Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 30.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Microvision off - помогнете  
Авторmaximalen (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 13:12



Пичове - помогнете ми .
Как да презапиша ( за лично ползване) VHS видео касета или DVD диск , които са защитени с Microvision, на VHS касета. Има ли видео , което да премахва защитата или требе да се прекарва сигнала през друго устройство. Ако има такова видео - препорачайте ми нещо оптимално ( и да е stereo ) - защото аз и без това ще требе да си сменям много скоро старото рекордерче.

Благодаря ви предварително



Тема Re: Microvision off - помогнетенови [re: maximalen]  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 18:20



zdravei! li4no az microviziona go pobejdavam s video grundig model vs 540
imam 2 broq takiva ! HIFi stereo sa i pravqt perfekten zapis .poneje imamo 6te nqkoe drugo video,moje dase okaje ,4e ednoto mi e v pove4e .ako proqvqva6 nqkakuv interes drasni edin red na email bgjoro@abv.bg,ostavi kordinati i az 6te ti ostavq tel,
bai za sega .



Тема Re: Microvision off - помогнетенови [re: joro]  
Авторmaximalen (Нерегистриран)
Публикувано02.02.03 11:13



Da ti kaja chestno - ne sam goliam fen na grunding. Ste pogledna modela i ste pomislia.

Po porincip kakvo e uslovieto za da moje videorekordera da bori zastitata na Microvision ?



Тема Re: Macrivision информациянови [re: maximalen]  
АвторDHV (Нерегистриран)
Публикувано02.02.03 12:07



Името е Macrovision и представлява сигнал с много високо ниво, записан между кадрите (в областта където е телетекст информацията). Има няколко варианта за презапис:
1. Видео, което не се влияе от сигнала (няма автоматично регулиране на нивото). В този случай презаписът също ще има Macrovision, т.е. също е защитен срещу презапис. Обикновено трябва специално професионално видео, но някои най-прости модели (стари при това) също записват Macrovision.
2. Видеосегналът да мине през устройство, което филтрира Macrovision сигнала. Повечето видео смесители го премахват, но те са скъпи. Другия вариант е да се направи сравнително проста схема, която върши работата. Виждал съм подобни в интернет, но не помня адреса. С някоя търсачка може да се открие. Някои телевизори с два видео входа/изхода също могат да премахват Mactovision, ако сигналът се прекара през телевизора преди да се запише.
Това е което имам като информация, но не знам повече подробности, защото не съм пробвал да презаписвам. (освен варианта със смесител). Така или иначе качеството на VHS не ме удовлетворява, a при презаписа винаги става по-зле, дори без Macrovision.



Тема Re: Macrivision информациянови [re: DHV]  
Авторmaximalen (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 20:12



Blagodaria DHV - ste porovia oste.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.