Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 21.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Я да вземем и да си оправим Амфитоните!нови  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 21:17



Та след доста обсъжданите предимства на "оправените" Амфитони
дайте да вземем и да си ги направим и ние.
С това не искам да взема хляба на човека дето ги прави. Нека се включат тези, които не мислят да дават пари на други хора да им оправят тонколоните. Аз искам сам да ги направя, а това може и да ми струва и повече от въпросните 170лв. Удоволствието е по-голямо дори и резултатите да не са толкова впечатляващи.

За начало ето какво открих по мрежата:
1. Трябва да се сменят средите с по-добри. Въпросът е с какви. Видях доста варианти, различно скъпи и добри.
2. Трябва да се дооправят механично кутиите. Тук спорни точки няма много.
Само не знам още от къде се купува материал за запълването на колоните.
3. За тези, които искат да отидат по-далеч трябва да се попроменят малко и филтрите.

Нека да видим кой вариант е най-добрият.



Тема Re: Я да вземем и да си оправим Амфитоните!нови [re: stefan]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 15:15



a be zasto da gi prepraviame v tozi slu4ai dai napravo da si napravim koloni
az go misleh kato variant no po moite smetki izliza niakade okolo 200 lv na kolona s prili4ni visokogovoriteli
ima li smisal kato ima i na sastata cena gotovi koloni



Тема Re: Я да вземем и да си оправим Амфитоните!нови [re: az]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано31.01.03 20:01



няма смисъл защото така наречените правени за 200 лева ще са по-зле от преправения Амфитон.
А за човека с амфитоните- също така трябва да си смениш задължително и пищялката. А филтрите които има Амфитон може да намерите в западни колони за поне 700-1000 лева - това само за информация.



Тема Резултати от първия етапнови [re: stefan]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 18:53



Ето какво направих до сега:
1. Махнах укрепваюата летвичка съединяваща предната и задната стени и закрепващото я парче талашит на предната стена.
2. На предната и задната стена сложих усилващи летви от талашит с ширина 3 см. Едната летвичка е между баса и средите, а другата - там където беше парчето за летвичката между предната и задна стени. Задните летви са точно срещу предните. Закрепването е с дърводелско лепило и по 4 винта за дърво.
3. Сложих оригиналната летвичка между предната и задна стени като я залепих и закрепих с винтове за дърво за споменатите летви в предишната точка.
4. Добавих още една укрепваща летвичка между предната и задна стени към другата двойка летви от т. 2. Тя е дървена 2Х2.5 см.
5. Махнах всички пакети с оригиналната вата от колоната.
6. Купих си минерална вата дебела 4 см по 3.90 кв.м (по 1 кв.м за колона) и облицовах цялата вътрешна повърхност на колоната (без предната стена) като я залепих с хелметекс.
7. С част от оригиналната вата облепих пластмасовия цилиндър на средите отвън и отвътре.
8 .Филтрите ги преправих по схемата:


7. Уплътних идеално със силикон ВСИЧКИ повърхности на говорителите и пластмасовата кутия на средночестотния говорител.
Резултатът е впечатляващ дори и с оригиналните говорители:
Колоната звучи много по-плътно и звукът е много по-наситен и прозрачен спрямо другата (оригиналната). Басите са по-плътни и мощни. Оригиналнаta се чува как кънти.
Сега ще преправя и другата колона, но ще пробвам различни варианти на филтрите за да намеря оптималния.
Чакайте продължение!



Тема Re: Резултати от първия етапнови [re: stefan]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано04.02.03 20:40



абе не се занимаваи толкова с кутията, а задължително смени пищялката.
дори пищялката можеш да я изключиш и новата да я сложиш отгоре върху колоната, защото преправянето е трудно иначе.



Тема Re: Резултати от първия етапнови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 10:11



Оригиналната кутия е оформена под всякяква критика!
Има луфтове навсякъде а и няма достатъчно вата вътре.
За пищялката си мисля че не е тя най-слабото звено.



Тема Re: Резултати от първия етапнови [re: stefan]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано05.02.03 18:22



Във всеки случаи аз имам такива впечатления. Но да знаеш по-добре не пипаи баса, там за да преправяш трябва да го разглобиш целия, а пък няма толкова много за преправяне.



Тема Re: Резултати от първия етап [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторKhris (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 18:48



Abe,Gushter ,ti golqm razbira4 sha doidesh be.druga rabota nqmash li si ili visish samo v toq klub da pishesh glupusti na horata.4oveka si e prepravik kolonite kakto e reshil za dobre ti pi6tqlkata ta pishtqlkata.a po vyprosa za filtrite neznam ti na kolko modela koloni ot po 1000 leva si vijdal filtrite 4e znaesh kvi sa.4etoh ti izkazvaniqta i za srivaneto na ka4estvoto 4rez mp3 formata.dosta raboti ne sa ti izvestni i po taq tema.kakto i da e ,u4astvqi aktivno vyv vsi4ki forumi .



Тема Re: Резултати от първия етапнови [re: Khris]  
Автор Гyщepът oт дъpвoтo ()
Публикувано07.02.03 22:23



Единственото за което не съм сигурен понеже нямам много опит е въпросът mp3, а за другия въпрос:
1во аз изцяло и само се опитвам да помогна, а не да критикувам като теб.
2ро- виждал съм и най-важното чувал съм достатъчно колони за 1000 и повече лева за да имам мнение по-въпроса. Колкото до Амфитон - е те имат по-добри филтри от някои колони за 1000 лева, разбира се може и да има изключения, но казвам че по-принцип тази колона има добър филтър.
И на теб на ти е работа да ми коментираш мнението в другите форуми.



Тема Филтритенови [re: Гyщepът oт дъpвoтo]  
АвторДp.Kиpилoв (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 10:59



За филтрите на Амфитон грешиш напълно!
Индуктивността за НЧ е намотан с две тънки жички напълно неподходящи за тази цел. Съпротивлението на тази индуктивност е 2.9 ОМА по постоянен ток!!! При 4 омов говорител! (елементарна сметка показва че върху бобината се падат 72% от мощността!!!) Абсолютна дилетантщина! Филтъра на СЧ говорителя му върти фазата на 180 градуса и го прави противосвързан, все едно си му обърнал + и - ! (справка руските форуми) Само обръщането на СЧ говорителя подобрява значително чуваемостта им. Но тези филтри изобщо не са по-добри от такива на колони за 1000лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.