спра да пиша в този форум, защото тук клечат разни неграмотни комлексирани Бай-Ганьовци за които уличният тон е израз на мъжественост и сила, което няма нищо общо с целта на този форум. Чета от доста време друг подобен форум (макар че по принцип е много по-строго технически) в който се обсъждат подобни неща, хората споделят и невероятно ценни идеи, изказват се коренно противоположни мнения, но никой не е нарушил добрият тон освен в границите на шегата. Но оставам, защото се надявам , че все някой ще има полза от това да си говорим нормално и непразни приказки...
Не смятам себе си за професионалист, но мисля, че съм достатъчно компетентен поне да дам полезен съвет, защото Hi-Fi Audio-то е почти всичко за което мисля в свободното си време и през очите ми са минали доста четива... Не става въпрос обаче за марки и модели а за принципни неща. Пак с риск да разпаля нов спор смятам че на пазара има изключително малко "истински" неща и честно казано не мога да си обясня лесно защо е така... не всичко истинско би струвало скъпо... просто параметрите на табелката отзад на уреда (като например макс. мощност) биха разочаровали повечето клиенти, свикнали с цифри от порядъка на стотици, без да си дават сметка, че едва ли са чували толкова големи мощности вярно ...



Тема Re: Наздраве!нови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано11.02.03 11:09



Прав си!!! ама като каза за бирата....що да е една...и що да е виртуална??? Завърта ми се идеята да пийнем по няколко истински бири и да обменим мисли на живо:)))
Колкото до "истинските" неща на пазара - и аз смятам че са мнооого малко..а наистина добрите машини са прекалено скъпи за да може масовия потребител да си ги позволи!!
Що се отнася до правенето на каквато и да било техника смятам че е възможно (без да съм компетентен - не разбирам от елекроника) но единици са хората които биха го направили перфектно. Прав ли съм?
Ето сега ми трябва буфер.....но не ми се дават 700 лева
От друга страна не съм убеден доколко качествено и успешно някой би ми направил!! (Запазвам си правото да се обадя по телефона, който остави Гущера)
Поздрави!!!



Тема Re: Наздраве! ама за ценитенови [re: дp.Kиpилoв]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано11.02.03 12:16



даа ас се радвам и съм съгласен с вас. Но не мога да не кажа моето мнение по-въпроса за фирмената тахника.
Давам един пример - ЦД плеър Филипс - идеални преубразуватели и лазер и сравнително ниско ниво на аналоговата част - от което и сравнително простичък звук. Е hi-end фирми вързани с Филипс взимат този плеър, използват цаповете и оптиката, но изцяло заменят останалото и плеъра изведнъж просвирва перфектно(ако сте чели такива списания ще ви направи впечатление че много hi-end фирми ползват конвенционални елементи Филипс).
Та ще се питаме защо фирмите не го правят това нещо за нормални пари - ами погледнете от чисто търговската част - какъв е смисълът като може да се продават плеъри за по 6000 долара направени на основата на евтин Филипс.

А, за КИНГ КОНГ- надявам се че си прочел личната ми бележка?!



Тема Re: Наздраве! ама за ценитенови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано11.02.03 12:25



не?!?? дай пак!!! нищо не съм получил?



Тема Re: Наздравенови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано11.02.03 22:59



Да ти кажа че питах за направата на ресиивър и се оказа че е възможно да се направи и това, но трябва да се обдиш на същия телефон за по- конкретна информация и искания. Та така.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.